Tym razem redemptorysta zgarnie pieniądze poprzez fundację Lux Veritatis – na rozbudowę geotermii w Toruniu.

Umowy mają zostać podpisane w ciągu najbliższych dni. Dotacja pochodzi z unijnego programu, przyznał ją Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki niej wybudowana ma zostać sieć zasilająca w ciepło akademik Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz niektóre budynki mieszkalne i szkoły w Toruniu.

Dziennikarze TVN24 wyliczyli, że ojciec Tadeusz otrzymał od państwa w sumie 73 miliony złotych na swoje liczne biznesy w ramach przeróżnych dofinansowań i ministerialnych programów. Redaktorom pomógł zebrać informacje poseł Sławomir Neumann, który prowadzi stronę „Dług wdzięczności” – i podlicza toruńskie państwowe datki. Zaznacza jednak, że nie ma pełnych informacji, brakuje mu sum przekazywanych przez spółki skarbu państwa. – To jest wysysanie państwa przez Tadeusza Rydzyka w sposób przemysłowy już dzisiaj – mówi, podając przykład choćby kuriozalnego konkursu na „program przeciwdziałania przestępczości” za 800 tys. zł.

Nie tylko rząd jest wyjątkowo hojny dla twórcy Radia Maryja. Przedsiębiorczego ojca ostatnio wsparł również ZUS – który, pomimo iż posiada własne ośrodki szkoleniowe, zorganizował wielką konferencję „Koordynacja europejskich systemów zabezpieczenia społecznego” z wykorzystaniem infrastruktury uczelni ojca Rydzyka. Oczywiście za opłatą.

Od początku 2016, kiedy po praz pierwszy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał fundacji Lux Veritatis 26 mln zł w ramach ugody, kurek z kasą wciąż pozostaje odkręcony. Przez dwa lata pieniądze popłynęły z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Sprawiedliwości, Rozwoju i Finansów, Obrony, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Kultury, a nawet z Instytutu Książki.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Bo trzeba wspomagać biedy kościół papcia Grzyba. Przecież jeszcze nie sra w złoty nocnik.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…