To 59-letni mieszkaniec Bogusławek Małych w łódzkiem. Zima w tym roku była wyjątkowo łaskawa, ale ekstremalne temperatury dopiero nadchodzą.

Policja apeluje, by podczas mrozów zwracać uwagę na bezdomnych fot. pixabay.com/ Life Of Pix

Zamarzniętego na polu mężczyznę zauważył gimnazjalista, który szedł na przystanek autobusowy. Zanim jednak wezwał pomoc, było za późno. Policja jak co roku apeluje, by zwracać uwagę na potencjalne ofiary zimy – bezdomnych, przesiadujących bądź śpiących na ławkach, nietrzeźwych, osoby starsze, które zbyt długo pozostają na zewnątrz podczas mrozów.

W najbliższych dniach temperatura w Polsce spadnie nawet poniżej 16 stopni Celsjusza. Silne mrozy mają utrzymywać się aż do wtorku włącznie – nie jest to pogoda sprzyjająca bezdomnym, dlatego widząc osobę, która pozostawiona sama sobie może umrzeć z wychłodzenia – należy zadzwonić pod numer alarmowy 112. W każdym powiecie policja udostępnia też spis noclegowni, stacji Caritasu i schronisk.

– W sytuacjach pilnych wystarczy wykonać jeden telefon, żeby nie dopuścić do zamarznięcia – mówi “Wyborczej” Joanna Kącka z łódzkiej policji, z regionu, gdzie zima 2017 odebrała już jedno życie. – Nieważne, czy powiadomimy pogotowie, policję, straż miejską, czy straż pożarną. Ważne, żeby nie przechodzić obojętnie obok osoby leżącej na ulicy czy ławce. Warto też zainteresować się sąsiadem, którego nie widziało się kilka dni. Często właśnie tak można uratować komuś życie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. To nie jest „ofiara mrozów”. To jest ofiara kapitalizmu, systemu społeczno-gospodarczego dławiącego Polskę i świat. Ofiara mrozu może być pojedyncza (np. pijany zasnął pod drzewem).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Lokatorzy: spadkobiercy chcą dostać przedwojenne kamienice? Niech najpierw spłacą hipoteki

Czy tzw. prawowici właściciele powinni dostawać całą kwotę wartości nieruchomości w ramach…