Lęki i nienawiść polskiej prawicy, które budzą u niej osoby nieheteronormatywne i postulaty przyznania im równych praw, są z pewnością znakomitym materiałem na co najmniej kilka prac naukowych z zakresu psychologii społecznej. Radni wielkopolskiej gminy Szczytniki dowiedli właśnie, że można z tego ukręcić niezłą czarną komedię lub kabaret.

Szczytniki to wieś położona między Kaliszem, a Sieradzem. Według danych z 2017 roku zamieszkuje ją 765 osób. Miejscowość jest siedzibą gminy. Jej urząd położony jest w parku w samym centrum. Tuż obok znajduje się obiekt pod nazwą Podwórko NIVEA. Jest to plac zabaw dla dzieci cały w malunkach znanej kosmetycznej marki. Na Google Maps figuruje dokładnie jedno zdjęcie, widać na nim księdza rozchlapującego wodę święconą na terenie „rodzinnego miejsca zabaw”. Trudno nie dostrzec w tym wszystkim swoistej symboliki.

Zdarzenia jakościowo i ideologicznie pokrewne, choć dalece bardziej patologiczne wydarzyły się jednak nie placu zabaw, lecz właśnie we wspominanym urzędzie. Na fali nakręconej przez skrajną prawicę mody na „walkę z ideologią LGBT”, radni gminy Szczytniki postanowili energicznie włączyć się w „ochronę dzieci” itd. Inicjatywa ta odniosła – na nieszczęście nowych bojowników o moralną jedność narodu – efekt odwrotny do zamierzonego. Od wczorajszego (26 stycznia, choć sama uchwała została przyjęta w ubiegłym roku) wieczoru trwa festiwal – mówiąc językiem internetowym – gigantycznej beki z radnych, którzy ewidentnie nie mają najmniejszego pojęcia nad czym głosowali i o co w ogóle chodzi w materii, do której odnosi się skrót LGBT. Ignorancja okazała się tak duża, że doprowadziła nawet do absurdalnej pomyłki w zapisie tego skrótu.

Punktem ósmym sesji rady zwołanej przez jej przewodniczącego Bogdana Augustyniaka było „rozpatrzenie projektów i stanowisk”, w tym również „w sprawie stanowiska w sprawie sprzeciwu wobec deklaracji LGDP i gender” – tak dokładnie zostało to sformułowane w oficjalnym powiadomieniu. Wszyscy, jak jeden mąż, zagłosowali przeciwko „LGDP”.

Gdy sprawa tej uchwały nabrała rozgłosu odezwali się samorządowcy. Między innymi członek Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza Igor Sulwiński, którego stanowisko opublikowane na portalu społecznościowym Facebook publikujemy powyżej.

Sprzeciw wyraził również Andrzej Pichet, radny sejmiku województwa wielkopolskiego.

Przedstawiciele stowarzyszenia Grupa Stonewall, organizacji LGBT działająca na terenie Wielkopolski, zapowiedzieli, iż zażądali od gminy Szczytniki dostępu do pełnej treści stanowiska wraz z uzasadnieniem; powołują się przy tym na prawo do informacji publicznej.

Osobom zainteresowanym molekularnym procesem nowego polskiego reakcjonizmu polecić można klip wideo na portalu YouTube, na którym zarejestrowano inkryminowane posiedzenie rady gminy Szczytniki. Temat „LGDP” podniesiony jest w 42. minucie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. Jesteśmy trochę mniej radykalni niż ciemnota islamska.Bez szacunku.Dumny jestem.

  1. Ale co ciekawe strefy wolne od LGBT nie wkroczyły jeszcze na teren byłego zaboru pruskiego, ani na teren ziem odzyskanych. Wszysytkie te przypadłości wciąż w Kongresówce lub w Galicji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Putin: jesteśmy gotowi do wojny jądrowej

Prezydent Rosji udzielił wywiadu dyrektorowi rosyjskiego holdingu medialnego „Rossija Sego…