54 proc. Polaków bardzo często doświadcza  stresu w miejscu pracy – wynika z badania agencji ADP „Okiem europejskich pracowników 2015/2016”. Co więcej,  co piąty pracownik  podkreśla, że w pracy motywuje go głównie wynagrodzenie.

pixabay.com/p-791218
pixabay.com/p-791218

Problem nie dotyczy tylko Polski. 91 proc. respondentów z ośmiu krajów odpowiedziało, że doświadcza stresu w miejscu pracy. 44 proc. ma z nim do czynienia często lub bardzo często. Oznacza to, że średnio polscy pracownicy są zestresowani częściej niż ich europejscy koledzy.

Badanie zostało przeprowadzone w Polsce, Holandii, Włoszech, Szwajcarii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Pracowników pytano o kwestie związane z ich sytuacją zawodową. 77 proc. respondentów pozytywnie postrzega widzi swoją przyszłość na rynku pracy. 38 proc. nie martwi się o swoje zatrudnienie. Jedynie 27 proc. czuje się pewnie w pracy i liczy na dalszy rozwój.

Jak wynika z raportu, Polacydużo częściej wskazują na wynagrodzenie jako główną motywację do pracy. Co ciekawe w innych badanych krajach dominowały: zachowanie równowagi między życiem prywatnym i zawodowym (29 proc.), możliwość elastycznej pracy (26 proc.) oraz rozwój kariery (24 proc.).

Nic więc dziwnego, że rynek pracy polscy pracownicy gorzej niż inni. 70 proc. osób odpowiedziało pozytywnie na temat przyszłości rynku pracy – największym optymizmem wykazali się Holendrzy (81 proc.).

[crp]
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Druzgocący dla rządu raport NIK o walce z pandemią

NIK opublikowała raport z kontroli działań państwa polskiego w walce z pandemią COVID-19. …