Centrum Pomocy Mieszkańcom powstanie w Koninie, jeśli posłanką zostanie Paulina Nowak, liderka listy Lewicy we wschodniej Wielkopolsce. Polityczka uważa, że dostęp do fachowej porady prawnej powinien być bezpłatny dla każdego potrzebującego obywatela. 

Paulina Nowak od początku swojej kampanii wyborczej podkreśla, że walka o prawa pracownicze jest dla niej jednym z priorytetów. Liderka Lewicy zaznacza, że sama doświadczyła wielu patologii polskiego rynku pracy, a więc doskonale rozumie problemy pracowników w tym kraju. „Czas zacząć realną walkę o prawa pracownicze” – mówiła w wywiadzie dla Portalu Strajk pod koniec września.

Polityczka ze wschodniej Wielkopolski zamierza przejść od słów do działania zaraz po zdobyciu mandatu posłanki. Jej pomysł to Centrum Pomocy Mieszkańcom, czyli bezpłatne porady prawne, głównie dla ofiar przemocy domowej lub dyskryminacyjnej, a także dla osób, które doświadczyły łamania praw w miejscu pracy.

– CPM to miejsce do którego będą mogli zgłosić się mieszkańcy powiatu, którzy wcześniej nie uzyskali pomocy z powodu nieprzejrzystych procedur, braku informacji o tym jak i gdzie zgłaszac akty przemocy, łamanie praw pracowniczych – opisuje swój pomysł Paulina Nowak.

Kandydatka Lewicy podkreśla, że będzie aktywną posłanką, dla której priorytetem będzie rozwiązywanie problemów społeczności jej regionu. – Zadaniem polityków jest reprezentowanie interesów mieszkańców – zaznacza w rozmowie z Portalem Strajk.

Nowak akcentuje, że oprócz tworzenia i wdrażania programów dobry polityk powinien zadbać o to, by docierały one do ludzi. – Trzeba odpowiednio je komunikować. Mieszkańcy musza mieć świadomość, ze nie są zostawieni sami sobie, ze to nie jest kolejny 2-letni projekt do „odklepania”. Moje podejście do problemow nie jest instrumentalne.  Moim planem jest wzięcie odpowiedzialności i praca u podstaw, dla ludzi i z ludźmi – mówi liderka Lewicy we wschodniej Wielkopolsce.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. znowu genderlewica. prawa pracownicze wymienione na samym końcu,a więc takie ma priorytety. czyli kwiatek do kożucha lewackiego. ładna buzia, ale PiS więcej robi dla robotnika. nie ma się więc czym podniecać.

  2. Pierwszy lewicowy postulat w tej kampaniipod którym jestem skłonny podpisać się ,,ręcyma i nogami”…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…