Tym razem padło na największy cmentarz żołnierzy Armii Czerwonej, poległych w czasie II wojny światowej, podczas walk o Warszawę w 1944 i 1945 r. Znajdują się tu szczątki ponad 20 tysięcy żołnierzy i oficerów.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cmentarz_Mauzoleum_Żołnierzy_Radzieckich

Aktu wandalizmu dokonano poprzez namalowanie przy pomocy szablonu na schodach prowadzących do głównego pomnika cmentarza wielu swastyk z towarzyszącymi im rysunkami czerwonych stóp na tle flagi Izraela.

– Ambasada wyraża swoje oburzenie kolejnym zbezczeszczeniem cmentarza mauzoleum radzieckich żołnierzy-wyzwolicieli w Warszawie – powiedział oficjalny przedstawiciel ambasady Rosji w Polsce Nikita Markiełow. Podkreślił, że radzieckie przedstawicielstwo dyplomatyczne zwróciło się do miejscowych władz o usunięcie skutków wandalizmu, znalezienie i ukaranie winowajców. Z tym ostatnim może być trudno, ponieważ media milczą o zatrzymaniu i tym bardziej ukaraniu sprawców niszczenia cmentarzy żołnierzy radzieckich w Polsce, których w ciągu ostatnich dwóch lat zanotowano ponad 50.

Nie można oczekiwać, że to wydarzenie pogorszy stosunki między Moskwą a Warszawą, ponieważ są one na tak dramatycznie niskim poziomie, że trudno je sobie wyobrażać ma jeszcze niższym.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Dobra zmiana…Pamiętam staruszki w Leningradzie w latach osiemdziesiątych. Z którą by nie rozmawiać, rozjaśniała się twarz na wieść, że jestem Polakiem. „A, to tam leży mój syn/moi synowie, wiem, że im tam dobrze u Was, że dbacie o ich groby”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Pedro Castillo zapowiada renegocjacje umów z koncernami wydobywczymi

Prezydent Pedro Castillo zapowiedział, że od stycznia jego administracja rozpocznie przegl…