Wszechpolacy przedstawili stanowisko w sprawie deklaracji prezydentów 11 miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich. Samorządy zadeklarowały, ze chętnie przyjmą uchodźców i stworzą im dobre warunki do życia. Młodzież Wszechpolska uważa, że to skandal.

https://www.facebook.com/mwpoznan/photos/

Wspólną deklarację prezydenci Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia ogłosili podczas gdańskiej konferencji „Miasta integrujące. Integracja = bezpieczeństwo”. Miasta zadeklarowały „otwartość i wolę partnerskiej współpracy z administracją rządową, organizacjami pozarządowymi i związkami religijnymi w zakresie tworzenia i wdrażania polskiej polityki migracyjnej, opartej o zarządzaniu bezpiecznymi migracjami”.

„Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów, co pomoże rozwijać nasze miasta, czynić je bardziej innowacyjnymi i konkurencyjnymi” – czytamy w dokumencie.

Młodzież Wszechpolska poczuła się w obowiązku zareagować. – Jeśli za słowami tych prezydentów pójdą czyny, zapamiętamy ich jako parszywą jedenastkę – powiedział wczoraj rzecznik MW Mateusz Pławski. – Jest to pewnego rodzaju strzał w stopę przed wyborami samorządowymi. Wiedzieliśmy, że są to ludzie głupi, ale nie sądziliśmy, że aż tak. Jest to pewnego rodzaju polityczne samobójstwo z ich strony – dodał. – Społeczeństwo polskie, co pokazują sondaże, jest przeciwne przyjmowaniu jakichkolwiek migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Wszechpolacy dali wyraz swojemu rozżaleniu na konferencji prasowej zorganizowanej na warszawskim Placu Bankowym. Mateusz Pławski zakończył swoje wystąpienie uwagą wygłoszoną z przekąsem, że samorządy „nie są od prowadzenia polityki zagranicznej”.

Wszechpolacy, jak nietrudno się domyślić, tym bardziej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. mnie bardziej ciekawi opinia mieszkańców tych miast o sprowadzenie migrantów zarobkowych bo przecież będą żyć za ich podatki a szkoły czy szpitale dostaną mniej nie wspomnę o innych patologiach

  2. Prezydenci Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia powinni poczytać sobie Konstytucję. Ich miasta podlegają polskiemu prawu , a w sprawach umów międzynarodowych decyduje rząd i MSZ. Nie mieli podstaw prawnych do wydania takiej deklaracji ponieważ nie posiadają statusu autonomicznośći.

  3. Cóż, powyższe władze samorządowe podpisały właśnie na siebie wyrok śmierci w najbliższych wyborach. PiS zapewne jest wniebowzięty :DDDDD

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

USA niewiarygodnie o śmierci palestyńskiej dziennikarki

Śmierć palestyńskiej dziennikarki Shireen Abu Akleh, 11 maja br. wywołała falę protestów w…