Kiedy tylko Jan Bury utracił poselski immunitet, organy ścigania natychmiast przystąpiły do działania.

www.facebook.com/JanBuryPSL/photos/
www.facebook.com/JanBuryPSL/photos/

Niezależnie od tego, na skutek czyjego polecenia Jan Bury, wpływowy niegdyś polityk PSL, został zatrzymany, fakt pozostaje faktem, że to upadek jednego z największych polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego.

CBA zatrzymało Jana Burego o 2.00 w nocy, choć prawdopodobnie miało to miejsce nieco wcześniej, ponieważ o 2.00 informację o zatrzymaniu otrzymała jego adwokat. O zatrzymaniu poinformował portal Kontakt24. Na razie niewiele wiemy o szczegółach. Wiadomo, że z wnioskiem o zatrzymanie wystąpiła Prokuratura Apelacyjna w Katowicach i ma ono związek z aferą w NIK. Bury, jako jej wiceprezes miał wpływać na przebieg konkursów na szefów delegatur NIK w Łodzi i w Rzeszowie. Poza tym śledczy wiążą go z gigantyczną aferą korupcyjną wokół przetargów dla Elektrowni Kozienice, możliwym powoływaniem się na wpływy i wyłudzaniem dotacji.  Bury i wówczas, i teraz utrzymuje, że sprawa ma podłoże polityczne i ma na celu wyeliminowanie go z działalności publicznej.

Pierwsze wnioski prokuratury o uchylenie Buremu immunitetu pojawiły się w Sejmie poprzedniej kadencji we wrześniu. Wówczas Sejm, w którym PO i PSL miały większość, nie zgodził się na oddanie Burego w ręce wymiaru sprawiedliwości.

Dziennikarze Portalu STRAJK, pisząc o nadużyciach urzędniczych na Podkarpaciu, wielokrotnie spotykali się z ludźmi, którzy twierdzili, że za nieprawidłowościami i brakiem nad nimi kontroli stoi właśnie Jan Bury, ale bali się mówić w obawie przed zemstą polityka.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na stokach Cytadeli uczczono pamięć pomordowanych działaczy

138 lat temu w Warszawie doszło do egzekucji 4 działaczy Socjalnorewolucyjnej Partii Prole…