Łódź przewożąca 600 uchodźców przewróciła się i najprawdopodobniej zatonęła na Morzu Śródziemnym. Uratowano 250 osób. Do tej pory 16 migrantów uznano za zmarłych. Próbowali przedostać się z Libii do Włoch.

flickr.com/photos/dfmagazine
flickr.com/photos/dfmagazine

Rzecznik włoskiej straży przybrzeżnej poinformował, że przepełniony kuter przewrócił się, gdy zbliżały się do niego łodzie ratunkowe. Natychmiast rozpoczęto akcję ratunkową.  Mimo to, do tej pory udało się uratować tylko 250 z około 600 osób płynących łodzią. Z każdą godziną prawdopodobieństwo uratowania pozostałych zmniejsza się.  Odnaleziono już 16 ciał.

Według danych biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców od stycznia tego roku ponad 2 tysiące uchodźców zginęło na wodach Morza Śródziemnego.  W całym 2014 roku liczba ofiar sięgnęła prawie 3,2 tys. Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji (IOM) poinformowała we wtorek, że około 188 tysięcy osób zostało uratowanych w tym roku podczas próby przedostania się na Stary Kontynent. Większość z nich stanowią uciekający przed wojną, prześladowaniami i ubóstwem migranci z Afryki Subsaharyjskiej, Bliskiego Wschodu i części Azji.

Mimo że liczba uchodźców próbujących dostać się do Europy nie zmniejsza się, Unia Europejska nadal nie ma pomysłu na rozwiązanie tego problemu. A z roku na rok wody Morza Śródziemnego pochłaniają coraz więcej ludzkich istnień.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zamach na Donalda Trumpa

W sobotę (o 1.00 w nocy w niedzielę czasu polskiego), podczas mityngu Donalda Trumpa w mie…