Po barbarzyńskim zamachu na prawo kobiet do decydowania o własnym ciele, rzymskokatoliccy fanatycy planują już kolejny krok. Zdaniem redaktora naczelnego portalu Kultura Dobra, państwo polskie powinno stworzyć prawo, które umożliwi surowe karanie za seks pozamałżeński.

Mirosław Salwowski, katolicki publicysta i etyk / twitter.com
Mirosław Salwowski, katolicki publicysta i etyk / twitter.com

Z taką inicjatywą wystąpił Mirosław Salwowski, który na co dzień zajmuje się pisaniem moralizatorskich recenzji filmowych na prowadzonym przez siebie portalu. Redaktor wydał manifest, w którym domaga się od obecnej władzy podjęcia działań na rzecz penalizacji seksu pozamałżeńskiego. Takie obostrzenie miałoby dotyczyć wszystkich obywateli, bez względu na bliski im model związku czy wyznanie. Salwowski domaga się zatem rozwiązania, które jest praktykowane jedynie w krajach stricte wyznaniowych jak Islamska Republika Iranu, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Arabia Saudyjska.

Dla Salwowskiego prawny zakaz cudzołóstwa jest oczywistością wynikającą z katolickiej etyki, którą to redaktor chciałby zainstalować jako obowiązującą ideologię państwową. „Popieranie przez katolików postulatu prawnej karalności niewierności małżeńskiej jest dla nich obowiązkiem religijnego posłuszeństwa serca i rozumu” – przekonuje. Autor odnosi się w tej kwestii do encykliki „Castii Connubii”, w której Pius XI określał zniesienie karalności niewierności małżeńskiej jako „podły i haniebnym pomysł”.

Co zatem, według Mirosława Salwowskiego powinno grozić za stosunek seksualny poza związkiem małżeńskim? Redaktor uważa, że dla takiego występku przywrócić w Polsce karę śmierci, co potwierdza zbieżność jego poglądów z talibami czy dżihadystami z Państwa Islamskiego. „20-letnie dziewczę uwiedzione przez 45-letniego żonatego faceta winno być skazane na zaledwie prace społeczne, ale np. ów 45-letni facet, jeśli ów «wyskok» był u niego kolejnym z rzędu, chwalił się takowym przed innymi, a może jeszcze nawet organizował i ułatwiał innym seksualne schadzki, mógłby zostać skazany nawet na karę śmierci” – uważa Salwowski.

Autor tych kuriozalnych wynurzeń prowadzi również bloga, na którym udziela czytelnikom odpowiedzi na dylematy związane z kwestiami etycznymi. I tak dowiadujemy się m.in. że ciężkim grzechem jest również taniec pozamałżeński, czego świadomość została wyparta przez ateistyczną kulturę zachodu. Salwowski atakuje również obecnego przywódcę Kościoła rzymskokatolickiego, który podpadł mu wyznaniem, że w młodości tańczył nago tango. Miłość kardynała Bergoglio do tanga jawi się niczym zestawienie popalania papierosów przez niesfornych ministrantów z byciem nałogowym pijakiem albo narkomanem. „Nie każdy choćby i publicznie znany czyn tego czy innego papieża od razu zasługuje na pochwałę, aprobatę czy tym bardziej naśladowanie. Tym bardziej, jeśli świętość danego papieża nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona i rozeznana przez Kościół” – grzmi Mirosław Salwowski.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Poglądy tego człowieka na szczęście są odosobnionym przypadkiem,ja jako człowiek nieskrępowany religijnymi nakazami i zakazami uważam każdy stosunek,niezależnie od tego czy jest małżeński czy pozamałżeński,pojedyńczy czy grupowy,czy jest to orgia za właściwy,jeżeli wszyscy uczestnicy dobrowolnie się na to godzą,nie oszukujmy się,mężczyzna pożąda wielu atrakcyjnych kobiet,z kolei kobiety szukają zamożności i dobrych warunków dla potomstwa,mężczyzna im lepszy tym posiada więcej dzieci i kobiet,pozatym seks jest czymś naturalnym,przyjemnym i potrzebnym,zgodnie z obowiązującą hipokryzją i zwyczajami większość ludzi musi udawać że są monogamistami,więc mają kochanki i kochanków potajemnie,skrzętnie to ukrywając,indoktrynacja religijna i purytańskie wychowanie piętnuje to co dla człowieka właściwe i naturalne,zarówno mężczyźni i kobiety kochają się potajemnie w innych,ukrywają to z obawy przed społeczeństwem i panującymi zwyczajami bojąc się ostracyzmu i wykluczenia,ale to wbrew naturze człowieka,być może jestem jedyny,który nie boi się powiedzieć tego publicznie,ale napewno takich ludzi jest dużo więcej,poprostu ukrywają się z tym co dla nas naturalne.

  2. Bardzo dobry pomysł za karanie za sex pozamalzenski teraz to sadoma i gomora małżeństwo nie musiało być kościelne może być cywilne i większe podatki dla kawalerów

  3. zbieżność z talibami czy dżihadystami z Państwa Islamskiego wyraża nade wszystko gęba tego gościa

  4. Jeżeli kolega Salwowski utnie swe przyrodzenie męskie i pokaże to społeczeństwu, to ja mogę go poprzeć. Ale póki co, to niech je wsadza tam gdzie chce i nie zabrania robić tego innym. Oprócz księży (a im też warto poucinać).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Pedro Castillo zapowiada renegocjacje umów z koncernami wydobywczymi

Prezydent Pedro Castillo zapowiedział, że od stycznia jego administracja rozpocznie przegl…