Zamieniona w światowe show ceremonia wręczania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej zwanych Oscarami nie będzie prowadzona w tym roku przez znanego ciemnoskórego komika Kevina Harta. To konsekwencje jego homofobicznych wypowiedzi sprzed 8 lat.

Poszło o wpisy na Twitterze, w których wyrażał się o środowisku LGBT w sposób uznany za obraźliwy. Początkowo aktor nie uznawał swojej winy i nie chciał przeprosić za dyskryminujące wpisy.

„Nie zrobię tego. Będę sobą. Nie ugnę się. Akademio, jestem wdzięczny za tę ofertę. Jeśli zostanie ona wycofana, nie będę czuł się pokrzywdzony” – napisał w sieciach społecznościowych.

Zwracał też uwagę, że to, że jego obraźliwe dla homoseksualistów stwierdzenia padły przed laty, a on już dawno zmienił swe poglądy. W opublikowanym krótkim klipie powiedział : „Jeśli nie wierzycie, że ludzie się zmieniają, dorastają i ewoluują wraz z wiekiem, nie wiem, co wam powiedzieć. Jeśli chcecie trwać w przekonaniu, że człowiek musi usprawiedliwiać swoją przeszłość, zróbcie tak”.

Potem jednak zmienił zdanie i przeprosił środowisko LGBT za swoje słowa. „Wyrażam żal, że sprawiłem ból ludziom. (…) Moim celem jest jednoczyć ludzi, ani ich dzielić”.

Konsekwencją tego była decyzja Harta o rezygnacji z prowadzenia oscarowej gali.

„Nie chcę odwracać uwagi od wieczoru, który jest okazją do celebracji wielu niesamowitych i utalentowanych artystów. Szczerze przepraszam społeczność LGBTQ za moje nietaktowne słowa z przeszłości” – napisał komik.

91. gala rozdania Oscarów odbędzie się w niedzielę, w Los Angeles 24 lutego.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. No proszę, po białych zabierają się za czarnych heteroseksualnych mężczyzn, jak widać mniejszość mniejszości nierówna, ale i pederaści nie są ”świętymi krowami”, oni też podlegają żelaznej hierarchii i porządkowi dziobania o czym przekonał się przed paru laty gejowski projektant mody [ a są zresztą inni ? ] Galliano, który pozwolił sobie na parę niewybrednych komentarzy pod adresem Żydów z kolei, aj waj, nawet jedynie słuszna wydawałoby się orientacja nie uchroniła go przed bolesnymi konsekwencjami takowego bezeceństwa. Świetnie, żryjcie się dalej między sobą [ chciałem napisać : ”nie mój cyrk nie moje małpy”, ale zaraz zorientowałem się, że w tym kontekście jeszcze ktoś mi zarzuci ”rasizm”:) ], niech ten politpoprawny obłęd sam się pochłonie.

  2. Masz nauczkę Kevinie! W demokracji MUSISZ kochać kochających inaczej a nawet jeśli nie, to morda w kubeł. Bo ci nie wybaczą obrazy nawet po dziesięcioleciu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Jerzy Urban nie żyje

Powiedzieć, że wraz ze śmiercią Jerzego Urbana odchodzi w przeszłość pewna epoka dziennika…