Na ziemię polską zawita kolejny Jezus. Wszystko za sprawą katolików z Jasła, którzy wymusili właśnie na radnych zgodę na wzniesienie na miejskiej działce gigantycznego, uwaga, Chrystusa Króla Wszechświata.

Statua Jezusa przy parafii na Jeżycach / fot. Filip Stojanowski
Statua Jezusa przy parafii na Jeżycach / fot. Filip Stojanowski

Jezus, który pojawi się w podkarpackim mieście będzie słusznego wzrostu. Liczyć będzie sobie aż 13 metrów wysokości. Co prawda to nie tak dużo jak największa tego typu statua, która zdobi okolicę Świebodzina. Tamten Chrystus wysoki jest bowiem na 33 metry. Katolików z Jasła cieszy jednak, że Jezus będzie górował nad miastem, symbolizując zwycięstwo religii nad siłami świeckimi.

Jak informuje TVN24, radni ugięli się pod presją miejscowego lobby katolickiego, skupionego wokół parafii  pw. Chrystusa Króla w Jaśle. Inicjatorzy wzniesienia pomnika łaskawie odpuścili już samorządowcom kwestie finansową. Pieniądze na powstanie rzeźby mają wygospodarować sami.

Podczas sesji rady miasta pomysł przeszedł bez większych problemów. – Na 18 obecnych radnych 10 było za – mówi Agata Koba, rzeczniczka prasowa jasielskiego urzędu miasta. Nie wszyscy pałali jednak entuzjazmem. – Nie znamy kosztorysu, nie wiemy, jakie będą koszty budowy tego pomnika. Jan Paweł II powiedział: „Nie budujcie pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi”. Skoro jest tyle niewiadomych, to ściągnijmy ten punkt z programu obrad – proponował cytowany przez „GW” Krzysztof Czeluśniak z Klubu Radnych Jaślanie.

Sprawą zainteresowały się media z całej Polski. Co ciekawe, miejscowy kler dystansuje się obecnie od całego projektu. – Wszystko jest w powijakach, to za rok dopiero wszystko się okaże. Ludzie dużo krzyczą. Budowa pomnika to nie jest nasza inicjatywa, tylko prywatnej osoby. Kogo? A nawet nie znam nazwiska. To jakiś rzemieślnik spoza naszej parafii. Co my mamy wspólnego z pomnikiem? Ano to, że pomnik będzie na terenie naszej parafii. Tylko tyle. Ten TVN24 kłamie, że to nasza inicjatywa. Niby tam ludzie wykształceni pracują, a tak kłamią –  powiedział dziennikarzom Onet.pl jeden z duchownych.

Statua Chrystusa Króla Wszechświata ma być kolejnym symbolem triumfującego fanatyzmu religijnego nad Wisłą. Przypomnijmy, że od 2013 roku nad lubuskim Świebodzinem góruje żelbetowy Pomnik Chrystusa Króla, największy w swojej kategorii na świecie, przewyższający nawet tego słynnego Chrystusa Odkupiciela z Rio de Janeiro, Innego Syna Bożego można spotkać na poznańskich Jeżycach, gdzie od kilkunastu tygodni, na terenie jednej z parafii,  stoi Jezus-samowola budowlana, przywieziony z eskortą MON z Małopolski.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Podzielam pogląd autora na ten temat. Warto pamiętać, że tryumfy nad świeckim państwem nie są udziałem jedynie katolicyzmu, czy chrześcijaństwa. We Francji zwycięstwa odnosi islam poprzez inflację świeckości republiki czego przykładem są choćby ostatnie wydarzenia w sprawie burkini

  2. I tu pytanie zasadnicze: jak Jezusik może być królem wszechświata, skoro on nawet nie wiedział, że wszechświat istnieje? Iście jak król Julian XIII, samozwańczy król wszystkich lemurów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…