Piękny gest sympatyków niemieckiego klubu pozwala wierzyć, że miłość do futbolu może współistnieć z postępowymi wartościami. Przed meczem z FC Porto w Lidze Europy fani „Aptekarzy” wyrazili solidarność z Moussą Maregą – piłkarzem portugalskiej drużyny, który w ostatni weekend został zbluzgany przez rasistów na stadionie w Guimaraes.

28-letni Malijczyk przeżył trudne chwile podczas sobotniego meczu portugalskiej ekstraklasy z Vitorią Guimaraes. W drugiej połowie spotkania, kiedy kibice gospodarzy wydawali z siebie potok małpich odgłosów, Marega opuścił demonstracyjnie boisko.

Na wydarzenie zareagował premier Portugalii Antonio Costa. – Wszyscy powinniśmy wyrazić naszą solidarność z nim i całkowite potępienie tego rodzaju zachowań – powiedział szef rządu.

Portugalska federacja piłkarska wydała oświadczenie, w którym czytamy, że:„Moussa Marega była celem rasistowskich obelg, które należy surowo ukarać”.

Niegodnie zachował się natomiast  skrajnie prawicowy poseł Andre Ventura, który twierdził, że Marega był częściowo odpowiedzialny za ten incydent. – Bez względu na to, czy miały miejsce rasistowskie postawy wobec Maregi, czy też Marega sprowokował zwolenników Vitorii, powinniśmy potępić obie strony – powiedział.

Kiedy o sprawie dowiedzieli się kibice Bayeru Leverkusen, którzy podejmowali FC Porto na swoim stadionie, postanowili wysłać wyrazy wsparcia dla piłkarza z Mali. „Witaj Marega, nie ma miejsca na rasizm” – głosił transparent na Bay Arena.

Głos zabrał również trener „Aptekarzy”, Peter Bosz. – Żeby było jasne, nie ma miejsca na rasizm w piłce nożnej ani w społeczeństwie w ogóle. Nie możemy w ogóle tego akceptować. Nie możemy patrzeć bezczynnie na to, co dzieje się na innych stadionach. Nasze stanowisko jest oczywiste: nie chcemy tego. Dyskutowaliśmy o tym w zespole i myślę, że stanowisko Leverkusen jest w tej sprawie bardzo jasne. Nie tolerujemy tego rodzaju postaw – oznajmił szkoleniowiec.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Czterech chłopa plus starsza babka a Pietrek apiat „KIBICE BAYERNU!!!!!”.
    Wiedz Pietrek, że twój biedny murzynek przez cały mecz wqrwiał kibiców Vitorii a gdy zdobył bramkę podleciał do ich sektora pokazując ostentacyjnie skierowany w dół kciuk — corny cysorz z nigo jak diabli!!!!!! Ci nie mogąc go dopaść dogryżli mu jak umieli i git, gdyby murzyn miał jaja to by im pokazał fucka jak pewna posłanka a nie Z PŁACZEM ZLAZŁ Z MURAWY!!!!
    Pietrek ty tego nie zrozumiesz ale ci wytłumaczę — gdybyś był facetem z „cojones” a nie z „conos” to wiedział byś, że po pierwsze piłka to męski sport a po drugie facet w takiej sytuacji trzyma pion a nie maże się jak rozhisteryzowana baba.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nie dla zysków, nie dla uciechy miliarderów. Powstaje oddolny europejski puchar piłkarski

Nie tylko Legia Warszawa reprezentuje polski futbol w europejskich pucharach w sezonie 202…