Adwokat kobiet, które zostały skopane i sponiewierane przez „patriotów” sporządził dwa formalne zażalenia. Jedno trafiło do sądu, drugie do prokuratury. Pokrzywdzone i ich reprezentanci liczą, że atmosfera oburzenia, która pojawiła się po skandalicznej decyzji prokuratury o umorzeniu postępowania, sprawi, że w podwładnych Zbigniewa Ziobry przebudzą się resztki przyzwoitości.

Pobicie kobiet na Marszu Niepodległości / youtube.com

Śledztwo, które miało na celu ustalenie czy 11 listopada 2017 roku doszło do naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia kobiet, które prowadziły protest na trasie Marszu Niepodległości, zostało umorzone kilka dni temu. Powód? Prokuratura stwierdziła, że „zamiarem atakujących było nie pobicie, lecz okazanie swojego niezadowolenia”, a „przemoc był nakierowana na mniej newralgiczne części ciała”.  Innymi słowy – śledczy uznali, że uczestnicy pochodu łaskawie nie wyrządzili kobietom takiej krzywdy, jaką mogli wyrządzić.

Do sprawy odniósł się obrońca pobitych kobiet. Padły mocne słowa. – Uzasadnienie, które sporządziła pani prokurator, muszę panować nad emocjami, ale moim zdaniem jest obrzydliwe – skomentował we wtorek Krzysztof Stępiński, prawnik, który jest również autorem zażaleń, złożonych we wtorek.

Za pomocą jakich argumentów zamierzają zawalczyć prawnicy? W pierwszym zażaleniu obrońca pokrzywdzonych kwestionuje stwierdzenie, że nie doszło do naruszenia nietykalności osobistej kobiet. Drugie opiera się na podważeniu decyzji o tym, że śledczy nie mają interesu w ściganiu czynu z urzędu.

Co się stało 11 listopada 2017 roku? Grupa kobiet związanych ze środowiskami lewicowymi, feministycznymi i sprzeciwiającymi się rządom PiS postanowiła zaprotestować przeciwko pochodowi prawicowej ekstremy. Kobiety miały ze sobą bane „Faszyzm stop”. Reakcja nacjonaistów była skrajnie agresywna. Uczestniczki protestu byłybite, popychane, przewracane, kopane, opluwane, szarpane, nazywane ubeckimi kurwami, lewackimi ścierwami. Jedna z nich uderzyła głową o asfalt, potem trafiła do szpitala na obserwację. Kobiety usłyszały też, że powinny zostać zautylizowane.

Prokurator Magdalena Kołodziej początkowo przyznała, że wypełniono znamiona czynów zabronionych, stwierdzając, że faktycznie bito i znieważano. Potem jednak zapętliła swoje dochodzenie prawdy w meandry doktryny prawnej i komentarze do kodeksu, co pozwolio jej uznać, że tak naprawdę nic się nie stało.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. A ten protest to… był LEGALNY?
    Bo mam co do tego wątpliwości. A skoro nie był a paniusie nie panując nad emocjami darły gęby obrażając jego uczestników – to nie ma się czemu dziwić, że karkom puściły nerwy i kilka aktywistek dostało z liścia…
    Nie powinno do tego dojść i nie doszło by gdyby babsztyle z antify czy innego TWA działały w ramach prawa a nie ,,jakmniesięchce”. Zasadniczo to należało pociągnąć je do odpowiedzialności za spowodowanie nielegalnego zgromadzenia, a karki za naruszenie nietykalności cielesnej. Obie strony dopuściły się złamania prawa.

    Jednak Piotruś-Pan widzi jedynie złych narodowców. Jak widać propaganda ,,jedynie słusznej” prawdy objawionej – ma się świetnie nie tylko wśród dobrej zmiany…

  2. „…w podwładnych Zbigniewa Ziobry przebudzą się resztki przyzwoitości” – ale głupie stwierdzenie!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kobiety w państwach UE ciągle o wiele gorzej opłacane od mężczyzn

Kobiety w UE za tę samą pracę nadal zarabiają od jednej trzeciej do piątej mniej od mężczy…