W dniach 11-13 marca 2016 we Wrocławiu odbędzie się spotkanie na temat tzw. Realnego Socjalizmu w krajach Europy Wschodniej oraz Afryki Północnej i Grecji. Konferencja „Forum Społeczne Europy Środkowo Wschodniej i Współpracy Między Wschodem i Południem” ma na celu zbliżenie społeczeństw i wypracowanie wspólnej strategii w walce o sprawiedliwość społeczną. Organizatorem eventu jest Social Forum Wrocław. Redakcja Strajk.eu wspiera tę inicjatywę.

Pierwszy cykl spotkań 11-13.03. 2016, fot. facebook.com/ Social Forum 2016
Pierwszy cykl spotkań 11-13.03. 2016, fot. facebook.com/ Social Forum 2016

W ramach Forum odbędą się wykłady, spotkania, koncert, wernisaż wystawy zaangażowanych społecznie artystek z Tunezji i Syrii, demonstracja pod hasłami: '”Chleba i pracy, nie chcemy wojen”! oraz: „Stop militaryzacji. Zbrojenia i bazy wojskowe nie zakończą wojen”.

Celem Forum jest również zbliżenie społeczeństw ze Wschodu ze społeczeństwami Południa ze względu na podobieństwo wielu procesów, którym poddane są te peryferyjne obszary globu. Wśród panelistów można będzie spotkać przedstawicieli organizacji społecznych, lokatorskich, związków zawodowych, dziennikarzy, publicystów z naszejczęści Europy oraz Afryki Północnej, Grecji i Włoch.

Wrocławskie Forum pragnie, by marcowe spotkanie przerodziło się w szereg imprez cyklicznych, odbywających się naprzemiennie w różnych krajach Europy.

Przedstawiamy skrócony program konferencji:

Piątek, 11 marca 2016

Otwarcie Forum: 18.30-21.00

Wystawa obrazów artystki z Tunezji oraz Syrii: (Naila Al Wardi and Naila Hanna) 21.00

Sobota, 12 marca 2016

PIERWSZA SESJA: 10.00-11.30:

Kapitalizm, transformacja ustrojowa a zdrowie. · Militaryzacja Europy Wschodniej. Rola NATO i prowokowanie wojen. Kwestia Ukrainy jako przykład wszczęcia wojny w regionie. · Etno-nacjonalizm I rasizm jako narzędzie kreowania konfliktów społecznych.

DRUGA SESJA: 11.40- 13.40:

Bilans realnego socjalizmu w Europie środkowo-Wschodniej. · W jaki sposób feminizm jest zaangażowany w walkę klasową? Feminizm dla emancypacji czy feminizm zorientowany na tożsamość?

GŁÓWNA SESJA: 14.15-16.00:

Peryferyzacja Europy Wschodniej I obszaru Morza Środziemnego. Dług publiczny, TTiP jako narzędzia neokolonializmu.

Demonstracja 17.30-19.30

Koncert 20.30- 24.00

Niedziela 13 marca 2016

PIERWSZA SESJA: 10.00- 11.30

Strajki, demonstracje, żądania pracownicze. Jak walczyć wspólnie w Europie Wschodniej? • Akcje anty-faszystowskie I anty-rasistowskie zwłaszcza w kontekście uchodźców. • Idea Federacji Bałkańskiej jako projekt przezwyciężenia peryferyjnej pozycji.

DRUGA SESJA: 11.40-13.40

Związki zawodowe i ruchy społeczne antyimperialistczne, antywojenne, ekologiczne itp. . – w Europie Wschodniej i Południowej, Afryce Północnej . Ameryka Łacińska i strategie zmiany społecznej. Projekt współpracy • Społeczno-ekonomiczne konsekwencje I znaczenie polityczne “terapii szokowej”.

GŁÓWNA SESJA: 14.15-16.00

Jak budować świadomość polityczną w Europie Wschodniej. Jak budować wspólną strategię walki, alternatywny konsumeryzm, jak promować ekologiczne rozwiązania i jak koordynować współpracę.

 

Zgłoszenia uczestnictwa można wysyłać na adres: socialforumwroclaw@gmail.com

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Mój boże, w ilu ja tych forach uczestniczyłam, i w Polsce i zagranicą, i co z tego wyszło? Nic.

    1. #Gosiu Kochana, powinnaś dorosnąć i się tropnąć, że nie chodzi o to aby się cokolwiek zmieniło tylko aby aby się impra pod nazwą „forum” odbyło, ktoś z tzw. GONGO (Government Organized Non-Governmental Organization) musi kilka groszy przytulić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…