„Kolekcjoner kamienic” usłyszał zarzuty oszustwa i przywłaszczenia mienia. Tylko za to grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Ale prokuratura wznowiła też śledztwo w sprawie śmierci Mariusza M., który sprzedał handlarzowi za bezcen roszczenia warte fortunę, po czym w niedługim czasie popełnił samobójstwo.

Jeżeli prokuratura dojdzie do wniosku, że Marek M. przyczynił się do samobójczej śmierci mężczyzny, wtedy gwiazdor dzikiej reprywatyzacji w stolicy może spędzić za kratami nawet resztę swojego życia.
Mariusz M. powiesił się w 2013 roku. Swoje roszczenia sprzedał Markowi M. za 1500 zł. Umawiali się na dodatkowe 100 tys. ale do dziś brak dowodów na to, że zbywający „Folwark służewiecki” oraz Opoczyńską 4 B otrzymał pieniądze. Po sprzedaży nadal tonął w długach. Wyprowadził się do matki (skądinąd na Hożą 25 A, do mieszkania, które również przejął Marek M.). Tam popełnił samobójstwo.

– Śledztwo toczy się w sprawie doprowadzenia namową lub udzielenia pomocy do targnięcia się na życie przez mężczyznę, któremu w przeszłości przysługiwały roszczenia do części nieruchomości nazywanej „Folwark Służewiec”, tj. o czyn z art. 151 kodeksu karnego – powiedział Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

W tej sprawie jednak czekamy na osobne wnioski. Na razie handlarz stołecznymi roszczeniami usłyszał trzy zarzuty: – To jest oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, zarzucono mu także popełnienie przestępstw przywłaszczenia mienia znacznej wartości, a także posługiwania się podrobionymi dokumentami – powiedział prokurator regionalny Piotr Kowalczyk.
Marek M. nie przyznał się do winy.

– I świetnie, że się nie przyznał, przynajmniej za kaucją go nie wypuszczą, musieli zastosować areszt – nie kryje satysfakcji Ewa Andruszkiewicz z Rady Społecznej przy Komisji Weryfikacyjnej, przyjaciółka Jolanty Brzeskiej, również pokrzywdzona przez reprywatyzację. – Wszystkie media podają, że M. grozi 10 lat więzienia. Tak naprawdę grozi mu o wiele więcej, jeśli udowodni się jego udział w śmierci lokatora Hożej 25 A. Ten mężczyzna był chory na dwubiegunówkę. Sprzedaż roszczeń zrujnowała mu życie. Środowisko lokatorskie ma wiedzę jeszcze o innym przypadku samobójczej śmierci w tle z reprywatyzacją czynioną rękami Marka M. Wszyscy chcemy, żeby wreszcie poniósł karę.

Pytana o dziennikarskie doniesienia w sprawie Jolanty Brzeskiej, zaprzecza jakoby prokuratorzy postawili na wersję o samobójstwie. Ale ten wątek również jest badany. We wtorek prokuratura na potrzeby śledztwa ma sporządzić portret psychologiczny Ewy Andruszkiewicz.

Z innego źródła, które chce pozostać anonimowe wiem, że Jolanta Brzeska przed śmiercią miała zostawić na szafce kuchennej mięso przygotowane do smażenia kotletów na obiad. To jeden z dowodów mających wskazywać, że nie przygotowywała się do odebrania sobie życia.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „We wtorek prokuratura na potrzeby śledztwa ma sporządzić portret psychologiczny Ewy Andruszkiewicz.”

    Chyba chodzi o Jolantę Brzeską.

  2. Facet już oblicza wysokość odszkodowania za straty biznesowe, rodzinne i moralne.
    A państwo – zapłaci.
    w tym miejscu przypomina mi się historia pewnego zaprzyjaźnionego importera…. w latach 90 ub wieku wlepili mu jakąś niebotyczną karę. Facet grzecznie zapłacił, odczekał do granicy możliwości (aby złożenie pozwu sadowego było w końcówce biegu przedawnienia) i sprawę wygrał. US musiał mu zwrócić niesłusznie nałożoną karę wraz z odsetkami, które wówczas wynosiły ok. 50% rocznie. Kilka lat póxniej kiedy mi o tym opowiadał stwierdził ,,A powiedz mi gdzie ja bym znalazł lokatę na 50% rocznie? Chętnie widziałbym panów inspektorów którzy nałożą na mnie podobną karę ponownie, nawet zapewniłbym im osobny pokój, herbatę i kawę do oporu.”

  3. Nic mu nie zrobią, ma za duże plecy. No i szmal. Zawsze znajdzie się jakaś sprzedajna papuga (a która nie jest?), która wykaże, że nie dość, że zrobił to dla dobra mieszkańców, to jeszcze nie on zrobił, a go wrabia nieżyjący Mariusz.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Hiszpania: banksterzy chcą pozbawić pracy 12 tys. osób. Minister-komunistka mówi twardo „nie”

Wicepremier Hiszpanii Yolanda Diaz w przeszłości była członkinią Komunistycznej Partii His…