Share Button

Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który werbalnie zaatakował w poznańskim tramwaju muzułmańskie małżeństwo. Prosi o pomoc w odnalezieniu agresora.

Poznajesz tego człowieka? Powiadom poznańska policję!

17 października do tramwaju na przystanku przy ul. Marcinkowskiego w Poznaniu wsiadła kobieta, Polka w muzułmańskiej chuście, oraz jej mąż. Para rozmawiała po niemiecku. Zdzierżyć tego nie mogło dwóch współpasażerów, którzy obrzucili małżonków wulgarnymi wyzwiskami. Na powstałą sytuację zareagował motorniczy, nakazując mężczyznom wyjść z tramwaju. W odpowiedzi usłyszał „Czy ty wiesz, co Niemcy zrobili naszym pradziadkom? Wolisz tego p****a od nas?”. Potem jeden z napastników opluł cudzoziemca. Na szczęście jednak do dalszych gestów fizycznej agresji nie doszło.

 

Poszkodowani poinformowali o zajściu policję. Podkreślają, że nie pierwszy raz spotykają się z agresją „prawdziwych patriotów”. Funkcjonariusze komentują, że zajście w tramwaju to już – niestety – sytuacja typowa. Zdecydowali się również upublicznić wizerunek agresywnych pasażerów pojazdu, by łatwiej było ich namierzyć.

Share Button

1 komentarz

  1. zlew napisał:

    Zieeew! Znowu ctrl+c ctrl+v. Wczoraj było o tym na tvn24

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*