Jedynie trzech spośród 58 zatrzymanych w związku z napaściami na tle seksualnym w sylwestrową noc w Kolonii to uchodźcy. 

W Polsce i wielu innych krajach Europy znów wezbrała w ubiegłym miesiącu fala histerii antyuchodźczej. To właśnie uciekających przed wojną na Bliskim Wschodzie, których zakwaterowano w RFN, oskarżono o sprawstwo gehenny jaka rozegrała się w Kolonii i kilku innych niemieckich miastach.

Masowa przemoc seksualna okazuje się jednak nie być dziełem uchodźców, a przypuszczenia i hipotezy prawicy, jak zwykle, mylne. Koloński prokurator, Ulrich Bremer, w rozmowie z dziennikiem „Die Welt”, ujawnił, iż jedynie trzy osoby spośród dotychczas zatrzymanych to osoby, które trafiły do Niemiec niedawno – dwóch Syryjczyków i jeden Irakijczyk. Pozostali to Niemcy, Tunezyjczycy i Algierczycy.

Bremer potwierdził również, iż postępowanie jest cały czas prowadzone i przewiduje się dalsze zatrzymania. Zaprzeczył też jakoby w sylwestrową noc w Kolonii doszło do tysiąca gwałtów. Spośród 1054 zgłoszeń ponad połowa dotyczy kradzieży, zaś pozostałe dotyczą usiłowań napaści seksualnej lub innego typu molestowania, ale nie gwałtu.

Wtóruje mu nowy szef policji w Kolonii Jürgen Mathies, który w rozmowie z dziennikarzami portalu The Local twierdzi, że nie ma żadnych dowodów na to jakoby olbrzymia ilość przestępstw przeciw autonomii seksualnej, do których doszło w noc sylwestrową w Niemczech, była zorganizowana czy dowodzona.

W trakcie zabaw karnawałowych w Kolonii doszło do kolejnych incydentów. Policja zarejestrowała 22 zgłoszenia molestowania seksualnego. Jedno z nich pochodziło od belgijskiej reporterki – Esmeraldy Labye, która została napadnięta w Kolonii podczas emisji na żywo. Dodajmy, przez osoby, które wyglądem przypominają Europejczyków.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Na podstawie tego newsa rozumiem, że Tunezyjczycy i Algierczycy w Niemczech nie są imigrantami, ale rdzennymi Niemcami.

 2. Proszę odszczekać te „kłamstwa” z Waszego artykułu.

  Cologne prosecutor Ulrich Bremer said 73 suspects have been identified so far — most of them from North Africa. A total of 1,075 criminal complaints have been filed, including 467 alleging crimes of a sexual nature ranging from insults to rape.

  „The overwhelming majority of persons fall into the general category of refugees,” Bremer told The Associated Press, saying recent reports describing only three of the suspects as refugees were „total nonsense.”

  http://abcnews.go.com/International/wireStory/cologne-prosecutor-majority-suspects-asylum-seekers-36946143

  http://www.thelocal.de/20160215/reports-of-three-refugees-in-cologne-attacks-wrong

 3. Jak mawia mój właściciel – kobiety się troszeczkę gwałci a one udają, że stawiają opór.

 4. Dzisiaj Bojan z wielkim samozaparciem próbuje sobie przestrzelić kolano. Chyba lepiej by było gdybyście już nie poruszali tego tematu na Strajk.pl bo za każdym razem wygląda to na nieudaną próbę manipulacji albo bełkot szaleńca (Nowak) . Już sam tytuł jest manipulacją. Bo sprawcami są przecież głównie migranci (głównie z Maroko , Algierii i Tunezji ) tyle że nie z 2015 roku a z lat wcześniejszych. Poza tym wydaje mi się że znacznie trudniej złapać „świeżego ” migranta kiedy popełnia przestępstwo z tej racji że oni nie są nigdzie zarejestrowani ani policja nie ma ich zdjęć w swoich bazach danych. Tak naprawdę artykuł ostrzega nas przed migrantami! Bo jak widać ci migranci nawet po kilku latach mieszkania w Niemczech nadal się nie asymilują , nadal nie znają obowiązującego prawa i nadal zgodnie ze swoją kulturą nie szanują kobiet i prawa kraju który im udzielił gościny. Więc dlaczego mamy przypuszać że fala migrantów z 2015 roku jest bardziej cywilizowana?

  1. „Czy to jest tylko sen szaleńca?” śpiewał kiedyś wielki Nalepa.

   Tak, to szaleńca sen.

 5. Niemcy :D :D :D chyba o imieniu Mohamed. Kogo obchodzi czy przyjechali miesiąc temu, czy już mają obywatelstwo?

  Ponad 1000 kobiet napadniętych i tylko 58 zatrzymanych – brawo!

  1. Po pierwsze: 1054 zgłoszenia nie muszą oznaczać 1054 ofiar – jeśli trzech kolesi zaczepia jedną kobietę, widzi to 15 osób i każda z nich dzwoni na policję, to mamy 15 zgłoszeń (a nawet 16 – bo jeszcze ofiara) z jednego wydarzenia. Po drugie: kolesie ci mogą być obywatelami niemieckimi nawet w którymś już pokoleniu. Bez względu jednak na to, czy do Europy przywędrowali oni 5 lat temu czy ich dziadkowie w latach 50. XX wieku, to łajdactwem jest zrzucanie winy na dzisiejszych uchodźców.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Chiny ostrzegają przed upadkiem zachodnich giełd. Nadchodzi załamanie gospodarek?

Chiński gigant dołączył do tych zachodnich ekonomistów, którzy ostrzegają przed wielkim kr…