Rozkład Koalicji Obywatelskiej zdaje się przyspieszać. Były minister i jedna z głównych postaci dawnego rządu PO wyraził poparcie dla Magdaleny Biejat, jednej z liderek warszawskiej listy Lewicy.

Co bardziej rozgarnięci politycy obozu liberalnego zaczynają ustawiać żagle na wiatr wiejący ze lewej strony sceny politycznej. Kolejnym takim przypadkiem jest Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska oraz twórca niezbyt fortunnego planu rozwoju kraju.

Polityk, który w czerwcu br. bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła, miał sporo żalu do kierownictwa Platformy Obywatelskiej, które zapewniło mu zaledwie piąte miejsce na liście. W związku z tym tej jesieni Boni postanowił zmienić sympatię, zwracając się ku Lewicy.

Wczoraj na Twitterze oznajmił swoje poparcie dla Magdaleny Biejat, czwórki na warszawskiej liście Lewicy.

„Warszawianka, mama, działaczka społeczna z krwi i kości, od wielu lat zaangażowana w NGO-s. Warto postawić na Magdę Biejat, bo stawia na prawdziwą współpracę, realne działanie. Przy takiej posłance – głos organizacji pozarządowych będzie silniejszy” – napisał Michał Boni. 

 

Czym Biejat zamierza się zająć jako posłanka? Z jej przekazu wynika, że najważniejsze sprawy to: równość kobiet, dostęp do legalnej i bezpiecznej aborcji, przeciwdziałanie przemocy, prawa zwierząt, zwiększenie nakładów ochronę zdrowia, opodatkowanie kościoła, bezpłatne przedszkola, żłobki i alimenty, prawa osób lgbt+, ukrócenie dzikiej reprywatyzacji, świadczenia socjalne i polityka ekologiczna. 

Boni nie jest jedynym politykiem KO, który zamierza zagłosować na Lewicę. Kilka tygodni temu takiego wyboru dokonała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi i jedna z najważniejszych postaci platformerskiej sceny samorządowej, która oświadczyła, że popiera Tomasza Trelę (SLD), sprowadzając na siebie gniew liberalnego establishmentu.

paypal
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Homofobicznym gminom pod rozwagę: NSA unieważnił uchwałę nienawiści

Rada Gminy Serniki 21 czerwca 2019 roku podjęła uchwałę, mającą formę deklaracji o nazwie …