Dehumanizacja człowieka w kapitalizmie postępuje. Koncern Amazon zaprzeczył co prawda doniesieniom, że jego dostawcy byli zmuszani do oddawania moczu w butelki i kału w torby z powodu pośpiechu i braku dostępu do łazienek, ale wewnętrzna notatka, która wyciekła pokazuje, że firma była świadoma problemu od co najmniej kilku miesięcy.

Z dokumentów dostarczonych przez pracowników Amazon do portalu Intercept wynika, że ​​e-mail wysłany w maju 2020 r. zawiera upomnienie pracowników za oddawanie moczu w butelkach i wypróżniania się do toreb firmowych podczas pracy.

„Dzisiejszego wieczoru pracownik centrum logistycznego odkrył ludzkie odchody w torbie Amazon, która została zwrócona na stację przez kierowcę” – czytamy w e-mailu. „To już trzeci przypadek w ciągu ostatnich 2 miesięcy, kiedy torby zostały zwrócone na stację z kupą w środku. Rozumiemy, że kierowcy mogą mieć sytuacje awaryjne podczas jazdy, a w czasach epidemii mają trudności ze znalezieniem łazienki podczas dostawy. Niezależnie od tego, nie mogą i NIE MUSZĄ zwracać toreb na stację z kupą w środku ” – głosił komunikat do pracowników.

Dalsze brzmienie wiadomości: „Zauważyliśmy ostatnio wzrost wszelkiego rodzaju niehigienicznych śmieci pozostających w workach: zużyte maski, rękawiczki, butelki z moczem”.

O tym, że zjawisko faktycznie ma miejsce powiedzieli Interceptowi pracownicy Amazona. Problem był często poruszany w wewnętrznych dyskusjach, a jeden z byłych pracowników Amazona cytowanych w artykule stwierdził, że kierowcy są do tego „w sposób dorozumiany zmuszani, w przeciwnym razie stracą pracę z powodu zbyt wielu <<niedostarczonych paczek>> ”.

To nie pierwszy raz, kiedy pracownicy firmy Amazon, która słynie z wyczerpujących norm pracy, mówią o tym problemie.

Forum na Reddicie, poświęcone kierowcom Amazona, co prawda niemożliwe do całkowitego zweryfikowania pod kątem autentyczności, pokazuje setki komentarzy kierowców, którzy twierdzą, że często muszą oddawać mocz do butelek z wodą z powodu braku przerw w toalecie w pracy, szczególnie, kiedy pandemia zwiększyła ilość dostaw.

Amazon odnotował 37 proc. wzrost sprzedaży tylko w jednym kwartale w 2020 r., A dyrektor wykonawczy Jeff Bezos pochwalił się, że podczas pandemii jego majątek osobisty wzrósł o 70 miliardów dolarów.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Trump na tropie postprawdy. Były prezydent USA zakłada własną platformę social media

Zbanowany na wszystkich serwisach społecznościowych jak Twitter i Facebook, Donald Trump d…