Zamachy terrorystyczne w Niemczech wywołały poważny niepokój społeczny u naszych zachodnich sąsiadów, jednak organizatorom Światowych Dni Młodzieży w Krakowie dopisują dobre nastroje. Oazą spokoju jest posłanka PiS Beata Kempa, która zapewniła, że uczestnikom imprezy nic nie grozi, gdyż piecze nad ich bezpieczeństwem ma sprawować sam Karol Wojtyła.

Beata Kempa gwarantuje, że dzięki nieżyjącemu papieżowi pielgrzymi będą bezpieczni/Facebook.com/Beata Kempa
Beata Kempa gwarantuje, że dzięki nieżyjącemu papieżowi pielgrzymi będą bezpieczni/Facebook.com/Beata Kempa

– Mamy zawarty pakt z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi i myślę, że takiej sytuacji absolutnie nie będzie. Jesteśmy ludźmi dużej, olbrzymiej wiary. Nie lękamy się –  powiedziała w TVN24 szefowa zespołu rządowego do spraw przygotowania Światowych Dni Młodzieży. Posłanka zdawała się mówić zupełnie poważnie.

Kempa odniosła się też do porannej akcji ABW, w wyniku której w Łodzi zatrzymano 48-letniego Irakijczyka pod zarzutem posiadania śladowej ilości materiałów wybuchowych. Śledczy sprawdzali czy zatrzymany nie próbował przeprowadzić zamachu terrorystycznego. Według posłanki jest to przykład sprawnego działania polskich służb, które jej zdaniem są „skrajnie profesjonalne”.
– To jest najlepszy dowód na to, że jesteśmy gotowi na przyjęcie młodych ludzi z całego świata, ale przede wszystkim też z Polski, w Krakowie – zapewniała posłanka, która najwyraźniej cieszyła się z faktu, że agenci od bezpieczeństwa zneutralizowali potencjalne zagrożenie akurat w w przeddzień rozpoczęcia ŚDM. Być może takie szczęśliwe zrządzenie losu również zawdzięczamy papieżowi polakowi?
W razie gdyby zawiodły wszelkie konwencjonalne środki bezpieczeństwa, organizatorzy z Kempą na czele mają plan awaryjny w postaci przeniesienia imprezy z Brzegów na krakowskie Błonia, gdzie na pątników na czekać najwyższa instancja ochrony.
– To jest na wypadek, gdyby był jakiś kataklizm. Ale my, panie redaktorze, powiem jasno i odważnie, mamy zwarty pakt z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi i myślę, że takiej sytuacji absolutnie nie będzie. Jesteśmy ludźmi dużej, olbrzymiej wiary. Nie lękamy się. Tak jak dzisiaj zachęcał eminencja ks. kard. Dziwisz – uspokoiła pielgrzymów i rodaków Beata Kempa.
Kiedy prowadzący zapytał posłankę czy naprawdę bezpieczeństwo uczestników największej imprezy masowej w 2016 roku będzie uzależnione od Jana Pawła II, szefowa kancelarii Beaty Szydło odpowiedziała z pełną stanowczością: – I służby, i Jan Paweł II. Ale przede wszystkim to, że – jak pan pamięta, wszystkie zagrożenia, które zdiagnozowaliśmy w styczniu, które były tak szeroko omawiane – spowodowały to, że dzisiaj jesteśmy również na wypadki pogodowe bardzo dobrze przygotowani. Również na upały. I to myślę, że duża i radosna niespodzianka.
Czekamy więc zarówno na obiecane niespodzianki jak i wielki comeback Karola Wojtyły, tym razem w roli ochroniarza.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. No co ? Napuściliście terrorystów do Europy, to teraz nawet umarłego budzą i proszą o cudowną ochronę.Ale coś kiepsko to widzę,skoro tylko cud może nas uratować przed zamachem.

    Tak czy siak,ewentualna krew zamordowanych spadnie na WASZE ręce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Białoruś chce pozostać mostem do Unii Europejskiej

Aleksander Łukaszenko na spotkaniu białoruskiego rządu i przedsiębiorców zdecydowanie opow…