Rafał Ziemkiewicz / Żródło: Wikimedia Commons

Jadowity prawicowy publicysta, Rafał Ziemkiewicz, dołączy być może do pocztu narodowo-katolickich radykałów w kadrowej obsadzie mediów publicznych.

Nowy zarząd Polskiego Radia zdymisjonował dotychczasową dyrektorkę Programu Trzeciego PR, Magdalenę Jethon. Jedną z najbardziej doświadczonych dziennikarek i prowadzących programy Jethon rozpoczęła pracę w Programie Trzecim Polskiego Radia w 1977 r. W stanie wojennym przeszła tzw. negatywną weryfikację i przez osiem lat pozbawiona była prawa wykonywania zawodu; później wróciła do PR. Prowadziła na antenie „Trójki” wiele audycji autorskich, między innymi „Twarzą w twarz”, „Nasz Parnas”, „Polityk też człowiek”, „Klub Trójki”, „Pani Magdo, pani pierwszej to powiem” oraz z Michałem Ogórkiem „Trzeci do pary”. Współpracowała między innymi z „Gazetą Wyborczą”, „Twoim Stylem” i „Zwierciadłem”, ewidentnie nie sympatyzowała z obecnym obozem władzy.

Rafał Ziemkiewicz / Żródło: Wikimedia Commons
Rafał Ziemkiewicz / Żródło: Wikimedia Commons

Media natychmiast rozpoczęły spekulacje dotyczące ewentualnego uzupełnienia tego ważnego wakatu. Z dotychczasowych informacji jako najbardziej prawdopodobna wyłania się kandydatura prawicowego ekstremisty – Rafała Ziemkiewicza. Jeśli informacje te się potwierdzą, wraz z Marcinem Palade stworzyć mogą interesujący antysemicki duet. Przypomnijmy, iż Ziemkiewicz jest autorem licznych wypowiedzi uzasadniających i usprawiedliwiających powszechny antysemityzm w okresie tzw. II RP. W typowy dla prawicy sposób odpowiedzialność przerzucał z kata na ofiarę. Twierdził m.in. że Żydzi blokowali Polakom awans społeczny i monopolizowali przedsiębiorczość, innymi słowy – Ziemkiewicz jest reproduktorem typowych antysemickich klisz.

Czekamy na zaproszenie do Polskiego Radia Grzegorza Brauna, pogromcy tzw. roszczeń żydowskich. Wraz z Paladem i Ziemkiewiczem stanowiliby wybitny triumwirat.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. A ja tam do Ziemkiewicza nic nie mam poza tym, że się powtarza. Kiedyś był błyskotliwy, teraz jest nudny. Może przynajmniej nie będzie sam prowadził jakiegoś programu, bo tak ględzi, jak dziadunio.
  A co do tego antysemityzmu, to nie udawajmy, że go nie było i nie ma. Ta poprawność polityczna działa jak pokrywka przyciskana na garnku, gdy już w nim wrze. Prędzej, czy później wybuchnie, więc może odsunąć pokrywkę, czyli nie zachwycać się wszystkim, jeśli firmują to Żydzi (jako naród) lub żydzi (jako wyznawcy judaizmu lub po prostu ludzie wychowani w tej subkulturze).
  PS. Właściwie Semici to Arabowie, używanie takiego określenia wobec grupy niejednolitej etnicznie, jaką są Żydzi – Semici w niewielkim procencie, jest bez sensu.

 2. ten wsobny wychów populacji między Bugiem a Odrą/Nysą spowodował, że mamy „naród coraz głupszy” (to Wanat w NIE) a także „zdemoralizowany” (to „niezrozumiana” przez wyborców kandydatka „lewicy’ z strajk.eu). Najpierw sądziłem, że to takie bzdety „pod publiczkę” ale jak się człowiek zbierze do kupy fakty (sam byłem na spotkaniu gdzie Sierakowiak narzekał na polskie i europejskie uczelnie), historię (czy to Bocheński ze swoimi „Dziejami głupoty w Polsce” czy Króla „Byliśmy głupi”) to chyba pora spojrzeć w lustro i CO TAM WIDZIMY??? Bezmózgi, które się określają jako „lewica” określające innych jako „prawica”?? A tak na marginesie: jeżeli jest „antysemityzm” to chyba jest też „semityzm”!! Jak się jest „narodem wybranym” (sami katole – jako sekta judaistyczna [Żydzi orto mają 613 przykazań podczas gdy katolo tylko 10 z tych 613 – mówią o „braciach starszych”) to trza przyjąć, że inni to „naród niewybrany”. Poza tym Giedroyć się dość kiepsko – w czasie IIRP – wypowiadał „w przedmiocie sprawy” (http://www.bibula.com/?p=10244 ). Żeby nie być „lokalny” to niejaki Henry Ford też nie za bardzo przepadał za „braćmi starszymi” za to tłumaczył „braci młodszych” (http://www.bibula.com/?p=27474). Znacie robaczki „strajkowe” motto „prawda was wyzwoli”? A może Marksa:Nie ma innej prawdy poza rzeczywistością i kiepska jest teoria nie będąca owocem analizy rzeczywistości. A czemuż to sięgać IIRP?? Pogadajmy o IIWW, pogadajmy o „post1945”. A tak na marginesie, poczytajcie sobie książkę „Wojna o pieniądz” chinola Song Hongbing’a. A poczytajcie sobie „Rozważania o wieku XX” (wywiad Snydera z Tony Judt’em, wtedy już umierajacym a więc mówi szczerze). A poza tym Shlomo Sand, mondoweiss.com, Martin Finkelstein, Noam Chomsky!!
  Sartre powiedział, że „Żyd to człowiek, którego inni nazywają Żydem” i uprzejma prośba o przeczytanie ze zrozumieniem!!!! Jakoś tak mi wychodzi, że trudno mi uznać Michnika, Sorosa, Netanyahu, Summers’a, Rubina, BH Lev za jakieś wielkie wzorce etyczne.
  A tak na marginesie: jakiś pomysł na rozwiązanie problemu? Asymilacja – czy multikulti??

 3. Strona polskiej lewicy? Tej samej obciążonej brzemieniem antysemickiej czystki’68? Tej samej popierającej jadowicie antysemicką migrację islamską? Ale jaja.

 4. Co za nudy. Kalka goni kalkę. Na kogo wy liczycie? Ilość niedouczonych frajerów nie zwiększa się, w dodatku już czytają onety, krytyki polityczne i gazetę.pl. Czasu brak na nowe-stare komunały.

  1. A Ty Andrzeju na co liczysz? Jara Cię trollowanie tutaj?? Rośnie przed monitorkiem??

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…