Internet reaguje na nagranie audycji Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego z Rock Radia. Dziennikarze „wkręcili” Jerzego Zelnika, który natychmiast zaczął donosić na kolegów po fachu.

zdjęcie wklejone na Twittera przez Zbigniewa Hołdysa jako komentarz do całej sprawy
zdjęcie wklejone na Twittera przez Zbigniewa Hołdysa jako komentarz do całej sprawy

Jeden z prowadzących podszył się pod pracownika Kancelarii Prezydenta i zadał aktorowi pytanie: „którego antysystemowego artystę moglibyśmy wysłać na wcześniejszą emeryturę? Za nieprawomyślność i krytykowanie prezydenta Andrzeja Dudy”. Aktor bez chwili zastanowienia zaczął sypać nazwiskami, autentycznie namyślając się nad właściwą odpowiedzią. Padły nazwiska Olgierda Łukaszewicza i Artura Barcisia („on raczej za Komorowskim”).

Nagranie puszczono w radiu już miesiąc temu, ale przeszło bez większego echa. Dopiero wczoraj fala oburzenia rozlała się po internecie. Zareagowali dziennikarze, aktorzy i celebryci. Jako pierwsza o sprawie napisała w felietonie na onet.pl Karolina Korwin-Piotrowska: „Nie wiem, czy to głupota, brak inteligencji, zazdrość zawodowa czy jednak opętanie. A może jednak posunięte do granic cwaniactwo. (..)Tych starych wyjadaczy absolutnie zatkało. Bo takiego zachowania się, żeby bez zająknienia się, bez najmniejszego oporu wskazać palcem potencjalnych wrogów nowej władzy, odsyłając ich na wcześniejsza emeryturę, nie spodziewali się”. Zbigniew Hołdys napisał zaś na Twitterze: „Jerzy Zelnik w pełnej krasie szmaciarstwa i kapusiostwa, wstrząsające”.

Aktor w rozmowie z udawanym urzędnikiem został poinformowany, iż Barciś „trafi na czarną listę”. Słysząc tę informację, pożegnał się słowami „No fajnie, z Bogiem”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Musi być wam teraz bardzo głupio że daliście się wkręcić. Jakieś przeprosiny dla aktora od autora?

    1. #Andy: chyba sobie żartujesz? Wojewódzki ma przeprosić? Przecież to jest czołowy „tfórca” (a przy okazji rzadkiej klasy buc: jak się naigrawali z Ukrainek w RPjakiśtamnumer to koszty poniósł Figurski ale nie Wojewódzki). To jest ten styl ELYT polskich „mediów”.

    2. Strajk mógłby przeprosić . Za to że są idiotami chociażby. Kto poważny traktuje Wojewódzkiego jako źródło informacji?

  2. E tam, kiedyś Kutza też wciągnęli na zwierzenia. Zapytali się o Zanussiego i Kutz odrzekł, że Zanussi to taki jest sympatyczny, że mało heteroseksualny. Środowisko artystów mało różni się od ogółu społeczeństwa. Obgadują się, zazdroszczą sobie podkładają sobie świnie tak jak w innych zawodach. Życie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Partia Razem: zmiana formuły kierownictwa. Zandberg i Biejat współprzewodniczącymi

Po niedzielnej konwencji partii Razem w Warszawie przed kardiologami pojawiło się wyzwanie…