Wczoraj Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji z powodu ciężkich i nieuleczalnych wad płodu. Tym samym w Polsce zaczął faktycznie obowiązywać całkowity zakaz przerywania ciąży. Tłumy przeciwniczek i przeciwników tej decyzji pod sztandarami Strajku Kobiet znowu wyszły na ulicę i planują codzienne protesty. W geście solidarności z protestującymi, posłowie i posłanki Wiosny Biedronia zadeklarowali konkretne wsparcie.

Dziś na Twitterze pojawił się post, w którym posłowie i posłanki udostępnili swoje numery telefonów, na które każdy protestujący może zadzwonić w przypadku problemów z policją lub władzami. Wiosna wspiera postulaty Strajku Kobiet, tak jak większość Lewicy. Od dziś można dzwonić do posłów z listy podzielonej na województwa.

Wczoraj po publikacji uzasadnienia wyroku TK tysiące ludzi w całej Polsce ruszyły na ulice. Protesty przebiegły we względnie spokojnej atmosferze, obyło się bez większych starć z policją.

Na dziś aż do niedzieli zaplanowane są kolejne protesty i blokady, w których zadeklarowały udział ponad 20 miasta i miejscowości. Informacje na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet są ciągle aktualizowane i miast które protestują ciągle przybywa. Planowane są spontaniczne spacery, wycieczki pod lokalne siedziby PiS oraz blokady.

Cała Polska mówi NIE zakazowi aborcji! [POST AKTUALIZOWANY]

PROTESTY 27.01. – 31.01.2021

***ŚRODA*** 27.01.2021

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet Środa, 27 stycznia 2021

W Warszawie na dziś o 19:00 planowana jest blokada Ronda Dmowskiego, przemianowanego obywatelsko w trakcie protestów na Rondo Praw Kobiet.

Uczestnicy mogą liczyć na pomoc prawną od kolektywu SZPILA, który działa od początku pierwszych protestów w październiku, oraz na interwencje poselskie polityczek i polityków Wiosny i Lewicy Razem.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…