Jacek O. ma poważne kłopoty. Rzecznik Patryka Jakiego po debacie telewizyjnej z udziałem kandydatów na prezydenta stolicy zaatakował jednego z uczestników pikiety opozycyjnej. Do warszawskiego sądu wpłynął dziś prywatny akt oskarżenia w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło 12 października pod budynkiem TVP. Po właśnie zakończonej debacie, w której Patryk Jaki wypadł nadzwyczaj przeciętnie, kandydat PiS udawał się do samochodu w towarzystwie najbliższych współpracowników. Na zewnątrz odbywała się pikieta zwolenników opozycji. Jeden z jej uczestników, Arkadiusz Szczurek próbował zaprezentować karton z napisem. Wtedy został napadnięty przez Jacka O., rzecznika prasowego kandydata. Agresor odepchnął protestującego z taką siłą, że ten niemal upadł.

Interwencję w tej sprawie podjął Jarosław Kaczyński, warszawski adwokat, znany z zaangażowania w pomoc prawną osobom, które brały udział w protestach przeciwko władzy Prawa i Sprawiedliwości. „Złożyłem dziś w imieniu klienta prywatny akt oskarżenia przeciwko Jackowi O., rzecznikowi sztabu Patryka Jakiego za haniebne zachowanie po debacie na Woronicza 17 – pan O. popchnął Arkadiusza Szczurka z taką siłą, że pan Arek się prawie przewrócił” – napisał na Twitterze mecenas.

Mecenas Kaczyński od ponad dwóch lat pro bono wspiera antypisowską opozycję. Reprezentuje przed wymiarem sprawiedliwości pozwanych działaczy, a także sam pozywa dygnitarzy partii rządzącej. Najgłośniejszą sprawą z jego udziałem była ta, w której skierowano pozew o słowa, których prezes PiS użył na antenie Radia Łódź. Porównał wtedy aktywistów z KOD do osób specjalnej troski. Mecenas zarzucił prezesowi, że posługiwał się mową nienawiści i znieważał Polaków.

Jacek O. ma 27 lat. Od 2014 roku jest radnym dzielnicy Mokotów. Zasiada w komisjach Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska, Spraw Statutowych i Polityki Lokalnej oraz Zdrowia Pomocy Społecznej i Rodziny. Wiceprzewodniczący Komisji Spraw Statutowych i Polityki Lokalnej. Jest członkiem Klubu Radnych PiS. Od kilku lat robi błyskotliwą karierę w partii Kaczyńskiego. Piastował stanowisko doradcy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie premier Beaty Szydło i premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Jan Paweł II zostaje we Wrocławiu. Plac 1 Maja nie miał szans

Wniosek o zmianę nazwy jednego z kluczowych punktów komunikacyjnych w stolicy Dolnego Śląs…