Zdjęcie Bojana Stanisławskiego

Szczególny wymiar polskości, toksyczną mieszankę januszostwa i cebulactwa w skondensowanej formie, po raz kolejny zaprezentował nam poseł na sejm Marek Jakubiak.

Ów przemysłowiec i przedsiębiorca, czyli zgodnie z nową polską kulturą swoisty Übermensch, oświadczył dziennikarzowi „Super Expressu”, iż nie zatrudniłby w swoim browarze uchodźcy, gdyż „warzenie piwa to skomplikowany proces”. Zasadniczo, w innym charakterze niż piwowara także nie dałby Arabowi pracy, bo „oni modlą się cztery razy dziennie” i „mają inne predyspozycje”. Poseł Jakubiak nie pozostaje gołosłowny i tłumaczy o jaką smykałkę podejrzewa uchodźców: – Myślę, że pan Arab mógłby być zatrudniony w agroturystyce, rolnictwie, np. przy zbieraniu ziemniaków – stwierdza. Potem mamy już tylko tradycyjne polskie dyrdymały o tym jak „islamiści” zaleją Europę i jak przyjeżdżają po socjal, a także trochę apologetyki Kaczyńskiego.

Nie chce mi się, już po raz chyba tysięczny, pisać, że po tego rodzaju enuncjacjach  pan Jakubiak w jakimkolwiek kraju, w którym ludzie mają do siebie choćby minimum elementarnego szacunku, miałby zerowe szanse na ponowną publiczną wypowiedź, gdyż ta byłaby ostatnią. Nie mam ochoty znów wytykać Polakom hiper-hipokryzji i wskazywać, że każą oni wobec siebie surowo przestrzegać poprawności politycznej w najbardziej rygorystycznej formie, samemu ostentacyjnie ją kontestując. Ręce mnie już bolą od opisywania jak caly patriotyczny naród bulgotałby niczym czajnik z wrzącą wodą   gdyby ktokolwiek, gdziekolwiek na świecie zasunął tak pogardliwy i poniżający tekst o Polakach. Niechby, dajmy na to, jakiś niemiecki browarnik wypowiedział się w podobnych słowach o Polaku-katoliku. Nie mam już sił pytać, jak możliwe jest osiągnięcie takich nizin umysłowości aby będąc dziennikarzem animować rozmowę na poziomie wrażliwości strażnika obozowego w Oświęcimiu i czy ładnie to do takich archetypów się odwoływać akurat dziś, tj. w Międzynarodowym Dniu Pamięci Ofiar Holocaustu.

Moja apatia w tym względzie nie wynika bynajmniej z przekonania, iż kwestie te przestały być ważne. Wręcz przeciwnie, im bardziej zaciska się nam na szyi pętla rasistowskiego obłędu, tym stają się one istotne. Problem polega na tym, że ich stawianie przestaje powoli mieć sens. Zasadnicze przewartościowanie się dokonało. Dzięki mediom, również tym tzw. publicznym i to jeszcze dalece sprzed dobrej zmiany, udało się zaprowadzić atmosferę dopuszczającą brutalny, obcesowy rasizm i wezwania do przemocy i mordu na muzułmanach, Arabach lub innych niearyjczykach. Możemy więc krzyczeć i tupać do woli. Mnie się już nie chce.

Zważywszy jednak, iż poseł Jakubiak twierdzi, że obywatele krajów Bliskiego Wschodu nie dojrzeli cywilizacyjnie do warzenia piwa przypomnę tylko, że napoju tego nie wymyślił ani on, ani nawet Jan Paweł II. Piwo to kordiał z historią sięgającą około pięciu tys. lat wstecz, a pionierami jego produkcji byli Sumerowie zamieszkujący ongiś własnie na Bliskim Wschodzie, w dorzeczu Eufratu i Tygrysu. Nasz wybitny warzyciel piwa mógłby się od uchodźców tylko uczyć, bo gdy ich przodkowie produkowali piwo i opracowywali pierwsze receptury, to protoplaści Jakubiaka dopiero schodzili nieśmiało z drzew. On sam zaś próbuje na nie z powrotem wejść.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Jak wiadomo, w lewackiej hierarchii politycznej poprawności najwyższe miejsce zajmują muzułmanie z Bliskiego Wschodu, a najniższe biali, heteroseksualni, chrześcijańscy mężczyźni. Ale obie te grupy też mają swoją hierarchię: biały, heteroseksualny itd… może być robotnikiem (lepiej) lub biznesmenem (najgorzej) jak pan Jakubiak. Z kolei wśród muzułmanów najważniejsi są jak wiadomo Palestyńczycy. A więc pan Marek Jakubiak jest przeciwieństwem dla Palestyńczyka. Ciekawe co on na to?

 2. Nadczłowiek od „ciechana” to faktycznie typ siekierą robiony, ale wrabianie w mentalność tego indywiduum wszystkich, którzy mają – uzasadnione! – obawy wobec dzikiej fali imigracyjnej jest paskudnym nadużyciem. Oprócz takich Jakubiaków nie mniej złego dla sprawy uchodźców czynią bezkrytyczni i euforyczni zwolennicy (podobno też laiccy – to ciekawe!) otwierania granic przed muzułmańskimi moherami.

 3. Wyższość Polaka – katolika nad Arabem- muzułmaninem polega na tym, że Arab modli się cztery razy dziennie a Polak – katolik raz w tygodniu, i to tylko 40 procent tychże katolików.
  Dlatego Polak – katolik tak często i tak łatwo potrafi piwa nam nawarzyć….

  1. Panie Piotrze , pamiętam pana obietnicę przyjęcia 4 uchodźców do swojego domu. Zakładam że po tylu miesiącach od tej obietnicy uchodźcy już grzeją się w pana ciepłym domu , poznają i wzbogacają polską kulturę. Czy mógłby nam pan opisać swoje doświadczenia ? Myślę że takie relacje pomogą przełamać nieufność i strach polskiego społeczństwa. Bo to głównie niewiedzą i strachem żywi się nasza polska ksenofobia.

 4. Skoro o ksenofobii mowa:

  Zgaduj, zgadula: jakiej narodowości jest ksenofob, który odgraża się że jeżeli go wydalą to zabije dziesięciu Szwedów?

  Wskazówka: „strajk.eu” nabiera wody w usta a zatem…..

  1. Zgaduję: jakiś polak coś wybełkotał na temat potopu szwedzkiego w pijanym widzie?

  2. Nie zgadłeś.

   Dalsza podpowiedź: mieszka w Szwecji już 10 lat ale Europejczyków szczerze nienawidzi, Na pytanie dlaczego zatem tu jest, odpowiada że ma małą siostrę a Europejczycy zniszczyli jego kraj, Gdy emeryt zwraca uwagę że to nie Szwedzi niszczyli odpowiada że Szwedzi i tak są winni bo są w NATO.

   Jakieś inne pomysły?

 5. Rasizm, ksenofobia, doprowadziła do Holokaustu, bo islamofobia czy antysemityzm to ta sama fobia. Araby nam robią za wspólczesnego żyda, tego innego którego trzeba zniszczyć za własne niepowodzenia. Tak to przykre że są wśród nas oprawcy z Oświęcimia, tacy sami zbrodniarze którzy gazowali dzieci żydowskie w komorach. Media tylko nam pokazały ile tego plugastwa się koci w dole społecznym, po tych wsiach, kolektywu rozwytego z nienawiści.

 6. w Międzynarodowym Dniu Pamięci Ofiar Holocaustu oczywiście trzeba popłakać nad „uchodźcami”. Wprawdzie muzułmanie na Bl. Wschodzie w czasie II wojny aż przebierali nogami czekając na przybycie Rommla i oczekiwaną rzeź Żydów, ale co tam – każda okazja aby pokazać osoby o przeciwstawnych poglądach jako faszystów jest dobra.
  PS – czy autorowi znany jest stosunek muzułmanów do alkoholu ( w tym piwa), czy musi sobie doczytać w wikipedii?

 7. „Lewica” natomiast namawia do bezwarunkowej i bezdyskusyjnej miłości wobec wyznawców jednej konkretnej religii jednocześnie zwalczając inną z własnego podwórka – to tyle jeśli chodzi o hipokryzję. Podciąganie Pana Jakubiaka jako reprezentanta wszystkich Polaków to hiper-kiepski żart. Rasistowski obłęd to trupy na ulicach i płonące domy – używając tego określenia teraz w przyszłości może autorowi zabraknąć słów. Cały spór sprowadza się do tego co jest ważniejsze – demokracja (zdanie większości obywateli) i możliwość decydowania o samych sobie czy polityczna poprawność narzucana siłą lub podstępem z zewnątrz. Obywateli można nazywać faszystami, nazistami, ksenofobami ale nie zmienia to faktu że 90% społeczeństwa nie życzy sobie nieproszonych wyznających islam gości. Każde demokratyczne państwo ma możliwość decydowania kogo wpuszcza na swoje terytorium nam taką możliwość chce się odebrać – to dopiero piękny przykład zamachu na demokrację. Czy wypowiedzi Pana Jakubiaka należy piętnować – oczywiście że tak! ale podciąganie tego typa do roli soczewki ogniskującej to co dzieje się w polskim społeczeństwie jest żenujące. Ktoś dostał w twarz ktoś został zwyzywany wszystko zostało odpowiednio medialnie nagłośnione i mamy rasistowski obłęd który był nie do pomyślenia za czasów poprzedniej ekipy rządzącej (ale czy aby na pewno?). Jeśli „Lewica” nie zacznie podchodzić poważnie i merytorycznie do tematu migrantów/imigrantów i faktycznych uchodźców to zostanie pod tym tematem pogrzebana. Ignorowanie pewnych medialnych doniesień lub zakrzywianie rzeczywistości też nie przyczyni się sprawie. Czy to: http://strajk.eu/w-odpowiedzi-na-wstrzasajace-doniesienia-medialne-z-niemiec/ to również Pana stanowisko?

  1. „Lewica” już została pogrzebana, niedawny sondaż poziomu zaufania wykazał dla niej śladową wartość.

   Redakcja portalu strajk.eu podąża tą samą prościutką drogą do nicości. Na własne życzenie. Ich sprawa.

 8. Bojan , jesteś strasznym rasistą i ksenofobem jeśli nie faszystą bo chciałbyś zmuszać muzułmanów do pracy której z racji swojej religii nie mogą wykonywać. Wstydź się.

  1. A gdzie tam mowa o muzułmanach? Mowa o uchodźcach. Owszem, z krajów o większości muzułmańskiej, ale żeby daleko nie szukać – ja jestem z kraju gdzie podobno 95% to chrześcijanie, a sam chrześcijaninem nie jestem. Więc można? Można!

  2. No jest mowa o tych co się modlą 4 razy dziennie . Jakie byś z tego wyciągnął wnioski?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na marginesie pewnej imprezy

Przyznam się do pewnej bezradności wobec najnowszej awantury w polskiej polityce. Chodzi o…