Religijny fundamentalizm w ofensywie. Młodzi piłkarze Polonii Białogon po treningach nie mogą korzystać z szatni ani prysznica. Powód? Proboszcz spóźnia się z poświęceniem oddanego niedawno do użytku kompleksu.

PKS Polonia Białogon to klub występujący z kieleckiej B-klasie (ósmy poziom rozgrywkowy). Od wielu lat jego władze starały się o dofinansowanie budowy budynku z szatnią i sanitariatem. W końcu się doczekali. Miasto nakładem 75 tys. zł. zapewniło kontenerowy pawilon, który stanął na działce niedaleko boiska.  Radości nie ukrywali zarówno piłkarze, jak i rodzice zawodników drużyn młodzieżowych. – Wreszcie na Białogon dotarła cywilizacja. Będzie światło i woda. Normalne warunki do trenowania – komentował ojciec jednego z trampkarzy.

Niestety, piłkarze nie mogą jeszcze korzystać z budynku. – Decydują o tym względy religijne, to bardzo ważne w naszym klubie – tłumaczy działacz PKB. Dokładnie chodzi o wodę święconą. Proboszcz z miejscowej parafii nie kwapi się do poświęcenia budynku. W efekcie kontenery stoją puste, bo władze klubu czekają na zielone światło od kapłana. Dopiero wtedy zapewnią ławki i prysznice. – Są ławki do przeniesienia i zostaną przeniesione. Ale na razie miało być otwarcie. Miał być ksiądz i to poświęcić ale wyszło jak wyszło – mówi prezes klubu Zenon Sikora w rozmowie z portalem Nasze Miasto.

Rozczarowania nie kryją miejscy radni, którzy walczyli o zaplecze infrastrukturalne dla klubu. – Od ponad 7 lat podejmowałam działania mające na celu poprawę warunków lokalowych dla młodych piłkarzy z PKS Polonia Białogon. Niektórzy stracili wiarę, że się uda ale byli też tacy, którzy do końca wierzyli i wspierali mnie swoją obecnością oraz dobrym słowem. Jak widać warto było i dzieci, młodzież oraz seniorzy trenujący w Polonii Białogon mają nareszcie godne warunki. Mam nadzieję, że nowe pawilony sanitarno-szatniowe zostaną im w jak najszybszym czasie oddane do użytku – powiedziała portalowi Nasze Miasto radna Joanna Winiarska.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Działacz PKB, co to jemu ważniejsze względy religijne niech jedzie do muslimów nawracać na katotaliban, a nie uczy młodzież ganiać za piłką.

  2. Poświęcenie kontenera jest bardzo ważne, bo inaczej to w każdym zakamarku czai się stado szatanów:)

    PS. Z lekcji religii, tej prawdziwej, z czasów PRL, odbywanej w salce katechetycznej po lekcjach w szkole, pamiętam, że w sytuacji krytycznej do ochrzczenia dziecka nie potrzebny jest ksiądz i może to zrobić każdy laik. Poświęcenie kontenera jest niższe w hierarchii „uświęcenia”, niż chrzest, a więc może go dokonać także trener, masażysta czy cieć, a nie koniecznie pan pleban.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Strajkowali, walczyli, ale czy wygrali? Pracownicy MPK Łódź dostaną premię, na podwyżki jeszcze poczekają

Zakończył się spór zbiorowy w MPK Łódź. Oficjalnie – wszyscy są zadowoleni wynikiem …