Mnożą się ofiary kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej. We wtorek odnaleziono zwłoki obywatela Nigerii.

Ciało odnaleziono w lesie w rejonie Olchówki, we wsi Narewka. Mężczyzna posiadał przy sobie plecak oraz nigeryjski paszport. Według funkcjonariusz nie musi to być jednak koniecznie obywatel Nigerii, a jego tożsamość ma zostać zweryfikowana. Według rzecznika podlaskiej policji, Tomasza Krupy, zwłoki znaleziono około 9 km od granicy polsko-białoruskiej. Powiat hajnowski, w którym znajduje się wieś Narewka, znajduje się w strefie stanu wyjątkowego.

Jak podaje PAP, zwłoki mężczyzny, które odnalazła podlaska policja,  przeniesiono do zakładu medycyny sądowej.

Zapytana o informację na temat zmarłego uchodźcy (o którym poinformowała Polska Agencja Prasowa), rzecznik Straży Granicznej, Anna Michalska, odpowiedziała portalowi Strajk, że nie ma o tym pojęcia. „Proszę zapytać policji, ja o tym fakcie dowiedziałam się od państwa” – odpowiedziała rzecznik SG.

Według danych Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji, ofiar kryzysu migracyjnego jest już 19, jednak liczba ta może być o wiele wyższa.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Ziemkiewicz stanie przed sądem za wyzywanie od kurew uczestniczek Strajku Kobiet

Jeden z intelektualnych autorytetów radykalnej prawicy stanie przed Sądem Rejonowym w Wars…