Cywilizacja śmierci i globalny nihilizm znów uderzyły i to w samo serce „zjednoczonej Europy”. Sąd w Belgii skazał zarząd katolickiego domu opieki za utrudnianie kontaktów 74-letniej podopiecznej z lekarzem.

Mariette Buntjens przebywała w domu opieki dla osób starszych, które nie mogą prowadzić samodzielnego życia, w miasteczku Diest, w Barbancji Flamandzkiej (północno-wschodnia Belgia), prowadzonego przez katolicką organizację Sint-Annendael Grauwzusters. W 2011 roku, w związku z pogarszającym się stanem zdrowia, zwróciła sie do personalu z prośbą o wizytę lekarza. Katoliccy opiekunowie systematycznie jej to jednak utrudniali.

Jak pisze flamandzki dziennik „De Standaard”, gorliwi chrześcijanie znaleźli „interesujący” sposób zastosowania klauzuli sumienia. Otóż, jak ujawniono w trakcie zakończonego wczoraj procesu, personel obawiał się, że lekarz, którzy zbada podopieczną może być zwolennikiem cywilizacji śmierci, co z kolei otwiera Buntjens możliwość sformułowania prośby o wykonanie eutanazji. Zabieg ten, dodajmy, jest legalny w Belgii od 2002 roku dla osób dorosłych, a od 2014 także dla małych dzieci.

Ostatecznie Mariette Buntjens poprosiła bliskich o przeniesienie jej do szpitala, gdzie, faktycznie, dokonała zabiegu samouśmiercenia. To właśnie jej rodzina wytoczyła proces katolickiemu ośrodkowi z Diest. Zasądzono odszkodowanie w wysokości 6 tys. euro.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nie dla zysków, nie dla uciechy miliarderów. Powstaje oddolny europejski puchar piłkarski

Nie tylko Legia Warszawa reprezentuje polski futbol w europejskich pucharach w sezonie 202…