Federa, czyli Federacja na Rzecz Planowania rodziny, zajmująca się kwestiami praw człowieka i świadomego macierzyństwa od wielu tygodni dostaje maile z pogróżkami.

Pogróżki dotyczą kwestii aborcji, w legalizację której zaangażowana jest Federa. Nadawca straszy podłożeniem bomby, obraża i zastrasza. „Pewnego dnia, kiedy nie będziesz gotowa, po prostu wysadzimy bombe”- pisze w mailu fanatyk lub fanatyczka.

Dziś rano dostałyśmy kolejnego maila z groźbami.
Grożą nam, że będą nas dalej terroryzować i że wysadzą nasze biuro.
Złożyłyśmy zawiadomienie na policji.
Poniżej wklejamy screena maila od terrorystów.

Opublikowany przez Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Piątek, 12 marca 2021

„Otwierając skrzynkę mailową zastanawiam się codziennie, czy dziś też dostanę mail z pogróżką śmierci. Czy znowu przyjdzie mail z załączonym moim zdjęciem, w które wymierzona jest lufa pistoletu, a poniżej napisany tekst „Umrzyj” i jeszcze: „Zostało ci 5 dni””, pisze jedna z działaczek.

Maile przychodzą od wielu tygodni, a sprawa została już zgłoszona na policję. Działaczki Federy obawiają się o swoje bezpieczeństwo, ale nie zamierzają rezygnować z prowadzenia swojej działalności na rzecz kobiet.

Federa prowadzi telefon zaufania, na który mogą dzwonić osoby doświadczające przemocy i potrzebujące pomocy w kwestii przerwania ciąży.

Kilka dni temu wiele organizacji pozarządowych dostało podobnego maila, gdzie nadawca również straszył podłożeniem bomby jako karze za wspieranie aborcji. Pisaliśmy o tym TU. Alarmy okazały się fałszywe, ale osoby pracujące w biurach musiały być ewakuowane. Sprawy zostały zgłoszone na policję, ale nadawca nie został jeszcze zlokalizowany.

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Niemcy będą uszczelniać granice z Polską i zalecają wsparcie Frontexu

Straż Graniczna opublikowała list od ministra spraw wewnętrznych Niemiec Horsta Seehofera …