Premier rządu stanowego prowincji Uttar Pradesz, Akhilesh Yadav, ogłosił, że sprawcy brutalnego gwałtu, który zszokował opinię publiczną w Indiach, zostaną schwytani w ciągu 24 godzin. Rodzina ofiar oskarża jednak policję o nieudolność i obojętność.

W Indiach poszukiwani są sprawcy brutalnego zbiorowego gwałtu na matce i córce/wikimedia commons
W Indiach poszukiwani są sprawcy brutalnego zbiorowego gwałtu na matce i córce/wikimedia commons

Do brutalnego przestępstwa doszło w piątek na drodze pomiędzy Delhi a Kanpurem, stolicą Uttar Pradesz, w okolicy niewielkiej wioski Dostpur. Grupa mężczyzn przy użyciu długiego metalowego pręta zatrzymała samochód i wyciągnęła wszystkich podróżujących nim członków rodziny na zewnątrz. Mężczyźni zostali związani, a 45-letnia kobieta i jej 14-letnia córka wielokrotnie zgwałcone. Ukradziono im także telefony komórkowe, pieniądze i biżuterie.

Ofiary napaści twierdzą, że w czasie gwałtu przez drogę przejeżdżał radiowóz, jednak jadący nim policjanci nie zatrzymali się i nie pomogli ofiarom. Jeden z mężczyzn zanim stracił telefon komórkowy próbował wezwać pomoc, jednak linia była zajęta. Teraz władze stanu obiecują, że winni zostaną ukarani – premier lokalnego rządu, Akhilesh Yadav obiecał, że sprawa zostanie rozwiązana w ciągu 24 godzin. Spośród 15 zatrzymanych trzech zostało zidentyfikowanych przez ofiary.

Informacje o gwałcie i bezczynności policji wzbudziły gniew mieszkańców i mieszkanek Indii – od 2012 roku w kraju działa potężny ruch, domagający się skuteczniejszej ochrony kobiet i dziewczynek przed przemocą seksualną i ścigania sprawców. Gniew wywołała sprawa 20-letniej studentki, napadniętej w autobusie przez grupę mężczyzn, którzy zgwałcili i pobili swoją ofiarę na śmierć.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Amazon rozszerza działalność w Polsce. Nie wzbogacimy się na tym, mówi poseł Konieczny

Amazon rozszerza swoją działalność w Polsce. Już od wtorku sprzedający mogą się rejestrowa…