Tomasz Frankowski, najlepszy piłkarz w historii Jagiellonii Białystok, a obecnie europoseł Koalicji Obywatelskiej, otrzymuje od kibiców swojego klubu bluzgi i groźby pozbawienia życia. Wszystko dlatego, że zagłosował za rezolucją Parlamentu Europejskiego, krytykującą łamanie praworządności przez władze Polski i Węgier.

Kiedyś wiwatowali na jego część i na każdym meczu skandowali „Franek łowca bramek”. Teraz Tomasz Frankowski nazywany jest przez nich „gnidą” i „kurwą”. Kibole Jagiellonii Białystok przyjęli całkowicie bezkrytycznie pisowską narrację o „zdrajcach, którzy zagłosowali przeciwko Polsce” i w ciągu jednego dnia legendarny piłkarz stał się najbardziej znienawidzonym człowiekiem w ich środowisku.

„Zapisałeś się w historii na tych samych kartach. Umrzesz w hańbie zdrajco”, „Poparłeś rezolucję która należy na Polskę sankcje. Zachowałeś się jak ostatnia kurwa. Precz z Targowicą !!!! Grałeś z orłem na piersi a teraz domagasz się sankcji dla własnego Narodu. Tfu…”, „Powinni ci napluć w twarz zdrajco , twoja postawa jest haniebna. Donosić i szkodzić Polsce to może tylko taka gnida jak ty i twoi targowiczanie z KE”, czy „Białystok jak wam nie wstyd że głosowaliście na tego zdradzieckiego Typa” – to tylko niektóre z wyzwisk, które można przeczytać w komentarzach na Facebooku i Twitterze.

Frankowski w ostatni czwartek zagłosował za rezolucją potępiającą podporządkowywanie wymiaru sprawiedliwości władzy politycznej przez rządy Polski i Węgier. Za jej przyjęciem opowiedziało się 446 deputowanych, w tym 20 z Polski.

Dokument wyraźnie stanowi, że przedmiotem krytyki są poczynania gabinetu Mateusza Morawieckiego, a nie wszystkich polskich obywateli, jednak PiS za pomocą swoich środków propagandowych forsuje opowieść, w której europosłowie z naszego kraju, którzy poparli rezolucję są zdrajcami spiskującymi przeciwko Polsce.

Kibole Jagiellonii Białystok przyjęli tę opowieść jako fakt, po czym przeszli do działania, w swoim stylu – w formie gróźb i zastraszania. Warto pamiętać, że latem ubiegłego roku, kiedy ulicami stolicy Podlasia przeszedł pierwszy Marsz Równości, szalikowcy „Jagi” rzucali w jego uczestników kamieniami oraz okładali pięściami. Wśród pobitych były kobiety i dzieci. Agresorzy powtarzali również wtedy hasła, które można było wcześniej usłyszeć w przekazie Prawa i Sprawiedliwości – o gejach, którzy mieliby gwałcić dzieci. Kibice Jagiellonii stanowią również trzon skandalicznych marszy „żołnierzy wyklętych” w Hajnówce.

Do nagonki na Frankowskiego wezwał przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, który napisał na Facebooku: „Wstyd Panie Tomaszu, wstyd!!! Teraz się nie dziwię, że »oszczędzał« się Pan w biało czerwonej koszulce…”. Sobolewski umieścił też hashtag „targowica”

Frankowski odniósł się do ataków.

 „Ja Wasz hejt wytrzymam. Ale miejcie choć tyle przyzwoitości i nie piszcie obraźliwych komentarzy pod zdjęciami dzieci. Skupcie swój jad pod tym postem” – napisał, nawiązując do hejtu jaki pojawił się pod zdjęciem z wręczania przez niego nagrody w konkursie „Boże Narodzenie w oczach dzieci” w białostockiej Szkole Podstawowej nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego.

Były piłkarz wytłumaczył też spokojnie o co chodzi z przyjętym dokumentem. „Rezolucja unijna to nie rezolucja przeciwko Polsce, a przeciwko działaniom rządu, który niszczy polskie prawo. To dążenie do zaprzestania łamania praworządności, a nie szczucie na własny kraj. Zapamiętajcie tę zasadniczą różnicę”.
Tomasz Frankowski zdobył w Ekstraklasie 168 goli, z czego 53 w barwach Jagiellonii, której jest wychowankiem. 10 trafień zaliczył też w reprezentacji Polski. Europosłem KO jest od bieżącej kadencji.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Europosłem się jest / winno być z szerszym, europejskim czyli ponad wąskim, krajowym, nacjonalistycznym myśleniem. Teoretycznie. I do tego powinno się dążyć, aby „POPiS-owskie” tzw. „polskości” rozpuszczały się w cywilizowanym, modernistycznym świecie i wartościach. Temu procesowi kibicuje i optuję. I socjalizm a może i komunizm, niwelujący narodowości, klasy, rasy itd. bzdety.

 2. @Kot błagam nie rznij głupa bo dobrze wiadomo że ten rząd opłaca trolli, bo trudno uwierzyć by te same osoby codziennie siedziały na stronie z którą się nie zgadzają ideologicznie od tak. No chyba że są życiowymi przegrywami.
  @Ziomekp.1 a gdzie ktoś coś o sądownictwie pisał? :D
  Jeśli o mnie chodzi to wciąż lepiej niż gdy posłowie wybierają swoich Misiewiczów. ;)

  1. Zwyczajnie ruska mgłą z ciebie i tyle…
   Najpierw tuku pięściowy przeleć się po dwu tuzinach sądów powiatowych i zbierz imienne listy tam orzekających. Później wybierz się na pielgrzymkę po urzędach powiatowych w tym samym rejonie i również zbierz listę nazwisk.
   A następnie porównaj z tym samym i sąsiednimi powiatami. Łacno okaże się, że powtarzają się szczególnie często dwa lub trzy. To wszystko JEDNA WIELKA SZCZĘŚLIWA RODZINA (a gdy dorzucimy do tego listę lokalnych prokuratorów) to już zupełnie czupryna czapkę unosi.
   Dzieje się tak właśnie dlatego że sędziowie sami sobie sterem żeglarzem i okrętem. Stąd w sądach niższej instancji wesołe parki małżeńskie sędzia-prokurator, sędzia-adwokat, a cura prokurator ew. w radzie powiatu zasiada… W sądach wyższej instancji już trudniej śledzić takie koligacje, bo możliwości ,,porozkładania” własnej rodzinki po wydziałach większe, i liczba tak ustawiających zstępnych i innych pociotków rodzinek większa.
   Ta stajnia Augiasza wymaga solidnej miotły!
   A Piotruś-Pan – podobnie jak ty potrzebę solidnego przewietrzenia tego grajdoła negujecie.

  2. „Ruska mgła” i wiadomo z kim prowadzę konwersację… :D
   Co mają urzędy powiatowe do reformy sądownictwa? Przecież oni nie mianują urzędników powiatów czy gmin!! A już na pewno nie będzie lepiej gdy urzędy obejmie rodzina Misiewiczów z błogosławieństwa partii rządzącej.
   Oto co się dzieje gdy o sądownictwie decydują ludzie którzy nie mają pojęcia o prawie! A stajmi Augiasza szambem nie wyczyścisz.

 3. Signum temporis,. To znak czasu rządów dwóch przeciwstawnych grup przebierańców, udrapowanych przez specjalistów mody. jedni wabia barwami narodowymi, drudzy sięgają po światowe trendy, ale cel jest zbieżny,. Słupki wyborcze i miejsce przy korycie. Podżeganie fobii nacjonalistycznej, nie mającej niczego z patriotyzmem, jest na równi szkodliwe z popieraniem sankcji finansowej, które szkodliwie uderzą w Polskę i Polaków. Przed laty klasyk celnie zauważył, że : „rząd sie wyżywi”. Odlegli dla mnie są zarowno krzyczący „Polska dla Polaków” z odzewem „Ziemia dla Ziemniaków” , ale też daleki jestem od fascynowania się przeszłością, kiedy arystokracja jeździła do Wiednia po tytuły książęce, hrabiowskie i baronów. Dzis podobnie, zamiast walczyć w kraju o wyborców, łatwiej uzyskać przebicie głosując w Brukseli nad sankcjami, które faktycznie upokarzają Polskę i Polaków. Rząd ma te sankcje tam, gdzie rząd mają jego przeciwnicy. Ale równo walczą o dojście do koryta, a transfer polityków w trakcie kolejnych kadencji wyraźnie potwierdza tezę, że to taka sama szkoła wyszkolonych demagogów, znających, gdzie stoją konfitury, tym bardziej szkodliwe i karygodne jest posługiwanie sie młodzieżą, do celów politycznych. co jednak robią podlascy działacze opozycji, poza opłakiwaniem tej sytuacji? To niby nie oni rządzili swego czasiu w samym Białymstoku?

 4. Grożenie śmiercią to już przegięcie, ale skoro gościu głosował przeciwko własnemu krajowi to jest zdrajcą i zwykłym ch_jem.

  1. Błagam was trolle, nie na państwo tylko na rząd! Pomijam już fakt że „donoszą” swoim bo UE to też my a obecni którzy płaczą na te rzekome donoszenie sami jak byli w opozycji jeździli do Obamy na skargę.

  2. Każdy kto ma odmienne zdanie od ciebie, jest trollem? Ciekawa definicja.

  3. Ad. Jaa
   Pan Piotr N. wielokrotnie pisał o piłkarzach per „troglodyci” bez intelektu, teraz piłkarz który został europosłem li tylko ze względu na nazwisko — dokonań na niwie społecznej brak — wg. Pietrka jest godnym szacunku politykiem oraz „legendą” bo ujął się za sektą wymiaru sprawiedliwości…………….
   Swoją drogą ciekawe dlaczego Pietrek N. tak zaciekle broni owej sekty sędziowskiej.
   Jak Frankowski wszedł do gnojowiska pn. „wielka polityka” to niech nie ma pretensji, że zaczyna śmierdzieć gnojem a nie Chanel number 5…………..
   Ps. Czytałaś o wypocinach tzw. lewicy tyczącej naprawy systemu sprawiedliwości w przenajświętszej? Otóż trzódka lewacka wypuściła gniota w którym proponuje aby to nadal sędziowie wyznaczali nowych sędziów i aby sędziowie sami siebie oceniali i ew. karali, reforma jak diabli!!!!!!!!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Prokuratura łaskawa wobec księgowej Tadeusza Rydzyka

Nie powinno to specjalnie nikogo dziwić. Prokuratura broni jak lew skazanej księgowej bizn…