W 2016 r. biuro Kampanii Przeciw Homofobii w Warszawie trzy razy padało ofiarą agresji. W ten weekend sytuacja się powtórzyła.

Były już próby wdarcia się do środka oraz rozbite kamieniami i/lub butelkami szyby. W ostatni weekend znowu to samo – pracownica organizacji po przyjściu do biura zobaczyła na podłodze kamień i szkło ze zniszczonej szyby. Trudno się dziwić, że aktywiści czują się realnie zagrożeni. Na Facebookowym profilu apelują o zainteresowanie się sprawą władze miasta, Ministerstwo Sprawiedliwości i Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania.

Na razie zareagowała Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Zwrócę się do komendanta stołecznego policji z prośbą o przyjrzenie się tej bulwersującej sprawie – zapowiedziała na tym samym portalu społecznościowym. Gdyby prezydent Warszawy spełniła swoją obietnicę, poprawiłaby chociaż trochę złe wrażenie, jakie zrobiła postawa PO podczas Marszu Wolności. Przypomnijmy, że ta „nowoczesna” organizacja, rękami wynajętych ochroniarzy, wyrzuciła z pochodu mężczyzn z banerem dotyczącym równości małżeńskiej – na oczach kierowników partii.

KPH wezwała na miejsce policję. Organizacja nie ma wątpliwości – atak nie był przypadkowy, sprawca musiał wiedzieć, gdzie dokonuje aktu agresji i dawał tym samym wyraz homofobicznym przekonaniom. Pracownicy boją się również, że następnym razem, jeśli incydent zostanie zbagatelizowany tak jak poprzednie, ucierpi już nie tylko mienie, ale i ludzie. Kiedy poprzednio wybijane były szyby w biurze KPH, oświadczenie w sprawie wydali tylko wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak oraz RPO Adam Bodnar. Minister sprawiedliwości zignorował apel organizacji.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Eskalacja walk w Górskim Karabachu. Armenia oskarża Azerów o atak na obiekty cywilne

Erywań wydał wcześnie rano w niedzielę 27 września komunikat, że sąsiedni Azerbejdżan zaat…