Pentagon poinformował, że od 2014 roku koalicja antyterrorystyczna pod wodzą USA zabiła w Syrii i Iraku 484 cywilów, z czego 132 w ciągu ostatniego miesiąca.

Wojska amerykańskie zbombardowały budynki, w których ukrywało się 200 cywilów, głównie kobiet i dzieci. Nie żyją co najmniej 73 osoby/youtube.com

Według Airwars.org i innych organizacji międzynarodowych te dane są przynajmniej 10 razy zaniżone, w Syrii, Iraku i Libii miały zginąć ponad cztery tysiące ludzi podczas ataków koalicji antyislamskiej. Na początku maja w oficjalnych statystykach liczba ofiar wynosiła 352 Syryjczyków i Irakijczyków.

Koalicja oskarżona jest o obniżenie standardów ochrony cywilów, jednak Pentagon zaprzecza.USA broni się, że w ostatnim miesiącu zintensyfikowano działania wojenne na gęsto zaludnionych terenach miejskich i straty w ludziach były nie do uniknięcia. Prawda jest taka, że administracja Trumpa poluzowała żołnierzom gorsety w stosunku do regulacji wprowadzonych za Obamy.

Airwars informuje, że w wyniku nalotu na jeden budynek w Mosulu 17 marca zginąć mogło 200 cywilów, 21 marca w wyniku pomyłkowego trafienia pociskiem w szkołę w Al-Mansura, na zachód od Rakki życie straciło 30 ofiar, tydzień wcześniej – 50 podczas zbombardowania meczetu. Tylko przez marzec Airwars nazbierała doniesienia o 1000 przypadkowych ofiar, organizacja podkreśliła też, że z rąk żołnierzy koalicji ginie o wiele więcej cywilów niż z rąk Rosjan. Mimo to Pentagon nie lubi rozmawiać o faktycznej liczbie ofiar cywilnych, przyznaje się wyłącznie do 484 przypadków.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. TY! putlerowska agenturualna dziwko przestan siac tu kremlowska propagande bo zaraz zamkniemy.

    1. „bo zaraz zamkniemy” – zamkniecie swoje parchate pyski

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Rosja: Putin głosi „wartości rodzinne” i zapowiada duże wydatki

Przed wrześniowymi wyborami parlamentarnymi w Rosji, prezydent Władimir Putin zapowiedział…