Kawalkada pojazdów na dyplomatycznych tablicach mknęła przez teren zabudowany miasta Mokoko z prędkością przekraczającą 60 mil (prawie 100 km) na godzinę. Kiedy na drodze znalazło się dziecko, auta nie zdążyły wyhamować. Chłopiec zmarł kilka godzin później w szpitalu.

Ambasador USA przy ONZ podczas przemówienia w Genewie / wikipedia commons
Ambasador USA przy ONZ podczas przemówienia w Genewie / wikipedia commons

Samantha Power jest ambasadorką Stanów Zjednoczonych z Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dyplomatka odbywa właśnie wizytę w Kamerunie w związku z wizytacją linii frontu, na której wojska tego kraju prowadząc wojnę z dżihadystyczną grupą Boko Haram. W wyniku trwającego od ponad 10 lat konfliktu ponad 2,6 mln obywateli musiało opuścić swoje domy.

Power miała dzisiaj spotkać się m.in. z dziećmi z obozów dla uchodźców. Nie wiadomo czy do spotkania ostatecznie doszło, wiadomo jednak na pewno, że przejazd korpusu przez dzielnicę mieszkalną Mokoko zakończył się śmiercią małego Kameruńczyka.

Kolumna samochodów przejeżdżała przez północną część miasta z prędkością przekraczającą dozwolone tempo przejazdu na terenie zabudowanym. Kierowcy nie zachowali środków ostrożności mimo, że po obu stronach dwupasmowej drogi zgromadziły się tłumy gapiów. Do tragedii mogło więc dojść w każdej chwili. Warto odnotować, że samochód, pod kołami którego zginął 7-latek zatrzymał się tylko na chwilę, po czym ruszył w dalszą drogę. Chłopcem zajęli się ponoć sanitariusze ze służb medycznych, którzy jechali innym wozem.

Samantha Power po kilku godzinach wróciła na miejsce tragedii, aby złożyć kondolencje bliskim ofiary. Oświadczenie wydał również Departament Stanu USA. – Wszyscy łączymy się w żałobie z rodziną tego młodego chłopca – powiedział rzecznik tej instytucji, John Kirby, który odmówił jednak odpowiedzi na pytanie czy Stany Zjednoczone zamierzają wypłacić rodzinie dziecka odszkodowanie.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rewolucja kulturowa w Korei: szykuje się zakaz jedzenia psów

Południowokoreański prezydent Moon Jae-in uważa, że Koreańczycy dojrzeli do porzucenia czę…