Trudno stawać po stronie przedsiębiorców, ale po teoriach spiskowcyh Kaczyńskiego mają uzasadnione powody do niepokoju.

http://pis.org.pl/multimedia/galerie-zdjec/494
http://pis.org.pl/multimedia/galerie-zdjec/494

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla telewizji publicznej, miał nieostrożność zdiagnozować przczyny spowolnienia polskiej ekonomiki. Uważa on otóż, że winni są temu przedsiębiorcy, którzy na złość rządowi wstrzymują się z inwestycjami. Prezes dodał także, że tacy przedsiębiorcy związani są z opozycją i w ten sposób czekają, „aż wrócą dawne czasy”.

Na reakcje polskich przedsiębiorców nie trzeba było długo czekać. We wspólnym oświadczeniu Konfederacji Lewiatan, Business Center Club i Pracodawców RP polscy kapitaliści oświadczają, że terie spiskowe prezesa są absurdalne, a spowolnienie gospodarki jest obiektywna reakcja rynku na zachodzące ekonomiczne procesy. Jednocześnie bronią się w charakterystyczny dla kapitalistów sposób, wskazując Kaczyńskiemu, że rząd podejmuje niekorzystne dla biznesu decyzje, podpierając się przykładami podniesienia płacy minimalnej, nowelizację ustawy o VAT czy obniżenie wieku emerytalnego, czyli wszystkie decyzje, które mają prospołeczny charakter.

Niezależnie od tego, że polscy biznesmeni w stanowisku zaprezentowali w całej krasie swój antyspołeczny charakter, odnotować trzeba, że rząd, poprzez niespecjalnie mądre słowa Prezesa Państwa wszedł na kolejną ścieżkę wojenną, teraz z biznesem. Zrobił to w najgorszy z możliwych sposobów, czyli tworząc teorie spiskowe i lepką atmosferę podejrzeń wobec ludzi, których Jarosław Kaczyński posądza o brak lojalności. Ciekawe, jakimi sankcjami chciałby ich obłożyć prezes PiS i kiedy je zastosuje w praktyce.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Czy „co nie jest zabronione jest dozwolone” będzie pomagać różnym Plichtom czy wręcz przeciwnie?

  2. Za PO też nie inwestowali a na kontach dusili aktywa w wysokości 240 miliardów PLN. Pan Prezes powinien wiedzieć, że przedsiębiorcy nie są od tego by tworzyć miejsca pracy i robić dobrze robolom albo inwestować w R&D, ale od tego żeby pomnażać hajs.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Pedro Castillo zapowiada renegocjacje umów z koncernami wydobywczymi

Prezydent Pedro Castillo zapowiedział, że od stycznia jego administracja rozpocznie przegl…