Podczas 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu lider Elektrycznych Gitar, Kuba Sienkiewicz – zaśpiewał piosenkę z filmu „Kiler” z nowymi słowami. Zagrał władzy na nosie.

Opolski "kiler", fot. youtube.com
Opolski „kiler”, fot. youtube.com

Festiwal w Opolu był transmitowany przez Telewizję Polską. Koncert otwierały gościnne występy artystów śpiewających polskie przeboje filmowe. Jest poważny powód, by sądzić, że był to ostatni występ Kuby Sienkiewicza w TVP – przynajmniej dopóki zawiaduje nią Jacek Kurski.

Wokalista dopisał nowy refren do piosenki z „Kilera” – i odśpiewał go na żywo, ku zaskoczeniu widzów oraz zapewne i władzy:

„Już tylko Kiler,
Polska w ruinie
Siedzę na minie
Kiedy to minie?
Same zakręty
Kiler wyklęty
Kiler skazany
Na dobre zmiany
Czy to dla sportu
Lepszego sortu
w tej kategorii
nowej historii
jak naród Polan
powstaje z kolan
i łuk triumfalny”.

Sienkiewicz znany jest ze swojego krytycznego stosunku do partii Jarosława Kaczyńskiego. Nie ukrywał, że nie jest szczególnym admiratorem tej formacji. Wydaje się też pogodzony z ewentualnymi represjami. – Jakby co, są też inne telewizje – skomentował swój występ, zapytany o to, czy zdaje sobie sprawę, że za żarty z władzy do telewizji publicznej wstępu Elektryczne Gitary już mieć nie będą. Na wokalistę zdążyły już oburzyć się prawicowe media – wPolityce.pl i niezależna.pl. „Aż trudno to skomentować – żenujące” – napisał autor niusa na tym ostatnim portalu, choć w poprzednim akapicie apelował o apolityczność festiwali i złagodzenie obyczajów.

TVP Jacka Kurskiego miała już epizod z cenzurowaniem niewygodnych żartów z władzy – wycięto ustępy o partii ze skeczu kabaretu Ani Mru-Mru „Gwiezdne Wojny według PiS”, transmitowanego przez telewizję publiczną w sylwestrową noc.

Tym razem cenzorzy nie zdążyli zareagować. Kuba Sienkiewicz został prawdziwym kilerem tegorocznego Opola.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosyjscy komuniści: fałszowaliście wybory

Komunistyczna Partia Rosyjskiej Federacji jest zdania, że rezultaty ostatnich wyborów parl…