Na przełomie roku temperatura spadła poniżej zera, zabierając życie czterem osobom. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej apeluje, żeby zwracać szczególną uwagę na bezdomnych – aby zapobiec powiększeniu się tej liczby.

Policja apeluje, by podczas mrozów zwracać uwagę na bezdomnych fot. pixabay.com/ Life Of Pix
Policja apeluje, by podczas mrozów zwracać uwagę na bezdomnych fot. pixabay.com/ Life Of Pix

Ofiary zimy to m.in. 41-letni mężczyzna z Katowic, znaleziony w ostatnią sobotę w nieczynnym zakładzie szewskim. Również na szczecińskiej ulicy zmarł bezdomny – nie miał przy sobie dokumentów. Uwagę przechodniów zwróciło, że od dłuższego czasu mężczyzna nie poruszał się, niestety było już za późno, gdy zareagowali. Pozostałe dwie osoby zmarły z wychłodzenia w województwie mazowieckim. Ofiarą mrozów jest również mężczyzna z Grzegorzowic Małych koło Słomnik w Małopolsce, który poślizgnął się przechodząc przez kładkę i wpadł do rzeki Dłubni. Udało się wyciągnąć go na brzeg i reanimować, jednak jego ubranie nasiąknęło lodowatą wodą, mężczyzna zmarł z wychłodzenia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej apeluje, aby podczas mrozów zwracać baczną uwagę na bezdomnych na ulicach oraz osoby starsze, mieszkające samotnie, którym zdarza się wychodzić z domu w ciągu dnia w zbyt lekkim ubraniu. Policja alarmuje, że w grupie podwyższonego ryzyka mogą znajdować się również osoby będące pod wpływem alkoholu. Takie osoby należy jak najszybciej zabrać do ciepłego pomieszczenia i poczęstować ciepłym posiłkiem – najlepiej zupą.

W sześciu województwach IMGW ogłosił alerty pogodowe – w pięciu (podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim) dotyczą one silnych mrozów (temperatura może spaść nawet do -20 stopni), w jednym (dolnośląskim) – oblodzenia. Alert pierwszego stopnia oznacza „niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność”.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. To nie są OFIARY ZIMY! To są ofiary wprowadzonego przez rząd SLD prawa zezwalającego na eksmisje na bruk! „Lex święta męczennica Blida” ma na swoim koncie już ładnych kilka tysięcy ofiar!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Ameryka Łacińska: z powodu pandemii zniknęło 26 mln miejsc pracy

Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) poinformowała, że na skutek pandemii koronawirusa i…