Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który werbalnie zaatakował w poznańskim tramwaju muzułmańskie małżeństwo. Prosi o pomoc w odnalezieniu agresora.

Poznajesz tego człowieka? Powiadom poznańska policję!

17 października do tramwaju na przystanku przy ul. Marcinkowskiego w Poznaniu wsiadła kobieta, Polka w muzułmańskiej chuście, oraz jej mąż. Para rozmawiała po niemiecku. Zdzierżyć tego nie mogło dwóch współpasażerów, którzy obrzucili małżonków wulgarnymi wyzwiskami. Na powstałą sytuację zareagował motorniczy, nakazując mężczyznom wyjść z tramwaju. W odpowiedzi usłyszał „Czy ty wiesz, co Niemcy zrobili naszym pradziadkom? Wolisz tego p****a od nas?”. Potem jeden z napastników opluł cudzoziemca. Na szczęście jednak do dalszych gestów fizycznej agresji nie doszło.

 

Poszkodowani poinformowali o zajściu policję. Podkreślają, że nie pierwszy raz spotykają się z agresją „prawdziwych patriotów”. Funkcjonariusze komentują, że zajście w tramwaju to już – niestety – sytuacja typowa. Zdecydowali się również upublicznić wizerunek agresywnych pasażerów pojazdu, by łatwiej było ich namierzyć.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Wicepremier Jarosław Gowin: Nowacka złamała prawo uczestnicząc w nielegalnej manifestacji. Gaz łzawiący to konsekwencje

Wicepremier Jarosław Gowin: Barbara Nowacka złamała prawo uczestnicząc w nielegalnej manif…