Share Button

Wszechpolacy przedstawili stanowisko w sprawie deklaracji prezydentów 11 miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich. Samorządy zadeklarowały, ze chętnie przyjmą uchodźców i stworzą im dobre warunki do życia. Młodzież Wszechpolska uważa, że to skandal.

https://www.facebook.com/mwpoznan/photos/

Wspólną deklarację prezydenci Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia ogłosili podczas gdańskiej konferencji „Miasta integrujące. Integracja = bezpieczeństwo”. Miasta zadeklarowały „otwartość i wolę partnerskiej współpracy z administracją rządową, organizacjami pozarządowymi i związkami religijnymi w zakresie tworzenia i wdrażania polskiej polityki migracyjnej, opartej o zarządzaniu bezpiecznymi migracjami”.

„Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów, co pomoże rozwijać nasze miasta, czynić je bardziej innowacyjnymi i konkurencyjnymi” – czytamy w dokumencie.

Młodzież Wszechpolska poczuła się w obowiązku zareagować. – Jeśli za słowami tych prezydentów pójdą czyny, zapamiętamy ich jako parszywą jedenastkę – powiedział wczoraj rzecznik MW Mateusz Pławski. – Jest to pewnego rodzaju strzał w stopę przed wyborami samorządowymi. Wiedzieliśmy, że są to ludzie głupi, ale nie sądziliśmy, że aż tak. Jest to pewnego rodzaju polityczne samobójstwo z ich strony – dodał. – Społeczeństwo polskie, co pokazują sondaże, jest przeciwne przyjmowaniu jakichkolwiek migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Wszechpolacy dali wyraz swojemu rozżaleniu na konferencji prasowej zorganizowanej na warszawskim Placu Bankowym. Mateusz Pławski zakończył swoje wystąpienie uwagą wygłoszoną z przekąsem, że samorządy „nie są od prowadzenia polityki zagranicznej”.

Wszechpolacy, jak nietrudno się domyślić, tym bardziej.

Share Button

4 komentarze

  1. Pingback: Rzeszów: bitwa o uchodźców wygrana – Portal STRAJK

  2. sru napisał:

    mnie bardziej ciekawi opinia mieszkańców tych miast o sprowadzenie migrantów zarobkowych bo przecież będą żyć za ich podatki a szkoły czy szpitale dostaną mniej nie wspomnę o innych patologiach

  3. TOR napisał:

    Prezydenci Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia powinni poczytać sobie Konstytucję. Ich miasta podlegają polskiemu prawu , a w sprawach umów międzynarodowych decyduje rząd i MSZ. Nie mieli podstaw prawnych do wydania takiej deklaracji ponieważ nie posiadają statusu autonomicznośći.

  4. szczurzec napisał:

    Cóż, powyższe władze samorządowe podpisały właśnie na siebie wyrok śmierci w najbliższych wyborach. PiS zapewne jest wniebowzięty :DDDDD

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*