Fotografia J. Samolińskiej

„Pewnie marzy jej się zbiorowy gwałt z uchodźcami na środku miasta co rano przed pracą, a wypowiedź Mariusza psuje jej skryte marzenia.

Rzucić ją do wyposzczonych uchodźców to jej się odechce podpierdalania swoich” – pisze Daniel, tatuażysta z Podkarpacia na profilu u Mariusza Pudzianowskiego.

Mariusz Pudzianowski / Źródło: Wikimedia Commons
Mariusz Pudzianowski / Źródło: Wikimedia Commons

Chodzi oczywiście o Joannę Grabarczyk z Hejt Stop. Daniel jest jednym z setek ludzi, którzy uznali, że należy wesprzeć biednego, zaszczutego przez poprawność polityczną strongmana, Mariusza Pudzianowskiego. Ten najpierw załączył zdjęcie, na którym groził uchodźcom kijem bejsbolowym, a następnie, kiedy jego post został zgłoszony do prokuratury, urządził obrzydliwą, antysemicką, rasistowską i przede wszystkim antykobiecą nagonkę na działaczkę Hejt Stop.

Wyobrażam sobie, że Grabarczyk może mieć dość. Spotkał mnie kilkukrotnie ułamek tego, co ją, czytałam podobne teksty w znacznie mniejszym natężeniu („Ciebie nawet wygłodniały syryjczyk by nie nadział lewacki śmieciu.” – to mój ulubiony, anonim na portalu; zachowano pisownię oryginału). Można by je olać, nie zajmować się nimi w ogóle, wyjść z założenia, że kretynów i dupków nie brakuje, a internet – wspaniałe skądinąd narzędzie – pozwala im być dupkami na znacznie większą skalę. Problem polega na tym, że tok myślenia pt. „jesteś brzydka, więc powinnaś cieszyć się z gwałtu, uchodźcy są napaleni i gwałcą, masz szansę na gwałt, dlatego popierasz przyjmowanie ich w Polsce/w Europie/sprzeciwiasz się biciu ich baseballem” za doskonały dowcip uważa np. Paweł Kukiz – człowiek, którego w wyborach prezydenckich, w maju zeszłego roku, poparła jedna piąta głosujących. Niedoszła głowa państwa napisała na swoim FB: „Nie dziwię się pani Joannie… Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy”.

Trudno stwierdzić, od czego rozpocząć demontaż tego wyjątkowo obrzydliwego leitmotivu – od brzydoty, gwałtu czy uchodźców. Zacznę od tego, co jest z jednej strony oczywiste, z drugiej – bez komentarza pozostawić tego nie sposób. Bycie uchodźcą nie sprawia, że ma się większą skłonność do przemocy seksualnej. Nie jest prawdą, że przez Europę przechodzi fala gwałtów, dokonywanych przez przybyszy. Nie potwierdzają tego dane policyjne zebrane w Szwecji, Francji czy w Niemczech. Twierdzenie, że „obcy” przychodzą, żeby gwałcić „nasze” kobiety, jest patriarchalną i rasistowską kalką. Nie oznacza to oczywiście, że wśród miliona osób, które dostały się do Europy w ciągu ostatniego roku nie ma gwałcicieli, morderców, złodziei czy zwykłych dupków. Tacy są, niestety, wszędzie. W świecie arabskim tak samo, jak nad Wisłą, wśród urodzonych i wychowanych w kulturze ukształtowanej przez Kościół katolicki.

Jesteś brzydka, nie masz racji

Zacznijmy zatem od atrakcyjności, rozumianej jako wpasowanie się w funkcjonujący aktualnie wzorzec piękna. Po to snuta jest cała ta opowieść, żeby obrazić kobietę, która się weń nie wpisuje. Nieważne, że atrakcyjność jest rzeczą względną – jakieś odstępstwa od jedynego słusznego modelu można zarzucić każdemu. Nieważne, że z drugiej strony absolutną nieprawdą jest, że ktoś, kto odbiega od niego w znaczący sposób, nie ma szans na seks. Weźmy chociaż nadwagę, która zdaniem Kukiza sprawiać by miała, że kobieta „marzy o gwałcie” (wzdrygam się za każdym razem, kiedy to czytam albo piszę), bo, jak można przeczytać pomiędzy wierszami, nikt nie chce z nią współżyć. Przecież to bzdura, miliony kobiet i mężczyzn z nadwagą prowadzi zdrowe i satysfakcjonujące życie seksualne, miłosne, rodzinne.

Dlaczego zresztą w ogóle ktokolwiek pochyla się nad wyglądem Grabarczyk? Jakie on ma znaczenie w tej sytuacji? Przy każdym tekście, który piszę i który niesie się trochę szerszym echem, a dotyka jakiegoś kontrowersyjnego tematu, słyszę, że jestem brzydka. Ci chłopcy, którzy mówią, że „nawet syryjczyk by mnie nie nadział”, uważają, że powinnam się tym przejąć. Że opinia na temat mojego wyglądu, formułowana przez obcych mi ludzi z internetu, których wartości są zupełnie różne od moich i którzy dla mnie – niezależnie od wszystkiego – są raczej obrzydliwi, powinna być dla mnie ważna, powinnam dążyć do tego, żeby się im podobać. Co gorsza, oni są pewni, że tak właśnie jest.

Obraźliwy wpis Pawła Kukiza na portalu społecznościowym Twitter.
Obraźliwy wpis Pawła Kukiza na portalu społecznościowym Twitter.

W prezentowanym sposobie myślenia celem istnienia kobiety jest bowiem bycie atrakcyjną dla mężczyzn. Nie dla mężczyzn, którzy jej się wydają atrakcyjni i z którymi chciałaby np. iść na kawę, rozmawiać o polityce albo się pieprzyć. Dla wszystkich. Niezależnie od tego, czy rozmawiamy o posłance Pawłowicz („niedoruchana, stara, gruba baba, liczy, że Jarek ją przeleci, hue hue hue”), Joannie Grabarczyk czy Magdalenie Ogórek („drogie panie, czy ta krytyka to nie z zazdrości o urodę pani Magdy?”) nie da się mówić o kobietach bez skupiania się na ich wyglądzie, na ich cielesności, na tym, czy są seksualnie atrakcyjne czy nie.

Marzenie o gwałcie

Idźmy dalej, przejdźmy do kwestii gwałtu, tak często przywoływanego przez wymienionych obrońców polskości przed islamską zarazą. Zwróćmy uwagę szczególnie na słowa „wyposzczony” czy „wygłodniały”. Trudno stwierdzić, skąd w ogóle przekonanie, że ktoś ze względu na pochodzenie z Bliskiego Wschodu czy Afryki miałby mieć jakiś problem ze znalezieniem sobie partnerki/partnera i rzadziej uprawiać seks niż np. polscy internauci, ale zastanówmy się nad czymś innym. Co to właściwie znaczy, że ktoś jest „wyposzczony”? Ano, że jak ktoś długo nie ruchał, to mu się bardziej chce. Bardzo mu się chce, ergo – jest skłonny do gwałtu. Znamy ten argument. Słyszeliśmy o żonach, które same są sobie winne – nie dawały, to sam sobie wziął. Mężczyzna jest mężczyzną, musi uprawiać seks. Jeśli się to nie dzieje, zaczyna być agresywny, a winę ponosi nie kto inny, a kobieta, która my tego seksu odmawiała. Według tej logiki gwałt nie jest przejawem potwornej przemocy, umyślną krzywdą – jest po prostu wyrazem popędu, który nie mógł inaczej znaleźć ujścia, czymś, czego należało się spodziewać. Każdy mężczyzna, jeśli dostatecznie długo trzymać go z dala od kobiet chętnych na seks, zacznie gwałcić. Wzorzec ten – wykorzystywany na całym świecie do usprawiedliwiania sprawców przemocy seksualnej – jest w gruncie rzeczy głęboko obraźliwy dla mężczyzn. Przedstawia ich jako bezmózgie, owładnięte ślepym instynktem zwierzęta. Trudno stwierdzić, czy w tym konkretnym przypadku Kukiz albo podkarpacki internetowy maczo chcą obrazić uchodźców z Syrii, czy też po prostu opisują „męską naturę”. Jest jednak pewne, że jeśli zabraknie obcego wroga, natychmiast zaczną tego schematu używać w obronie własnych wybryków.

Według tego schematu myślowego gwałt ma być rodzajem „komplementu” dla kobiety. Fakt, że ktoś chce mnie zgwałcić powinien mnie cieszyć – oznacza to bowiem, że uważa mnie za atrakcyjną i chce ze mną uprawiać seks. A to przecież miłe, czyż nie? Według tego wzorca, o gwałcie faktycznie można „marzyć”. Słowo to pojawia się bardzo często i u Kukiza, i wielu jego wiernych fanów. W tym modelu, jeśli kobieta trochę podoba się mężczyźnie, to się do niej uśmiecha, jeśli podoba mu się bardziej – pisze jej miłe wiadomości, jeszcze bardziej – zaprasza na randkę, a ostateczną formą uznania jej urody jest wymuszenie stosunku seksualnego. To dlatego w sprawach o przemoc seksualną ma znaczenie, w co kobieta była ubrana – jeśli miała krótką spódniczkę, makijaż, intencjonalnie wyglądała dobrze, to znak, że chciała zwrócić czyjąś uwagę, podnieść swoją atrakcyjność, a więc uprawdopodobnić to, że komuś spodoba się na tyle, że ją zgwałci.

Europejskie wartości

Za tym myśleniem idzie głębokie niezrozumienie faktu, że gwałt nie jest funkcją pożądania czy popędu seksualnego, tylko przemocy; nie jest formą seksu, tylko ataku. Jeśli kogoś bardzo pożądasz, to nie chcesz być źródłem lęku, bólu, upokorzenia, obrzydzenia, gniewu – tego wszystkiego, co wyzwala w ofierze gwałt. Chcesz dostarczyć tej osobie zgoła innych odczuć. Komuś, komu brakuje seksu, nie brakuje bycia gwałcicielem ani tym bardziej bycia zgwałconą, tylko bliskości, fizycznego kontaktu, wspólnego rozładowania napięcia. Gwałt nie jest w stanie zaspokoić tych potrzeb. Tę zasadniczą różnicę świetnie zresztą pokazuje sprawa samej Grabarczyk – w fali podszytych przemocą seksualną internetowych ataków na nią, seksualność jest używana tylko jako narzędzie do tego, żeby wyrządzać krzywdę. Tak samo dzieje się w przypadku gwałtu. Nie ma to żadnego związku z tym, że ktoś często albo rzadko współżyje; tym bardziej nie jest to wynikiem docenienia atrakcyjności ofiary. To przeciwne bieguny. Tymczasem niedoszły na szczęście prezydent RP czy fani Pudziana notorycznie mylą seks z gwałtem.

Co to oznacza? To druga strona tej samej monety, kolejna oznaka skrajnego uprzedmiotowienia kobiet. Mamy być obiektami seksualnymi, naszym zadaniem jest ładnie wyglądać, żeby się podobać realnym podmiotom, czyli mężczyznom; jednocześnie nie mamy prawa decydować, według kogo chcemy być atrakcyjne. Kobieta nie jest też podmiotem stosunku płciowego – to dlatego jej zgoda albo jej brak nie ma szczególnego znaczenia; dlatego tak łatwo żonglować pojęciowo gwałtem i seksem. To właśnie myślenie – o przedmiocie i podmiocie – jest kluczem do zrozumienia patriarchatu.

I to właśnie tego modelu, jako europejskiej cywilizacji, chce bronić przy użyciu bejsbola Mariusz Pudzianowski.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Nominacja do nagrody złotego Goebbelsa za ten artykuł.
  Autorka na siłę próbuje udowodnić swoje, dziwne teorie – wysnute chyba z nienawiści do ludzi mających inne zdanie.
  1. Pudzianowski nie atakował imigrantów za to, że są imigrantami, ale złodziei i wandali, którzy są imigrantami z bliskiego wschodu. Nie ma tu, żadnego przejawu rasizmu, tylko stwierdzenie faktów. Dodatkowo warto pamiętać, że Pudzian nie wziął tematu z sufitu, a jego publikacja była odpowiedzią na konkretne zdarzenia.

  2. Zestawienie Pudziana, Kukiza – którzy nie opublikowali nic obraźliwego z „anonimowymi internautami”, którzy dopuszczają się obrazy i gróźb jest jak najbardziej nie na miejscu. Zabieg ten służy jedynie do przypięcia łatki Pudzianowi i Kukizowi – że to jacyś zwyrodnialcy. Zabieg ten jest obrzydliwy.

  3. Autorka dopuszcza się znacznego nadużycia w interpretacji wpisu Pawła Kukiza, który w ironiczny sposób, moim zdaniem trafnie komentuje sytuację.
  Kukiz nigdzie nie napisał, że pani Grabarczyk jest gruba, a tym bardziej, że jest to powodem jej nieudanego życia seksualnego – co właściwie insynuuje autorka wpisu.

  Gdybym chciał pobawić się w panią Samolińską (autorkę tekstu) zacytowałbym panią Grabarczyk, że boi się o swoje bezpieczeństwo przy spotkaniu z Pudzianem. Bo pani Grabarczyk w swej nietolerancji, stwierdziła, że Pudzian jest agresywny – dlatego, że jest łysy. Bo każdy łysy bije napada na innych ludzi i bije kobiety. Do tego pani Grabarczyk uważa go za półgłówka, bo jest sportowcem – bo każdy sportowiec to idiota. Dodatkowo Pudzian jest umięśniony – więc pewnie traktuje kobiety przedmiotowo jak każdy mięśniak.
  Gdybym był panią Samolińską to rozpisywałbym się teraz dlaczego nie każdy kto jest łysy jest agresywny, nie każdy sportowiec to idiota i nie każdy muskularny facet źle traktuje kobiety – ale po co?

  4. Oczywistą manipulacją jest zmniejszanie problemu z przemocą, szczególnie przemocą na tle seksualnym wśród imigrantów. Pamiętajmy, że wielu z tych imigrantów nie pochodzi z tolerancyjnej Syrii, a nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak bardzo są pod wpływem radykalnego islamu (wahhabici, salafici). Trzeba pamiętać, że Ci ludzie mogą pochodzi z zupełnie innej cywilizacji, gdzie kobieta pełni inną rolę społeczną niż w Europie i gdzie przekonanie, że odkryta, wyperfumowana kobieta właśnie domaga się seksu, bądź trzeba ją ukarać gwałtem.
  Faktem jest, że Szwecja przoduje w ilości wykrytych gwałtów, poniekąd wynika to z bardzo rozległej definicji gwałtu, niezależnie od definicji to właśnie 77% sprawców tych przestępstw to muzułmanie.

  5. I na koniec – większość osób, która nie chce imigrantów w Polsce nie lubi przemocy i gwałtów, więc z obawy przed plagą tych zdarzeń sprzeciwia się przyjmowaniu imigrantów – widać co się dzieje na zachodzie (Sylwester w Kolonii).
  Polacy właśnie w trosce o to, by Polki czuły się bezpiecznie przyjmują postawy antyimigranckie.
  Większość osób w Polsce nie chce przyjazdu imigrantów i to też jest fakt.

 2. Artykuł porusza b. ważny temat ale autorka myli się w pewnych punktach. Być może to nie pomyłka a świadomy zabieg wynikający z poprawności politycznej środowisk lewicowych nie pozwalających im krytykować uchodźców czy muzułmanów.
  Po pierwsze, istotne jest arabskie/muzułmańskie pochodzenie uchodźców gwałcących kobiety i dzieci w krajach zachodnich, bo pogarda dla kobiet jest w islamie doktrynalnie zdefiniowana i silniej zakorzeniona niż w społeczeństwach zachodu.
  Po drugie, gwałt bardzo często jest funkcją pożądania czy popędu seksualnego. To autorka myli seks z miłością. Gwałciciel może realizować swoje potrzeby przez gwałt z braku innych możliwości a upokorzenie, ból, odczucia ofiary są mu kompletnie obojętne, bo jest gwałcicielem.
  Po trzecie, mówienie o wyposzczeniu w przypadku uchodźców jest jak najbardziej uzasadnione. W islamie seks pozamałżeński to tabu a dodatkowo większość uchodźców to młodzi mężczyźni wyrwani ze swojego środowiska bez szans na kontakty z kobietami w krajach, które ich przyjęły. Autorka zdradza braki wiedzy w tym punkcie.

  1. Nie jest także prawdą to: „Nie jest prawdą, że przez Europę przechodzi fala gwałtów, dokonywanych przez przybyszy. Nie potwierdzają tego dane policyjne zebrane w Szwecji, Francji czy w Niemczech”.
   Akurat dane policyjne to potwierdzają, tyle że…po czasie. Niedawno mogliśmy przeczytać, że Szwedzi fałszowali dane policyjne dot. gwałtów dokonywanych przez uchodźców. Dlaczego? Poprawność polityczna, którą również prezentuje autorka tego artykułu.
   Podobna sytuacja miała miejsce w Koloni w Niemczech. Tam nawet za fałszowanie raportu zostało odwołane jej szefostwo. Powód fałszowania danych i ukrywania uchodźców-gwałcicieli? Poprawność polityczna.
   Proponuję poczytać:
   Sex-mobbing w Kolonii. Problemy policji, jej szefostwo odwołane
   W Niemczech wciąż rośnie zamieszanie wokół sylwestrowych wydarzeń, podczas których w kilku miastach molestowano, gwałcono i okradano kobiety. Najpierw mieszkańcy Kolonii wyszli na ulicę i w akcji protestacyjnej pod ratuszem domagali się poszanowania praw kobiet oraz lepszej ochrony obywateli, zwłaszcza w obliczu ryzyka przemocy seksualnej. Teraz odwołano szefa policji w Kolonii.
   „Sex-mobbing w Kolonii” – grzmi niemiecki portal „Berliner Kurier” i informuje: „Szef resortu spraw wewnętrznych Landu Północna Nadrenia-Westfalia Ralf Jaeger przeniósł kolońskiego szefa policji Wolfganga Albertsa w tymczasowy stan spoczynku. W ten sposób wyciąga konsekwencje ze skandalicznego przebiegu zdarzeń podczas nocy sylwestrowej w Kolonii”.
   Albertsowi zarzuca się świadome tuszowanie informacji dotyczących pochodzenia sprawców sylwestrowych zajść w mieście. Jako powód takiego zachowania „Berliner Kurier” sugeruje przesłanki polityczne. Z kolei swoje postępowanie Jaeger tłumaczy koniecznością odzyskania zaufania opinii publicznej, która – zdaniem szefa resortu – ma prawo wiedzieć, co wydarzyło się w noc sylwestrową, kim są sprawcy i jak w przyszłości ustrzec się przed podobnymi wydarzeniami.
   Czy zaufanie to uda się odzyskać? Po tym, co pisze http://www.n-tv.de łatwo raczej nie będzie. Według portalu, który cytuje „Die Welt am Sonntag”, policjanci z Kolonii pełniący w czasie zdarzenia służbę przy dworcu głównym, stwierdzili, że najistotniejsze dane pochodzące od ich kierownictwa policji dotyczące zdarzenia są nieprawdziwe.
   „Szef policji kolonii Wolfgang Alberts utrzymywał we wtorek, że sprawcy pozostają nieznani – pisze http://www.n-tv.de, powołując się na „Kölner Stadtanzeiger”. – W rzeczywistości policjanci twierdzą, że około 100 podejrzanych o dokonanie czynu zostało skontrolowanych, a w stosunku do kilku z nich zastosowano areszt. Według tych danych można stwierdzić, że jedynie nieliczni z nich to przybysze z Afryki Północnej. Ogromna część kontrolowanych to Syryjczycy, a większość z nich dopiero niedawno przyjechała do Niemiec. Przedłożyli do kontroli dokumenty wystawione przez biura, gdzie składa się wnioski o azyl.”
   Według policjantów nieprawdą także jest, że celem napastników na pierwszym miejscu miało być okradanie kobiet. A taką tezę zdaniem „Die Welt am Sonntag” usilnie starało się przedstawić szefostwo kolońskiej policji.
   „Priorytetem tych w większości arabskich sprawców były seksualne czyny karalne lub też, z ich punktu widzenia, rozrywka seksualna” – informuje http://www.n-tv.de i wyjaśnia, że grupy mężczyzn okrążały ofiarę, po czym zacieśniały krąg, aby wykorzystać ją seksualnie.
   Według doniesień portalu, który cytuje „Kölner Stadtanzeiger” „już w pierwszym wewnętrznym meldunku policyjnym noworocznego poranka , tzw. WE-Bericht (Ważne wydarzenie) dyżurny kierownik zespołu policji miał celowo przemilczeć pochodzenie kontrolowanych mężczyzn, pomimo nalegań kierownika akcji sylwestrowej, aby uwzględnić ten fakt w dokumencie.”
   Powód? Miał uznać to za „politycznie drażliwe”. Właśnie min. ten raport został przedłożony rankiem 1 stycznia 2016 komendantowi kolońskiej policji Albertsowi.
   Co ciekawe, po zwolnieniu Wolfganga Albertsa ostrej krytyce poddano Ralfa Jaegera, szefa resortu spraw wewnętrznych Landu Północna Nadrenia -Westfalia, który właśnie…przeniósł w stan spoczynku Albertsa. Jak podaje portal pnp.de powołując się na „Koelner Anzeiger”: „Opozycja w Landtagu zarzuca Jaegerowi, że zbyt późno zareagował na problemy oraz, że sprawy dziejące się w innych miejscach na terenie landu wymykają mu się spod kontroli. Szef CDU landu NRW Armin Laschet zarzuca Jaegerowi bagatelizowanie czynów karalnych. Według niego tzw. „No-Go-Areas” oraz tereny bezprawia istnieją także w innych częściach landu NRW. Z kolei szef frakcji FDP krytykował, iż przez cały tydzień minister Jaeger przyzwolił, aby zarówno niejasne, jak i zupełnie nieprawdziwe informacje na temat zdarzenia w Kolonii trafiły do opinii publicznej. „Partia Piratów” domaga się dymisji ministra”.
   Czy sytuacja w Niemczech wymyka się spod kontroli? Trudno wyrokować, szczególnie czytając informacje, jakie 8 stycznia zaserwował http://www.fokus.de przedstawiając zdjęcie kartki, jaką policja znalazła przy dwóch podejrzanych zatrzymanych na tyłach dworca głównego w Kolonii. Na kartce napisano min. słowa tj: „zabiję ją”, „pierdolić”, „duże cycki”. Mężczyzn tych puszczono wolno.
   Z pewnością Niemcy mają teraz ogromny problem, którego nie da się już zamieść pod dywan. Czy dadzą radę?

   Iza Małkowska

 3. Bardzo dobry artykuł. Ja sama mam w sumie mieszane uczucia co do przyjmowania uchodźców, bo to jednak inna kultura, ale źli ludzie są wszędzie, a nie tylko wśród muzułmanów. I zgadzam się z tym że należy przeciwdziałać takiej mowie jak w przypadku Kukiza.

 4. Sorry, ale widząc ile więcej seksu bez zobowiązań uprawiają kobiety dzisiaj… ile więcej od facetów, to zastanawiam się gdzie wy macie te biedne żony, które są przymuszane do tego… Ja też się w swoich dwóch związkach czułem niekomfortowo, bo dziewczyny naciskały już na 2-3 spotkaniu bardzo mocno na to, a ja chciałem się jeszcze upewnić czy coś z tego będzie. No i raz nic nie wyszło, a do łóżka poszedłem żeby jej dogodzić, cóż…

  1. Współczuję Ci zatem tego, jakie kobiety spotykałeś na swojej drodze, Michaś. Ale tak naprawdę wszystko to, co piszesz działa również w drugą stronę i nie raz to właśnie mężczyzna na 2-3 spotkaniu naciska na seks, więc warto unika tutaj uogólnień tego rodzaju.

 5. Ja tylko chciałbym zaznaczyć na czym polega problem uchodźców/imigrantów z tych wszystkich krajów w znalezieniu partnerki do bzyku bzyku. Niestety zacznę fobicznie od Islamu, bo w końcu bez małżeństwa tam nie można bara bara. A w Europie tak jakoś jest, hm… na odwrót? Najpierw bara bara, trochę razem a potem jeszcze mieszkanie i dopiero ślub? To raz. Dwa, cóż… znów Islam – z niewierną nie wolno Ci. No chyba, że jesteś na wojnie, no to tak, stąd forma gwałtu. Trzy. Ci panowie są z krajów tzw „straumatyzowanych” – pani coś o tym czytała w ogóle? Chciałaby pani takiego na raz, może dwa świeżo przybyłego z takiego kraju? Jestem przekonany, że wiele kobiet się boi, stąd tak koszmarnie i „lekarsko zdiagnozowane bolące jaja”. Cztery. Inna kultura vel ISLAM. Strasznie nudno to powtarzać, ale skoro kobieta nie jest chodzącym namiotem, to od dziecka wiemy, że chce gwałtu.. proszę poczytać o „różnicach kulturowych” w arabii saudyjskiej i zgwałconej Norweżce, która odsiedziała 3 miesiące w więzieniu za seks pozamałżeński, którym ten gwałt był :] Oczywista oczywistość. Pięć. Brak znajomości języka, dość istotny aspekt uzgadniania bara bara. Sześć. Brak wystarczającej ilości pieniędzy na burdele, samodzielnego lokum. Siedem. Roszczeniowa postawa, stąd tłumaczenia „bo mi się zachciało”. W końcu jak Europa daje chatę, kasę, żarcie, leczy, dowozi, uczy to d**y też dać powinna sama z siebie. A teraz czekam na jakieś logiczne odpowiedzi podparte czymś więcej niż ideami i życzeniowymi postawami.

  1. Twoja wypowiedz rowniez opiera sie na ideach. Jestesmy tak przekonani o swojej wyzszosci kulturowej, a tymczasem statystyki pokazuja, ze co najmniej 50% Polek doswiadczylo molestowania lub gwaltu, z czego ponad 70% odbywa sie w domowym zaciszu tudziez katolickiej rodziny. Byc moze w islamie jest to 100%, ale czy daje to Polakom powod do dumy? Osoby popierajace wpisy Kukiza, ze gwalt jest dobra kara za „donosicielstwo” moznaby zignorowac, ale jezeli sa rozpowszechniane przez rzadzacych, powstaja obawy czy czasem swoje pomysly nie beda chcialy poprzec regulacjami prawnymi. Tak jak Jarek walczyl o kare smierci. Wtedy moze szybko dogonimy te 100%. W polskiej kulturze mamy takze kilka ciekawych zwyczajow, jak smingus dyngus na przyklad. Zaraz pewnie ktos powie, ze poczucia humoru nie mam. Natomiast faktem jest, ze wiekszosc kobiet tego nie lubi, ale kto ich slucha w ogole, w koncu zwyczaj daje panom prawo do tego. Moja mama pracujac na nocnej zmianie w fabryce chemicznej ubierala kombinezon kosmiczny, zeby swoja prace wykonac I przebierala sie 20razy. Upodlona I smierdzaca perfumami na ktore byla uczulona, wracala do domu, a kolejnego dnia znow nocka. Wszystko za pozwoleniem szefa. Ale kto by sluchal jej narzekan, a baby to juz zupelnie. Moj maz, Holender, gdy probowalam mu wytlumaczyc polski zwyczaj dyngusa, pojal go szybko. „aha czyli macie taki dzień, kiedy facet moze wytrysnac na każda babe, byle uzyl wody lub perfumow.” a jak na ciebie nie chca tryskac, to paszkwilem musisz byc.

  2. Wg jakichś badań 50 Polek było molestowanych, ja przed chwilą zapytałem 20 dziewczyn i żadna nigdy się tak nie poczuła. Nawet dwie feministki w tej grupie były. To jest jakiś absurdalny wymysł. Kobiety marzą o gwałtach to jest fakt, popytaj koleżanek. Oczywiście to pozostaje w sferze marzeń przeważnie. Ale nie jestescie biedne, bo to dzisiaj wyśmiewa się facetów o niskim doświadczneiu w łóżku, a kobiety wokół tego układają sobie życie. Seks, seks i seks… Tylko, że jak facet ma problem, to jest wyśmiewany, a babom każdy wspołczuje

   Cud, że ja mam jeszcze trzeźwo myślącą kobietę…

 6. Bardotka, czyli rozmawiam z trollem, który nie potrafi uargumentować o co mu chodzi, tylko pisze w kólko to samo. Zatem dobranoc.

  1. Taki jeden
   To moze dopisz do nicka taki jeden z psychiatryka, bo takie emocje to udzielają sie pod wpływem propagandy niezrównowazonym psychicznie i całkowicie odporni na racjonalne argumenty. Bedzie wiadomo skąd takie emocjonale brednie na których grają propagandysci prawicowi.

 7. Bardotka, skoro zaczynasz mi już pisać, że ja tu prezentuję „wyziewy nienawisci”, to już nie ma co z Toba dyskutowac. Wskaż mi łaskawie, gdzie są te wyziewy nienawiści.

  1. Nawet mojego nicka nie potrafisz napisać poprawnie. Ochłoń, wtedy pogadamy.

  2. Taki jeden
   Przyszedłeś tu głosić chore wyziewy nienawiści oparte na wymysłach i kłamstwach, więc ci odpisuje jak jest realnie, a realnie w tym kraju zagrożeniem do kobiet jest prawicowo-katolickie monstrum i to monstum pokazał właśnie Kukiz z Pudzianem, gdzie na zachodzie okrzyknięci by zostali zboczonymi talibami z fundamentalistycznej Polski.

  3. Sorry, ale jakim zagrożeniem? Czyli mówisz, że te gwałty na zachodzie czy w Skandynawii, to nie jest problem, a błogosławieństwo dla Was tak? Bo uciekniecie od prawicowych mężczyzn, którzy chcą mieć rodziny i kochające żony? Ahhh no tak, bo przecież Wy do 30 tki chcecie zaliczyć 30 kolesi, bo to jest dla Was najważniejsze
   A potem pyk frajera, który utrzyma was finansowo
   Polki to jest najgorszy syf w europie…

  4. Fernandinho

   Niestety kultury religijne to kultury prymitywne, przedcywilizacyjne. Afekt dogmatów religijnych zwiększa procesu zaburzeń seksualnych czy w Islamie czy katolicyźmie, objawia się nienawiścią do kobiet , czyli im więcej wstrzemięźliwości, wojowania ze strasznym seksem tym więcej nienawiści do kobiet i tym więcej zdziczałego seksu, gdyż wypierany seks nie znika tylko dziczeje, co masz widoczne w masowych gwałtach księży na dzieciach. Takie kultury religijne chodują przemocowców do kobiet, więc nie jest dziwne że Pudzian i Kukizm zachowują się jak Taliby. A do Szwecji czyli do cywilizacji w europie to wam bardzo daleko w traktowaniu kobiet, więc wymysły jak tam strasznie a tu wspaniale jest ewidentną hipokryzją, bo tu jest podobnie do taliba czyli katolickiego taliba

 8. Bardotka, ochłoń, bo piszesz w takich emocjach, że ciezko zrozumieć. Po co piszesz o jakichś krajach religijnych (w domyśle muzułmańskich)? Co mnie to obchodzi? Mnie obchodzi, co sie dzieje w krajach europejskich. A odkąd sie zaczęły do tych krajów wlewać masy „uchodźców” (bo to nie tyle uchodźcy, co migranci, prawdziwych uchodźców to jest tam mało, a na dokladkę, zgodnie z definicją ONZ, uchodźcą jest czlowiek, który zatrzymuje się w PIERWSZYM kraju, w którym może przestać obawiać się o życie, a jeżeli decyduje się kontynuować swoją odyseję, to traci status uchodźcy i staje się zwykłym migrantem), to zaczęły sie doniesienia o gwałtach i przypadkach molestowania.m Oczywisćie, to są tendecyjnie wybrane przypadki, wszyscy migranci są mili i pragną się z nami integrować. Oni tu wędrują, bo myślą, że im będzie lepiej, a zapominają, że kasa z nieba się nie bierze. Nie rozumieją, że stanowią olbrzymie obciążenie dla krajów, do których zdecydowali się wybrać. Oni liczą, że Europa im da wszystko. A co oni dadzą w zamian Europie? Czy zamierzaja się naprawde integrować? Bo nic na to nie wskazuje. To jest portal lewicowy, więc widzi tylko jedną stronę medalu – zaślepiony miłością bliźniego – którą spora część z tych migrantów ma wręcz w pogardzie – pragnie wszystkimnieba przychylić. A tak się nie da, Europy na to NIE STAĆ, a Polski zwłaszcza. Mamy wystarczająco dużo problemów na własnym podwórku. Dlatego rządy powinny doprowadzić do jak najszybszego zakonczenia walk (z tego co dziś słyszałem, własnie tak będzie, bo podpisano jakieś porozumienie w tej sprawie), a następnie DEPORTOWAĆ wszystkich z powrotem i niech się zajmą odbudową tego, co jest zniszczone. Poniewaz niemały udział ma w tym Europa, powinna się ona wydatnie dolożyc do tego, by Ci ludzie staneli na nogi, ale mniej finansowo, a bardziej materiałowo i czynowo – np. pomagając w odbudowie na miejscu. Tak powinno być, bo eksperyment multi-kulti jak widac Europie na zdrowie nie wychodzi. I nie ma sie co dziwić, bo kultura islamu, zwłaszcza tego radykalnego, nie jest bynajmniej nastawiona na jakąkolwiek integrację. A przykłady widać bardzo dobrze. Ja mam 35 lat i nie pamiętam, by pięć lat temu w serwisach informacyjnych bez przerwy pojawiały się wiadomości o gwałtach i molestowaniach i ogólnie o tym, że sa jakieś zamieszki z muzłmanami w Europie. Nie w takiej liczbie. A czytając o tym, co sie dzieje w Szwecji czy Niemczech, ciesze się, że mieszkam w Polsce, choć nie ciesze się z tego, kto nami teraz rządzi.

  1. Taki jestem
   To nie ja pisze emocjonalnie to twoje wyziewy nienawisci są emocjonalne i urojone. I nie pisze o panstwach islamskich bo polscy na zachodzie sa tak samo postrzegani jak zaburzeni seksualnie talibowie i stanowią grupe ludzi którzy dokonają gwałtów i przemocy na szeroką skale. Jest to wina religii która robi z ciała tabu, a to co ukrywamy dziczeje, dlatego kraje religijne są tak gwałcące jak Polacy .Na zachodzie Pudzian, w cywilizowanej Szwecji dawno by zdobym przydomek zboczonego polaczka, lub zboka katolickiego, bo publicznie molestuje kobiete jak jakis talib z Afganistanu. Dlatego zagrozeniem w Polsce do kobiet jest fanatyzm katolicki i jego ponizanie kobiet.

  2. Mieszkałem 8 lat w Niemczech i 7 w Wielkiej Brytanii. I sorry, ale porównywanie Polaków do Talibów to robienie ku*** z logiki. Polacy są postrzegani tak samo jak miejscowi. W UK mają szacunek za dużo większą wiedzę. To, że się trafi kilka nienormlanych jednostek to jest niestety powszechne i trafi się w każdej grupie. Niemcy i Brytyjczycy mają pretensję za zamachy, MASOWE gwałty i próbę konwersji ich państw na modłę arabską. Sorry, ale moim zdaniem powinnaś się skierować się do psychiatry Bardotka

  3. f88
   To jak to się dzieje że w tej Anglii najwięcej w pierdlu angielskim siedzi polaczków i co chwila gazety piszą ….kolejna bestia z polski zgwałciła kobietę lub zabiła geja?
   Gdy wiadomo że kultury religijne to barbarzyństwo, osobnicy zatrzymani na poziomie zachowań plemiennych i to widzimy u taliba islamskiego i taliba polskiego, gdzie funkcjonuje przemoc do kobiet i dzieci, co nam ostatnio pokazał kler oburzeniami do ustawy cywilizacyjnej antyprzemocowej, tych w islamie też oburzają takie ustawy broniące kobiet i dzieci. A Pudzian i Kukiz to polski talib.

 9. Bardotka, napisz to jeszcze raz, bo nic z tego nie rozumiem. Prawicowcy sfabrykowali sobie te filmiki? A w rolach głównych obsadzili pewnie siebie, tylko skórę sobie pokolorowali komputerowo? Zachowanie Pudziana i Kukiza jest karygodne, ale nie wciskaj mi tu, że donosy o gwałtach to „prawicowe kłamstwa”. Fakty są takie jakie są. Kolonia to też była ustawka? Ja tu przytoczyłem zaledwie kilka przypadków. A w Szwecji policjanci już się boją wchodzić do niektórych dzielnic, bo tam są getta muzułmańskie. Moja znajoma z Norwegii mówi to samo. Więc nie chrzań głupot. Jakoś wcześniej nie było tylu doniesień o gwałtach i przypadkach molestowania, a w Niemczech ludzie wreszcie zaczynają otwarcie wyrażać swoją niechęć. Ciekawe czemu, pewnie z nudów nie? A burmistrz jakiegoś małego miasteczka móiw, żeby dziewczynki w ciepleksze dni nie chodziły zbyt skąpo odziane, żeby „nie drażnić uchodźców”, bo już były zaczepiane przez 10-letnich gnojków z obozów. Taka to ich kultura, wiec niech sobie żyją u siebie. Europa powinna doprowadzić do zakonczenia tych wojen, a potem deportować wszyustkich z powrotem. I niech sobie sami odbudowują ojczyzny. Oczywiście, powinniśmy pomagać w tym, bo to częsciowo Europa jest temu winna – nie pojęła, podobnie jak USA, że tam się NIE WPROWADZA demokracji, bo ci ludzie do tego jeszcze nie dojrzeli. Oni są 600 lat za nami i wciąz tkwią mentalnie w średniowieczu. Niech więc ten proces i u nich trwa w spokoju. Przy czym mam nadzieję, że nie potrwa to 600 a co najwyżej 100 lat.

  1. taki jeden
   Czego nie rozumiesz, w Szwecji zgłasza sie gwałty, dlatego statystycznie jest tego duzo. W krajach religijnych nie zgłasza, bo kobieta jest obwiniana, bo prowokowała, bo jej wina itd. Tak wiec masz mało statystycznie gwałtów i o tym wiedzą prawicowi kłamcy. W Szwecji dotkniesz kobiete bez jej pozwolenia biegnie zgłosic molestowanie, nie załozysz prezerwatywy to zgłasza gwałt, jak miałes z tym facetem od wikiligs. Jego scigano bo brew woli kobiet nie zakładał prezerwatyw i był scigany za gwałt. Tacy jak Pudzian i Kukiz za te wypowiedzi by byli scigani karnie . Kraje religijne mają problem z normalnym traktowaniem kobiet i niczym Pudzian nie rózni sie od taliba, dlatego takim dzikim Szwecja funduje edukacje seksualną, aby umieli sie zachowac.

  2. O ku**** no tu przeszłaś samą siebie. W Szwecji gwałty się zataja właśnie haha, bo można URAZIĆ UCHODZĆÓW. Nie znam kobiety szykanowej za gwałt, o ile go nie sobie nie zmyśliła. Ja pierdziele ty żyjesz w innym świecie o_OOOOOOOOOOOOOOOOOOd

 10. Tylko jakiś debil mógłby twierdzić, że Justyna Samolińska jest brzydka. Zupełnie tego nie rozumiem. Według mnie jest bardzo atrakcyjną i obdarzoną błyskotliwą inteligencją kobietą. Bardzo chętnie umówiłbym się z nią na kawę, ale nie mam śmiałości… Oczywiście w tym co piszę nie ma cienia ironii, a na ten dosyć nudnawy portal zaglądam jeszcze tylko ze względu na świetne teksty Justyny.

  1. Haha, sama sobie napisałaś ten komentarz? Facet nie pisze w takim stylu, żałosne!

  2. „Haha, sama sobie napisałaś ten komentarz? Facet nie pisze w takim stylu, żałosne!”

   Nie qrwa tępaku, to nie ona napisała tylko ja. A napisałem tak dlatego, bo rzeczywiście uważam, że jest niebrzydka i cholernie inteligentna. A takie już mam skrzywienie, że u kobiet podnieca mnie przede wszystkim mózg (cycki na drugim miejscu). Zresztą, co to jest za argument, że facet tak nie pisze?! Mierzysz wszystkich swoją miarą i uważasz, że każdy facet musi być bezmózgim troglodytą, który rucha wszystko co choć trochę przypomina lale Barbie? Sam jesteś żałosny i nawet nie wiesz jak bardzo.

 11. Co do tego „wyposzczenia”, to radziłbym uważać z tym, że to nieprawda. Nie wiem, czy Pani czytała książkę G. Herlinga-Grudzińskiego „Inny świat”. Jest tam rozdział o wymownym tytule „Nocne łowy”. Przypadek jakiegoś tam „uchodźcy”, który niedawno zgwałcił 10-letniego chłopczyka, bo poczuł „nagłą potrzebę seksualną” (sam się tak tłumaczył!), czy jeden z wywiadów przeprowadzonych w obozie uchodźców, w którym jeden z migrantów na pytanie dziennikarki, czego mu potrzeba, wymownie pokazywał na swoje krocze i wprost mówił, że „bolą go jaja”, też bynajmniej nie potwierdza, że nie ma czegoś takiego jak „wyposzczony facet”. Owszem, jest. I w sytuacjach ekstremalnych ludzie przestają się kontrolowa. Oczywiście, nie ma co porównywać jeńców z „Innego świata” do tych pseudouchodźców, ale fakty są takie, że nie bez powodu w Szwecji, Niemczech i Francji coraz częściej słyszy się o gwałtach lub przypadkach molestowania, jakich dopuszczją się muzułmanie, nawet ci najmłodsi. Uważam, że żadna ze stron nie ma racji. NIe jestem zwolennikiem tego, by muzułmanie rozprzestrzeniali się po Europie ,bo nic nam to dobrego nie przyniesie. Powinniśmy pomagać im przywrócić spokój w ich ojczyznach.

  1. To co ty twierdzisz to urojenia i powielanie prawicowych kłamstw, gdyż w Szwecji zgłaszają gwałty, a w krajach religijnych, jest takie poniżenie kobiet że jak w Polsce 90% nie zgłasza, ani nie ma pojęcia, jak ci panowie, co to molestowanie seksualne, którego Pudzin z Kukizem się dopuścił. W Szwecji za takie zachowanie Pudzian już by kraty gryzł razem z Kukizem i oburzenie mediów nad seksualnymi zwyrodnialcami.

 12. No cóż fanatycy katoliccy pokazują jakie niebezpieczeństwo stanowią dla kobiet, bo to oni teraz leją kobietę a nie żadni uchodzcy, gdyż parskając i plują nienawiścią kobieta zainterweniowała.

 13. Strona HejtStop została zablokowana. Nie dziwię się bo pani grabarczyk (sic!) wypisywała takie bzdury, że żaden normalny człowiek by tego nie wymyślił. Ale widzę, że Pani redaktor jednak nie czytała co grabarczyk wymyślała. Lektura nie była obszerna, aczkolwiek bardzo wciągająca. Osobiście lubię sf :) Podobno M Schulz, po rozmowie z tą panią, zgodził się nałożyć karę na Polskę. Kobita wali kocopoły a wszyscy teraz piszą, że to konto było fałszywe. Pani również powołuje się na stronę HejTstop…:(

 14. Hejt Stop jako organizacja jest szkodliwa dla tożsamości Słowian. Nie widzi nic złego w przyjmowaniu islamistów. Z tego względu powinna być zamknięta. Czy to hejt, czy może zdrowy rozsądek rasowy każe mi tak mówić? Liczy się przetrwanie mojej rasy a nie jakaś pani mająca problem z tym, że Pudzian nie pracuje w sklepie z lalkami, że jest samcem i musi działać jak samiec. Czyli po prostu najeźdźcom spuścić łomot. W czym chętnie mu pomogę ochoczo odsuwając z naszej drogi panie publicystki propagujące szkodliwą lewacką ideologię i ochoczo czepiające się tego co ktoś powiedział w obronie swojego kraju i swojej tożsamości.

  1. A ja myślałam że wasz Adof i jego rasa aryjska już pokazli jak szwabizm jest szkodliwy, ale buraczki do szkoły pod górę mieli i szczytują radośnie obecnie, jak tylko ich ukochana patologia wypluje ryk nienawiści.

  2. Ty, Oczu Horuśny, pitolisz o Słowianach jak nawiedzony (a raczej pomylony), więc sobie dupku daj choć słowiańską ksywę. Patryjoto zakichany

 15. PS> Jakoś przez tyle lat seksistowska twórczość zespołów disco-polo nie oburzała feministek? Dlaczego..?

 16. ten tekst nie ma nic wspólnego z wypowiedziami, do których się odwołuje.
  o Pudzianie pisać nie muszę – zrobiono to za mnie. Kukiz używając słowa 'gwałt’ ma na myśli gwałt, a nie normalny stosunek seksualny. większość z imigrantów (nie uchodźców, proszę nie mylić pojęć) nazywana jest 'wygłodzonymi’, ponieważ sami w ten sposób usprawiedliwiają gwałty, których dokonują.
  i pisanie, że w każdym kraju są gwałciciele jest bez sensu, bo owszem – są, ale statystyki pokazują wyraźnie zmianę ilości dokonanych gwałtów przed falą imigrantów i co się dzieje teraz. zdanie 'Nie potwierdzają tego dane policyjne zebrane w Szwecji, Francji czy w Niemczech.’ jest zupełnie nieprawdziwe i manipulatorskie. jest zbyciem tematu.
  to, że w statystykach nie uwzględnia się rasy, wynika z ich zbytniej poprawności politycznej, z której dopiero teraz ZACZYNAJĄ się budzić. ale polecam poczytać chodziażby ten tekst:
  http://www.svd.se/sds-rapport-far-icke-godkant_5193703
  o sylwestrze w Niemczech chyba nie muszę nikomu przypominać.

  1. W Szwecji zmieniono definicję gwałtów i po tej zmianie doszło do wysypu gwałtów

  2. terra
   W Szwecji wystarczy dotknąć kobietę bez jej przyzwolenia a już idzie zgłaszać molestowanie. Pudzian i Kukiz już w puszcze by siedzieli ku oburzeniu mediów, jakie to zwyrodniałe seksualnie to co prezentują.

  3. Znudzona artykul, ktory akurat dolaczylas jako link, napisany przez kryminologa Jerzego Sarneckiego neguje jakoby w Szwecji wzrosla liczna gwaltow wraz z fala imigracji. Jest to zawarte w samym tytule „SD:s rapport får icke godkänt” co oznacza ” Raport Szwedzkich Demokratow NIE moze byc uznany za miarodajny”. Nawisem mowiac Szwedzcy Demokraci to partia zalozona przez narodowcow, populistow i rasistow w jednym. Caly ich program polityczny opiera sie na tym azby pozbyc sie imigrantow poprzez deportacje do ich krajow, zamkniecie granic i odejscie od UE. Ekstremalnie prawicowa nacjonalistyczna partia ktora pisze raport pod publike azby otrzymac jak najwiecej glosow w wyborach kontra Profesor kryminologii. Komu wierzycie ?

 17. Ciekawy tekst. Zwraca on uwagę na to, że kolejny raz, jako SPOŁECZEŃSTWO traktujemy kobiety zbyt przedmiotowo. Zgadzam się z Panią, że retoryka narodowców, agresja na forach i obrażanie publicystów nie jest w dobrym tonie, ale proszę też zrozumieć arogancję niektórych lewicowych środowisk wobec prawdziwie istniejącego problemu. Mianowicie nikt z lewicowego środowiska nie mówi otwarcie o problemie, tj o nieuniknionej „anarchii” panującej w świecie cywilizacji zachodniej. Pisze Pani jedynie, że gwałciciele, rabusie etc, są na Bliskim Wschodzie jak i nad Wisłą w kraju katolickim. Co ma do tego katolicyzm? Nie wiem. Tym bardziej, że nim nie jestem. Podobnie zdawałoby się, co ma do gwałtów Allah? – Pytanie zostawiam otwarte… Owszem. Polacy, mimo, że myślą o sobie „Naród wybrany” nie są święci. Ale porównywanie naszego dorobku kulturowego z ludnością napływową, tj z osobami nakłonionymi do podróży (siłą lub niewidzialną ręką ekonomi), to rzecz, która mnie szczerze obraża. Nie zna mnie Pani, mojej rodziny, ani też wielu Polaków, lecz dokonuje Pani porównania, w którym jedynym kryterium są wpisy na forum i chorobliwe poszukiwanie „nazioli” „kiboli’ i w społeczeństwie polskim. Dalszą wypowiedź traktuję więc jako sprytne odbijanie piłeczki, Pani Justyno. Krytykuje Pani „pochylanie się” nad wyglądem Pani Grabarczyk, a sama „pochyla się” nad Kukizem, żartując i mówiąc o nim jako o niedoszłej głowie państwa. Obraża przecież Pani jego wyborców, co jest już chyba normą w debacie publicznej. Odniosę się jeszcze do Pudziana. Wcale go nie bronię, ani nie atakuję. Ale czy można kogoś wezwać do prokuratury, za to, że grozi przestępcom? Może więc nakazać należy tabliczek na ogrodzeniach z wizerunkiem psa, który oznajmia „Dobiegam do furtki w 5 sekund. A ty?” Mało tego. Pudzian przecież nie grozi konkretnym osobom, konkretnej grupie etnicznej, nie podaje rysopisu, a tylko pokazuje w jaki sposób zniszczony został towar. Uważam więc, że jego działanie należy traktować jako happening! Czy państwo zdają sobie sprawę, że kierowca TIRa w drodze z Calais do UK, który nie wyrzuci emigranta z ciężarówki i zostanie złapany z nim na granicy ponosi odpowiedzialność grzywny 600 funtów a firma 2000 funtów? Nie wspominam o zniszczonym towarze. Kto za to zapłaci. . Dodatkowo emigranci są agresywni, rzucają ciężkimi przedmiotami w szyby TIRa, nie chcą wyjść z auta. Jak kierowcy mają się bronić? Jak Wy drogie Pani zamierzacie się bronić przed napadami? Mylicie „wspólnego” wroga i szczerze współczujecie uchodźcom, podczas gdy na Waszym podwórku jest dużo do zrobienia w ramach tzw rewitalizacji.Polecam poczytać czym jest naprawdę ISIS. Polecam sprawdzić dane statystyczne, gdzie jest w Europie najbezpieczniej. Polecam więcej tolerancji,To nie Polacy są waszym wrogiem, a rządy światowe. – „Lepszy diabeł, którego znasz, niż ten, którego nie znasz.”

  1. Chyba inaczej zrozumieliśmy powyższy tekst. Nie zauważyłam obrony uchodźców / emigrantów, czy jak ich tam zwał. Ale nie uważam ich też za „wspólnego wroga”, w walce z którym należy przymknąć oczy na nasze rodzime patologie. Jako kobieta byłam kilkakrotnie obiektem ataków o charakterze „seksualnym” i nie czuję się tym bynajmniej dowartościowana. Nie wzrósł też u mnie wskutek tych ataków szacunek dla polskich – katolickich (jak najbardziej!) mężczyzn.
   Jeżeli chodzi o krytykę Kukiza, to należy jednak odróżniać komentarze na temat wyglądu (na który w 90% nie mamy wpływu), a zachowań, w tym wypowiedzi (na które w 90% mamy wpływ). Poza tym ta wypowiedź nie obraża w żaden sposób wyborców, bo głosowali na pewien styl uprawiania polityki (bez programu), a nie za wyniesieniem Kukiza na ołtarze, jako człowieka bez skazy.
   PS. Sama na pewno nie zgłosiłabym wypowiedzi Pudziana do prokuratury, bo była jedynie głupio sformułowana, a nie nienawistna.

 18. Tekst w punkt!
  Nie potrafie pojac ograniczenia mezczyzn, ktorzy tak luzno potrafia rzucic zartem/haslem 'gwalt’. Sami maja matki, siostry, dziewczyny – czy te wszystkie odzywki bylyby wciaz takie zabawne, gdyby to ich kobietom jakis patriota zrobil taka krzywde? Czy wtedy tez uznaliby, ze ich uroda zostala doceniona i ze tak na prawde to powinny sie cieszyc, ze komus tak sie spodobaly, ze pozwolil sobie sam wziac to, co chcial?

 19. „Ten najpierw załączył zdjęcie, na którym groził uchodźcom kijem bejsbolowym, a następnie, kiedy jego post został zgłoszony do prokuratury, urządził obrzydliwą, antysemicką, rasistowską i przede wszystkim antykobiecą nagonkę na działaczkę Hejt Stop.”
  Pudzian nie groził, tylko napisał, że jak bedzie trzeba to bedzie bronił własych tirów z użyciem kija bejsbolowego.
  Czyli działadczka „hejt stop” shejtowała pudziana, bo nie zrozumiała jego wypowiedzi.
  Hejt start:

 20. Świetny tekst. Gratuluję odwagi. Nie jestem super atrakcyjna, ale zgwałcono mnie bo, podobno, tak wyglądałam. Żona gwałciciela podobno „nie dawała mu”. Potem okazało się, że ja sama chciałam i zaciągnęłam go do łóżka. Potem, że nic nie było. Ale zawsze wina była moja. I mojej aparycji. Zgwałcił mnie „dobry Polak”. Panom P i K , oraz ich „fanom” życzę pobytu w domu dla psychicznie chorych ze specjalnym nadzorem. Bo są chorzy od nienawiści. Chociaż wątpię w ich wyzdrowienie.

  1. Panów P i K (rozumiem, że doceniaczy Pani urody) należy powiesić za nabiał na głównej ulicy. Dla przykładu innym doceniaczom. A wtedy takie docenianie urody kobiecej skończyłoby się jak nożem uciął. Ale niestety w sądach najczęściej siedzą też faceci. Podobni doceniacze.

  2. Czyli poszłaś z kimś do łózka, zapewne kleiłaś się i byliście podpici. Zaczęło się i jak już włożył, to nagle stwierdziłaś, że nie chcesz? Pewnie jeszcze dałaś mu dokończyć, bo się BAŁAŚ haha. Jasne… to ma być gwałt? To jest kac moralny i Twoja wina a nie kolesia

 21. „gwałt nie jest funkcją pożądania czy popędu seksualnego, tylko przemocy; nie jest formą seksu, tylko ataku”

  Powiedziałbym, że raczej formą dzikiej dominacji – nie możliwej bez agresji i bez wewnętrznego pozwolenia sobie na zniewolenie osoby intencjonalnie już z gruntu pozbawionej ludzkiej czci… Są to zatem standardy nie godne nawet cywilizowanego człowieka XVI wiecznej Europy, człowieka Renesansu…

  1. Polecam lekturę: Erazma z Rotterdamu Rozmowy potoczne (Warszawa 1962) i Norberta Eliasa O procesie cywilizacji (Warszawa 2011)

 22. Bardzo trafne z wyjątkiem ostatniego zdania. Pudzian chce tylko lać kijem złodziei. To prosty człowiek. Proszę mu nie przypisać nic więcej. Z resztą się zgadzam.

  1. Gdyby nie wspomniał o asymilacji to można by próbować tej linii obrony tego, co z siebie wydalił.

  2. A kto będzie decydował kto jest złodziejem? Może Pudzian? Nie, dziekuję.

  3. Ilu tu obrońców Pudziana. Ciekawe co oni sami by zrobili, gdyby pogroził im kijem bejsbolowym

  4. Co bym zrobił? Spierdzielałbym! Na przykład gdybym postanowił zdemolować mu mieszkanie czy samochód, a on by akurat stał obok z kijem. Miałby prawo być na mnie zły, więc bym uciekał. Tylko kto jest takim idiotą by niszczyć czyjeś mienie o znacznej wartości? Ah no tak, uchodzćy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

NATO, AUKUS, Europa

Na przestrzeni zaledwie trzech tygodni miały miejsce wydarzenia, które warto ująć razem i …