Fotografia J. Samolińskiej

„Szokuje (…) fakt, że ci ludzie nie chowają swoich brudnych myśli za maską anonimowości, ale wygłaszają je całkiem otwarcie, pod nazwiskiem. Nie ukrywają swoich twarzy.” – pisze oburzony Michał Karnowski w serwisie „wpolityce.pl”. O kim mowa? Ano o złych, zawistnych ludziach, uznanych przez kogoś, kto zebrał jakieś komentarze po internecie, za „członków” Komitetu Obrony Demokracji, wypowiadali się bowiem na otwartej grupie o tej nazwie, liczącej prawie 60 tys. przypadkowych w dużej mierze osób. Tak, Michał Karnowski – publicysta wyklęty i niezłomny – oburza się na to, że opozycja stosuje język nienawiści wobec obozu rządzącego. Serio.

Zerknijmy na stronę „wSieci”, poszukajmy tam przykładów dobrej debaty publicznej. „Jestem za likwidacja wpierw Bruksele a potem zaraz cale badziewie islamskie!!!!” – tak oto komentuje artykuł dotyczący antyimigranckich planów prezydenta Orbana Piotr Makowski.

Nie naszukałam się – takie kwiatki znajdziemy pod każdym artykułem, dotykającym kwestii związanych z islamem. Pod własnym nazwiskiem i pokazując twarz, czytelnik tygodnika domaga się „likwidacji” 1,6 mld ludzi, ale gdzie mu tam do nienawistników z KOD („żydomafii koderskiej” – podpowiada Anna Krzysztofowicz z fanpejdża „wSieci”). Wzywanie do „ostatecznego rozwiązania kwestii islamskiej” przez czytelników „wSieci” nie szokuje, pamiętamy przecież artykuł Piotra Skwiecińskiego, który kazał „zabijać na odpowiednio szeroką skalę”. Pamiętamy okładkę pisma, wzorującego się wprost na hitlerowskiej propagandzie antysemickiej. Wzywanie do przemocy przestaje w publicznym dyskursie zaskakiwać.

Nie jestem miłośniczką Komitetu Obrony Demokracji. Jest też oczywiste, że życzenie śmierci i w ogóle wszystkiego, co najgorsze Andrzejowi Dudzie – nie kwalifikuje się do żartów z władzy, nawet tych nieśmiesznych. Ale „hejt” (głupie słowo, wypierające o wiele bardziej czytelną i niewymytą ze znaczeń „nienawiść”) wobec rządzącego polityka to zjawisko kulturowo i społecznie nieporównywalnie mniej groźne niż szerzenie rasowych czy religijnych uprzedzeń, zwłaszcza w tak ważnym historycznie momencie. A kto jak kto, ale Michał Karnowski, chlipiący w rękaw, że ktoś inny ośmiela się łamać cienką linię pomiędzy poglądem, a niebezpieczną nienawiścią, jest po prostu śmieszny. Autentycznie śmieszny.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Artykuł z serii wybielamy swoich i atakujemy innych. Żenujące.

  „hejt” (głupie słowo, wypierające o wiele bardziej czytelną i niewymytą ze znaczeń „nienawiść”) wobec rządzącego polityka to zjawisko kulturowo i społecznie nieporównywalnie mniej groźne niż szerzenie rasowych czy religijnych uprzedzeń

  – według kogo poza autorką oczywiście? Nienawiść to nienawiść, publiczne życzenie śmierci to już poziom dyskusji rodem z rynsztoka zwłaszcza w wykonaniu strony która próbuje się kreować na tą z moralnym autorytetem.
  Ilość jadu i „hejtu” jaka wylewa się z pewnej grupy społecznej zaczyna przekraczać wszelkie granice. Publicyści, aktorzy, „inteligencja” posuwa się do prymitywnych komentarzy i żarcików które nie dosyć że są chamskie i wulgarne wobec zainteresowanych to jeszcze obrażają liczną grupę wyborców. Z jednej strony wyrywa się „gorszy sort z kontekstu” i domaga się przeprosin, sprostowań a z drugiej strony życzenia śmierci wygłaszane przez osoby prywatne, publiczne i medialnie rozpoznawalne kierowane do głowy państwa sprowadza się do poziomu nic się nie stało można przecież gorzej. Zawsze można gorzej! Spod tej całej przypudrowanej walką o demokracje i uchodźców maseczki wylewa się zwykły jad i nieumiejętność pogodzenia się z przegraną na poziomie rozpieszczonego bachora któremu ktoś zabrał zabawkę.

  1. Lumpeninteligenci, Ciemny lud….(Kurski) , Wykształciuchy, Bure Suki….(Dorn), Kamasze….(Dorn), Łże elity…..(J. Kaczyński), Spieprzające dziady……(L. Kaczyński ), Małpy w czerwonym…..(L. Kaczyński),Zomowcy z Soldarności…..(J. Kaczyński), Interliberałowie czyli….. ci, którzy siedzą w internecie , i tylko piwko i filmiki ……(J. Kaczyński) – tego określenia PiSuary dotąd nie znali, bo nie wiedzieli , że istnieje coś takiego jak Internet.
   Wiejskie głupki, Liberalna żuleria…..(Brudziński), Miłośnicy „Szkła kontaktowego”, Ci z podwórek, Forumowy runsztok, Prorosyjskie lobby ……(L. Kaczyński ), Gnoje, Drobne pijaczki, Tuskomatołki, Brudne sieci, Banda durniów…. /sławetne poniżenie żołnierzy z Afganistanu/ (Szczygło), Kompatybilni z Palikotem, Chvje bez czapek (Kropiwnicki), Degeneraci z Platformy, Dziadowska Polska /dziadowski rząd ( Brudziński), Tępe ćwoki , Półgłówki , Obsrańce , Tłumoki , Germanofilskie szambonurki, Sowieckie pachołki , Śmierdziele ,Smrole, Zdegenerowana młodzież, Rozmaici pospolici przestępcy , Medialni półdebile, Agenci dawnych służb, Byli działacze PZPR, Nawróceni Jewropejczycy, PO to takie dresiarskie, niedouczone bydło ,ku…, złodzieje, pedały, flagowe modele POjebów z Gówna Wyborczego, użyteczni idioci , pryszczaci niby-wykształceni z dużych miast , dworcowi żule (Brudziński),pofarbowane łby (Brudziński), lemingi, ukryta opcja niemiecka ( Kaczyński), zdziczałe chłopy ( Hofman ) , lemmingi , marycho-palacze, lewacy, tzw. Ateiści, bezradni intelektualnie ( prof. Staniszkis ), z defektem inteligencji emocjonalnej ( prof. Staniszkis ),element antypatriotyczny, gorsza odmiana Polaków , konfederacja zdrady narodowej ( J.Kaczyński ), mgr PO marketingach , Wykształceni na Wyższych Szkołach Czegoś Tam , Starzy Ubecy i ich obecne rodziny , Biurokratyczna mafia czyli 500tys urzędasów i ich rodziny , Debile, którzy łykają wszystko z tefauenu ,gorszy sort…. Itd. itp

  1. Nawet głupi chuju nie wiesz, że przeciwko tobie też już jest wszczęte postępowanie :)

  2. szczuzec
   To dobrze, dowiem się na sprawie kto jest antypolskim syfilsem i wylecze, a leczenie jest bardzo brutalne, bo naprawdę za ten powrórt PRL zorganizowany przez brud wiejski, polacy poraz drugi nie wybaczą, nie liczcie że pis-stalinizm tym razem uniknie kary.

  3. Szczurzec
   W aktach zawsze jest nazwisko i adres konfidenta, kto doniósł, w jaki sposób i od kogo uzyskali materiały, chyba że jesteś świadkiem koronnym zeznającym do mafii. No cóż myślałeś że bezkarny będziesz, nich się tylko dowiem kim jesteś, to będziesz błagał o wyjazd do Korei Północnej. Już jeden tak cwaniakował, od 5 lat cwaniakuje w pasach na zakładzie psychiatrycznym.

  4. Szczurzec
   Ja już ciebie mogę namierzyć i ty myślisz że jak niszczyłeś polaków donosząc SB, to teraz znowu twoje wymarzone czasy wróciły ( bo mamy przywracanie PRL).?
   A może myślisz że sobie, zmyślałam jak traktować buractwo, że może jestem jak z PO, buractwo pluje a ci w głowy w piasek, przez co pluje jeszcze bardziej. Mnie robi niesamowitą satysfakcje niszczenie buractwa, bo to dzięki wam ten kraj tak cierpi, a zniszczenia jakiegoś wsióra, daje możliwość żyć spokojnie normalnym polakom. I oni to też zrozumieją, po tym co teraz zrobiliście Polsce.

 2. Jest problem — jak ocenić, za jakie słowa „zwolenników” odpowiada organizacja, a za jakie nie.
  KOD, jak widziałem kiedyś na własne oczy, unikał wszystkiego, co podpadałoby pod „wzywanie do agresji”. Ale w przypadku wrednych „dowcipów” w sieci, jak mieliby reagować.

 3. Jak Ziobro zacznie znowu zamykać złodziei z PO, gdzie w tej chwili na słowo pis, ludziom skorumpowanym za poprzedniej władzy się siekiera w oczach otwiera. Nadal antypolskie chore wiejskie bydło będzie szalało z nienawiści, czy raczej skończy z rozprutymi bebechami, bo PO to jest skrajna swołocz antypolska, byli KORowcy co za komuny ganiali polaków i tak ciągle będzie odpuszczane? Ja nawet sobie przyniosłam imadło z piwnicy eleganckie, bo jak szybko będzie zdychał PeOwiec to by była litość, a tak powolutku łeb dokręce. Zaczeli z pis wojować z tymi złodziejami i debilami bo pis, to sama nie kradnie i nnym kraśc nie dajom i trzeba wyrżnąć ta watache PO.

 4. Bo pisowców prawdziwa religia to nie chrześcijaństwo tylko obłuda. Przecież każdy widzi jakiego rozwolnienia nienawiści dostali i co wypisują do ludzi, nawet tutaj blokowaliście komentarze, czy inne fora, jaki szał świętej piany nienawiści lanej z pyska dostali. Nowe autorytety to Pudzian walący bejsbolem i obcych i jak się okazało kobiety, nie mówiąc o gejach, wykształciuchach, listach ludzi kultury jako wrogów lumenproletariatu, bo ta straszna kultura pokazuje ich wady, a Pudzian jest swój i można. Gwarantuje że nie ma już ani jeden grupy w Polsce której nie opluli.
  Ale jak skrytykujesz ich za ich zachowanie, rany boskie wycia idą przez całą wieś, jak mogłaś, atak straszny, niedopuszczalny, koszmarny. To jaka jest ich religia ,tego dna społecznego kołtuńskiego, dulskiego, zakłamanego.? Wielka Bozia OBŁUDA.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

„Elgjebety” i „pińcetplusy”, czyli „żydomasoneria” i „żydowski motłoch” współczesnej Polski

No i zaczęło się! „Przedsiębiorczy i zaradni” (tj. „kwiat narodu polskiego”, orły, sokoły,…