Przygotowywany jest projekt “Policjanci w służbie historii”, który Instytut Pamięci Narodowej zrealizuje we współpracy z Komendą Główną Policji.

Polic/flickr.com/Piotr Drabik
Polic/flickr.com/Piotr Drabik

Celem projektu jest “odnalezienie miejsc pamięci związanych z wkładem polskich policjantów w chlubne karty polskiej historii, a następnie popularyzacja wiedzy o tych miejscach i objęcie ich opieką” – jak powiedziała PAP Justyna Skowronek, zastępca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN.

Skowronek dodała, że “młodzież będzie mogła zapoznać się m.in. z najciekawszymi biografiami tych polskich policjantów, których postawa do dziś jest wzorem służby ludziom i Polsce”. Kto dziś jest wzorem dla nowej władzy, doskonale wiadomo. Można zatem obstawiać na ślepo, że szkolenia, które będzie w klasach mundurowych przeprowadzał IPN, będą w typowy dla Instytutu sposób piętnować służby PRL.

Przewidziano szkolenie nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli, a także specjalne lekcje historii z udziałem ekspertów IPN, którzy przedstawią “zagadnienia związane z policją państwową II RP”.

Lekcje ruszą prawdopodobnie w semestrze letnim 2016/2017, potrwają od lutego do jesieni. Projekt obejmie 300 szkół ponadgimnazjalnych, w których w sumie w klasach policyjnych uczą się 22 tysiące osób.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Głownym tematem będzie kolaboracja niebieskiej policji z okupantem i ucieczka prezydenta /wodza sił zbrojnych polski do anglii

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Chile: wieloletnie wyroki dla siepaczy reżimu Pinocheta

Chilijski Sąd Najwyższy skazał na kary wieloletniego więzienia 19 byłych agentów Narodowej…