„Homoseksualizm zagraża życiu i zdrowiu”, „Homoseksualiści byli cztery razy częściej skłonni dopuścić się zabójstwa”, „Około 70-78 proc. homoseksualistów cierpi na choroby weneryczne” – takie rewelacje pojawiły się w Opocznie na „edukacyjnej” wystawie m.in. z inicjatywy posła PiS.


14202587_1770076006597565_441246514175066448_nUtrzymane w mrocznej kolorystyce banery straszyły mieszkańców Opoczna (woj. łódzkie) udających się na miejską pływalnię. Wczoraj mogli na nich przeczytać, że homoseksualizm wiąże się z pedofilią, homoseksualiści nie dożywają 65 lat, umierają 15-20 lat przed osobami heteroseksualnymi, stanowią ponad połowę chorych na AIDS. Wszystko, jak twierdzą organizatorzy, oparte na „badaniach naukowych”, a konkretnie opracowaniach Family Research Institute, organizacji osławionego homofoba Paula Camerona, wyrzuconego z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego i napiętnowanego przez środowisko naukowe. FRI w USA uważane jest za grupę szerzącą nienawiść. W Polsce, jak się okazuje, może liczyć na znacznie większą przychylność. Zwolennikami jego „nauczania” są m.in. poseł PiS Robert Telus i przewodnicząca Rady Powiatu Opoczyńskiego Maria Chomicz. Właśnie oni uzyskali od burmistrza Opoczna Rafała Kądzieli zgodę na użyczenie gruntu pod wystawę zatytułowaną „Stop dewiacji”. Organizatorem „edukacyjnej” ekspozycji była również Fundacja Życie i Rodzina. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, jedynym członkiem jej zarządu jest znana działaczka antyaborcyjna Kaja Godek.

Zdaniem organizatorów odmienna orientacja seksualna zagraża nie tylko osobom, które ją deklarują, ale i całemu społeczeństwu. Chcieliby, jakże inaczej, tylko mówić prawdę: ich zdaniem w mediach hamowana jest debata o homoseksualizmie, a zamiast rzetelnych informacji odbiorcy dostają „ckliwe historyjki o idealnych i nienagannych gejach”. Niestety w Opocznie nie udało się zrealizować tych wielkich planów. Mieszkańcy miasta protestowali przeciwko homofobicznej wystawie m.in. na stronie internetowej burmistrza. Sprawę nagłośnił również lokalny oddział Nowoczesnej. W efekcie wczoraj w nocy plakaty zabrano. – Nie damy się zastraszyć i usunąć z przestrzeni publicznej, a homocenzurze mówimy głośne NIE – buńczucznie zapowiada Fundacja Życie i Rodzina.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Uważam że takie durne plakaty nie powinny pojawiać się w przestrzeni publicznej. Ale tak samo uważam że takie na przykład durne parady gejowskie nie powinny mieć miejsca w przestrzeni publicznej. Panowie pederaści i panie lesbijki ze strajku.pl apeluję o więcej empatii do ludzi o innych poglądach i innej orientacji seksualnej – heteroseksualnej w tym wypadku .

    1. Jakoś nie widzę analogii pod względem natężenia durnoty. Czy organizatorzy i uczestnicy parad równości publicznie sieją nienawiść do heteryków, podpierając się jakimś pseudonaukowym pi*rdololo na wzór bełkotu tego przychlasta Paula Camerona? Nie zarejestrowałem takowych w relacjach medialnych (chodzić nie chodzę na takie wydarzenia, więc tylko na tym bazuję)…

      Owszem, czytałem o rzucaniu kondomami w przypadkowe osoby, obscenicznych gestach, obnażaniu intymnych części ciała. Wszystko to bez wątpienia przegięcia. Ale śmiem twierdzić, że to nieporównywalnie mniej szkodliwe zachowania niż ta poj*ebana szopka z Opoczna. Widok gołych jaj transwestyty czy lecący kondom chyba nikogo jeszcze nie zabił, a prawicowo-narodowe pranie mózgów w duchu irracjonalnej nienawiści jak najbardziej – polecam poczytać o zabójstwach homoseksualistów w Rosji ze skrajnie prawicową ideologią w tle, trochę tego niestety miało miejsca…

      A i jeszcze: do jakiej empatii nawołujesz wobec osób o innych (domyślam się – homofobicznych) poglądach? Czemu homoseksualiści mieliby współczuc i współodczuwać z ludźmi, którzy często gęsto skłonni są dopuszczać się przemocy (i pochwalać jej stosowanie) wobec nieheteryków?

  2. Jeżeli już miejscowy Telus jest tak poprawny ideologicznie, to jest do niego pytanie na wzór pewnego skeczu Kabaretu Moralnego Niepokoju: a czy Telus to aby polskie nazwisko?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Europa z nowymi Niemcami jako głównym graczem nie będzie już taka sama

Tego się spodziewano. Nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholz będzie realizował umowę koalicyjną…