Marek Jakubiak bezceremonialnie dotykał włosów swojej partyjnej koleżanki Elżbiety Borowskiej. Posłanka skomentowała zachowanie wiceprzewodniczącego klubu jako „dziecinne”.

Marek Jakubiak, najbogatszy poseł, którego majątek szacowany jest na ponad 60 mln zł. zł.flickr.com/Media Wnet

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez obiektyw fotoreportera dziennika „Fakt”. Na zdjęciu widzimy Marka Jakubiaka, przedsiębiorcę znanego wcześniej z kuriozalnego pomysłu wystawienia husarii pod Pałacem Prezydenckim, dotykającego włosów Elżbiety Borowskiej, 28-letniej posłanki, dla której obecna kadencja jest pierwszą w Sejmie. 57-letni poseł, siedząc w pobliżu dużo młodszej koleżanki, najwidoczniej przypomniał sobie czasy szkolne i pozwolił sobie pociągnąć ją za włosy.

Co na to posłanka? Borowska dała do zrozumienia, że infantylne zachowania Jakubiaka nie jest dla niej zaskoczeniem. „Dziecinne, ja nie zwróciłam nawet na to uwagi, byłam zajęta rozmową” – stwierdziła na Twitterze.
Poseł Jakubiak również odniósł się do sprawy, tłumacząc, że było to „tatusiowanie”. – Jeżeli trzeba było poprawić włosy, to poprawiłem i to wszystko. Mam taki odruch ojcowski wobec moich młodych koleżanek – tłumaczył w rozmowie z Gazeta.pl pierwszy zdeklarowany zwolennik „daddy issues” w polskim parlamencie. – To, że jakiś dziennikarz z obiektywem siedzi na górze i szuka sensacji, to inna sprawa. Czy naprawdę wszędzie trzeba widzieć złą wolę i podteksty? – żalił się Marek Jakubiak.
To nie pierwsze zachowanie posła Jakubiaka ukazujące jego dziwny stosunek do kobiet . W październiku ubiegłego roku nazwał Malinę Błańską, dziennikarkę portalu Pudelek.pl, „maleństwem”. W ostatnich dniach, odnosząc się do sprawy wyjścia ze studia TVP posłanki Nowoczesnej Pauliny Hennig-Kloski, użył zwrotu „nie zdziwiłbym się, gdyby wyszła spod stołu”.  Anna Dryjańska, dziennikarka portalu NaTemat określiła jego wybryki jako „wąsaty seksizm”.

Jakubiak ma problem również z osobami LGBT. W 2014 roku oburzyło go poparcie Dariusza Michalczewskiego dla praw par jednopłciowych. „Boks podobno szkodzi i to jest niepodważalny dowód na to! Wiem, że to już niemożliwe, ale życzę ci, Dariuszu, Mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać!” – napisał Jakubiak.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Jesli poslem moze zostac kazdy smiec bezmozgi to ta instytucja zeszla na psy od dawna. Kryterium kandydatow brak bo wolnosc od wiedzy i rozumu – takze. Czego wymagac od czegos takiego? Kiedys bylo zasada, ze jak nie potrafisz, nie pchaj sie na afisz…

  2. Naturalnym odruchem powinien być strzał pięścią w mordę takiego zabawowicza.
    Nie rozumiem, dlaczego Panie posłanki tego nie stosują, tylko żalą się na twitterach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Peru: nowy rząd szuka poparcia w Kongresie. Intryga przeciwko prezydentowi Castillo

Przed zbliżającym się głosowaniem nad wnioskiem o wotum zaufania, Pedro Castillo i nowa pr…