„Jeszcze Polska nie zginęła – wieś” taką nazwę nosiła konferencja poświęcona ochronie środowiska. Odbyła się w Toruniu. Organizatorem była uczelnia Tadeusza Rydzyka. 120 tysięcy zł za jej przygotowanie zapłaciły podległe resortowi środowiska Lasy Państwowe. Większość z 8 tysięcy uczestników dowiozły na nią za własne pieniądze oddziały Lasów Państwowych z całego kraju. Jednak najważniejszym punktem programu było wystąpienie ministra Szyszki.

Minister środowiska / wnp.pl

Decyzja nr 113 dyrektora Lasów Państwowych o przyznaniu 120 tysięcy zł na konferencję jest uzasadniona obowiązkiem „ukierunkowania Lasów Państwowych na realizowanie polityki Rady Ministrów”. Wynika z tego, że impreza religijna Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej Rydzyka jest „polityką rządu”. Dlatego nie ma nic dziwnego w fakcie, ze imprezę rozpoczęła msza pod przewodnictwem ordynariusza diecezji kaliskiej bpa Edwarda Janiaka. Organizatorzy podkreślali, że impreza jest przecież poświęcona jest m.in. „roli Kościoła, leśnictwa i łowiectwa dla rozwoju wsi”.

Konferencja „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś” miała jednak tylko jedną gwiazdę – ministra środowiska Jana Szyszkę. Pamiętając, o roli Szyszki w wycince Puszczy Białowieskiej, o jego hobby myśliwskim i przede wszystkim o masakrze drzew znanej pod nazwą „lex Szyszko”, pozostawiamy głębokie przemyślenia ministra bez komentarza.

Szyszko o swoim zapleczu politycznym:

– To bardzo ważne dla rozwoju gospodarczego całego kraju, żebyśmy przywiązywali wielką wagę, co też robimy, do terenów wiejskich i niezurbanizowanych. Mieliśmy to w swoim programie – opracowanym przez naszego guru prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Pracuję z nim wspólnie od dwudziestu lat. Dzięki niemu i premier Beacie Szydło zostałem powołany na ministra środowiska. Jestem na pewno jednym z najstarszych szefów tego resortu w Unii Europejskiej.

Szyszko o polityce swojego resortu:

– Prawo i Sprawiedliwość przywiązuje wielką wagę do spraw związanych ze środowiskiem i jego wykorzystaniem dla tworzenia miejsc pracy.

Szyszko filozofii działań resortu:

– W Polsce zasoby przyrodnicze są użytkowane zgodnie z Boskim stwierdzeniem „czyńcie sobie ziemię poddaną”. Użytkujemy zasoby przyrodnicze w ten sposób, że tworzą one miejsca pracy i nie ulegają deprecjacji, a wręcz kwitną. Jesteśmy w tej mierze wzorem dla zjednoczonej Europy.

Szyszko o lasach:

– Użytkujemy te lasy i pozyskujemy coraz więcej drewna, a przy tym występują u nas wszystkie gatunki roślin i zwierząt znane w tej strefie klimatycznej. Dodatkowo tworzymy kolejne miejsca pracy. Trudno o racjonalniejsze gospodarowanie tymi zasobami.

Szyszko o myśliwych:

– Jest jeszcze polski model łowiectwa – oparty o zdrowe zasady gospodarowania populacjami zwierząt. Te trzy elementy – rolnictwo, leśnictwo i łowiectwo – wzajemnie się uzupełniają. Sprawiają, że użytkujemy, a jednocześnie mamy.

Szyszko o Tadeuszu Rydzyku:

– Zorganizowanie konferencji, na której obecna jest tak szeroka reprezentacja środowisk wiejskich i leśnych, nie byłoby możliwe bez zaangażowania założyciela Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Buhaha!!!!
    Wzorem łamania demokracji, wprowadzania ustroju totalitarnego, katolickiej nienawiści do bliźniego, łamania Konstytucji m.in. przez prezydenta, zablokowania Trybunału Konstytucyjnego, wciskania pracownikom kościoła pieniędzy budżetowych, nepotyzmu, zaściankowości, nienawiści do innych nacji, kłamstwa smoleńskiego, rozwalania sił zbrojnych, wyżynania lasów i obszarów chronionych…

  2. „Czyncie sobie ziemie poddana” …Cytuje minister z Biblii i inerpretuje cytat w/g barbarzynskich swoich zachowan …to nie znaczy wyrznac lasy , odstrezelic zwierzeta, ptaki i wszystko co zyje. Znaczy uczyncie uzytek z czystego powietrza usuwajcie zanieczyszczenia powietrza przy pomocy ZYJACYCH drzew. Zabijacie pszczoly i inne owady zapylajace kwiaty . Zgina najpierw pszczoly, pozniej zycie w naszym pieknym kraju . Bedziemy oddychac tlenem z butli , az w koncu sie udusimy. Ale minister ochrony srodowiska ma misje zniszczenia wszystkiego co zyje .

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

,,Tak kłamać po prostu nie można” – liderzy Lewicy punktują hipokryzję PiS – u na kongresie w Białymstoku

W niedzielę 27 września odbył się w Białymstoku Podlaski Kongres Lewicy. Otworzyły go wyst…