W  Dhace zamordowano wydawcę magazynu LGBT, Xulhaza Mannana oraz aktywistę Tanaya Mojumdara.

RoopbaanW stolicy Bangladeszu sześciu mężczyzn zamordowało maczetami Xulhaza Mannana i Tanaya Mojumdara. Xulhaz Mannan był wydawcą pierwszego magazynu w kraju poruszającego tematykę LGBT, Roopbaan. Pracował także w amerykańskiej agencji rozwoju działającej w Bangladeszu – USAID, a w przeszłości w ambasadzie USA. Mojumdar również działał na rzecz równouprawnienia społeczności nieheteroseksualnej i współtworzył magazyn.

Zgodnie z informacjami podanymi przez lokalną komendę policji do morderstwa doszło w mieszkaniu Mannana w Dhace, w dzielnicy Kalabagan. Około piątej popołudniu wydawca wpuścił do środka sześć osób podających się za kurierów. Parvez Mollah, 18-letni ochroniarz budynku, powiedział, że do mieszkania udał się około pół godziny później, ponieważ usłyszał krzyki i strzały. Został zaatakowany i ciężko raniony przez sprawców. Według świadków podczas ucieczki mieli oni krzyczeć „Allah Akbar”.

Incydent miał miejsce zaledwie dwa dni po śmierci prof. Sakhawata Hossaina, zamordowanego za „szerzenie ateizmu”. W kwietniu z kolei, również w Dhace, zginął ateista, student prawa oraz bloger, Nazimuddin Samad. W ubiegłym roku natomiast zabito w Bangladeszu co najmniej czterech blogerów, którzy w swoich tekstach opowiadali się za sekularyzacją państwa.

W swoim magazynie Mannan często zwracał uwagę na to, jak okrutny jest los nieheteroseksualnej i transpłciowej społeczności Bangladeszu. Pismo założył w 2014 roku z nadzieją, że im bardziej osoby LGBT będą widoczne, tym łatwiej będzie je zaakceptować konserwatywnym obywatelom kraju.

Marcia Bernicat, ambasadorka USA w Bangladeszu powiedziała, że jest zdruzgotana z powodu informacji o śmierci Mannana i Mojumdara oraz nawoływała władze kraju, by pociągnęły sprawców wydarzeń do odpowiedzialności.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. nie jestem przeciwko żadnym grupom pod warunkiem że nie obnoszą sie ze swoimi sprawami i nie narzucają je innym ludziom

 2. „Pracował także w amerykańskiej agencji rozwoju działającej w Bangladeszu – USAID…”

  Już tylko ten fakt powoduje, że sobie „zasłużył”. A jeśli dodać do tego, że propagował czynnie grzeszny styl życia, to na co on liczył?

  1. Oczywiście, tylko oni tego nie rozumieją że trzeba nienawidzieć wszystkich wokoło w imię Jezuska.
   Czy chcecie aby w naszych szkołach i na uniwersytetach uczono gejometrii, gejografii, gejodezji, gejologii czy teorii gejocentrycznej?
   Czy chcecie, aby Nasza wybrana przez Boga Ojczyzna skończyła jak gejoateistyczni bankruci w Czechach, Skandynawii, Francji, Kanadzie i Kalifornii?
   Polacy! Obudźcie się! Gejoinwazja z Zachodu zagraża biologicznemu przetrwaniu Naszego Narodu.
   Czarna… a dokładniej mowiąc brunatna gejoaktywna chmura dotarła już do Europy.
   W związku ze zbliżaniem się do granic naszej Ojczyzny promieniowania gejotwórczego, które w Europie Zachodniej katoliccy specjaliści oceniają na 10 gejów na sekundę (Gy/s)
   wszystkie parafie w Polsce zostaną wyposażone w gejometry zdolne do pomiaru promieniowania substancji gejotwórczych już na poziomie 0.0001 geja na sekundę.
   Prosimy wszystkich praktykujących katolików (łącznie z duchownymi) o przeprowadzanie okresowych badań gejometrycznych.
   Nie ufajcie swoim instynktom. Nigdy nie możecie być pewni i świadomi jak wielką dawkę promieniowania gejotwórczego przyjmujecie za sprawą Szatana.

   Przy wszystkich pałacach biskupich i domach parafialnych podjęto intensywne prace wykończeniowe przy budowie podziemnych schronów przeciwgejowych. Do czasu ogłoszenie najwyższego stopnia zagrożenia wszyscy katolicy obowiązani są obowiązkowo nosić przy sobie (oprócz portfela/portmonetki) Pismo Święte i maski przeciwgejowe.

   Rodacy, czy jesteście całkowicie gejo-odporni?

   Czy Ty katoliku poddałeś się okresowym i obowiązkowym badaniom gejometrycznym?
   ????
   Breaking News
   Rozpowszechniane przez wrogów KK pogłoski o domniemanym coming out’cie Ojca Dyrektora zostały zdecydowanie zdementowane przez wieloletnią gosposie Tadesza Rydzyka…

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

WHO straszy: pandemia gorsza dla psychiki ludzkości niż II wojna światowa

To wstrząsająca konstatacja, jeżeli uświadomić sobie ogrom okrucieństwa, śmierci i barbarz…