Pojutrze zacznie się oficjalna wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Indiach, które przygotowują wszystko w najdrobniejszych szczegółach: armia ma go ochronić m.in. przed atakiem małp. Będzie też ekstra-prezent: dla szefa imperium i miliardera buduje się mur, by nie musiał oglądać indyjskiej biedy…

Prezydent Ameryki Trump. twitter

Stawką wizyty ma być podpisanie indyjsko-amerykańskiego układu handlowego, który w przeciwieństwie do innych przygotowań wymaga jeszcze ostatecznej zgody Trumpa. Najpierw prezydent Ameryki wyląduje w Ahmedabadzie, rodzinnym mieście premiera Narendry Modiego.

W ostatniej chwili władze połapały się, że kiedy gość będzie jechał samochodem, zobaczy dzielnicę nędzy, slumsy, które ciągną się wzdłuż drogi, kończy się więc budowa muru na odcinku dwóch kilometrów, by nie narażać go na taki widok. Oczywiście sama droga zostanie pieczołowicie pozbawiona źle wyglądających biedaków, którzy mogliby go witać lub tylko tam być. Cały mur zostanie przykryty świeżo ściętymi, pachnącymi kwiatami.

Inny problem to małpy. Trump z żoną mają odwiedzić potem Tadż Mahal, słynne mauzoleum z XVII w. zwane też Świątynią Miłości; dawny imperator Wielkich Mogołów postawił je swojej żonie, zmarłej z powodu zbyt częstych porodów (14 dzieci). Piękną budowlę od dawna zasiedla ok. 700 małp, które uważają ją za swoją własność, i bywa, że gryzą turystów. Zaangażowano wojsko i policję uzbrojone m.in. w broń z tłumikami oraz proce na kamienie i katapulty z granatami, które mają uprzednio wystraszyć stado, by nie wystraszyło Trumpa.

Kilka lat temu miejscowe makaki zabiły 72-letniego turystę. Rzucały w niego cegłami.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „Kilka lat temu miejscowe makaki zabiły 72-letniego turystę. Rzucały w niego cegłami.”

    A to mnie rozbawiło… czy to fake? bo jeśli prawdziwa informacja, to raczej normalne, że wszystkie vipy będą przed nimi chronione i aż dziwne że tych małp jeszcze nie zlikwidowano. Normalnie jak pies jest agresywny i pogryzie, to spora szansa że trzeba go uśpić. No ale tam III świat…

    1. W tym indyjskim stanie Makaki są święte. To tak samo jak chciałbyś święte krowy chciałbyś z indyjskich miast pogonić. Mogłaby wybuchną religijna rewolucja.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

PiS minus troje = brak większości w Sejmie

Troje posłów opuściło szeregi rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Przywiązanie do zas…