Bojownik talibów / fot. Flickr

Wbrew twierdzeniom „ekspertów” polskiego internetu – wojna w Afganistanie trwa i nic nie zapowiada jej rychłego zakończenia.

Bojownik talibów / fot. Flickr
Bojownik talibów / fot. Flickr

Tydzień temu w Kabulu dwaj terroryści powiązani z tzw. Państwem Islamskim zaatakowali demonstrację tamtejszych szyitów – zabili 80 osób, kolejnych 230 zostało rannych. Minionej nocy atak przygotowali talibowie – z dotychczasowych, wciąż skromnych, doniesień medialnych, wynika, że plan zamachowców ostatecznie się nie powiódł.

Do eksplozji ciężarówki pełnej materiałów wybuchowych doszło przed kompleksem wojskowo-mieszkalnym, w którym kwaterują głównie różne zagraniczne delegacje. Po detonacji trzech terrorystów wdarło się do hotelu Northgale zlokalizowanego tuż obok bazy Bagram, byli uzbrojeni w broń maszynową i granaty. Kabulska policja natychmiast podjęła interwencję; wywiązała się strzelanina, w której wszyscy napastnicy ponieśli śmierć. Zginął też jeden funkcjonariusz.

Najprawdopodobniej policjant, który zginął w trakcie wymiany ognia z talibami jest jedyną ofiarą tego nieudanego zamachu.  W swoich oświadczeniach talibowie twierdzą jednak, iż „były dziesiątki zabitych i rannych”. Jednocześnie wskazują, że zamach został przeprowadzony w lokalizacji oddalonej od terenów zamieszkałych przez lokalnych cywilów.

Od czasu inwazji Stanów Zjednoczonych na Afganistan w 2001 roku tzw. oficjalne źródła koncesjonowane przez Waszyngton, podają liczbę ponad 25 tys. ofiar śmiertelnych, które są rezultatem prowadzonej przez imperium amerykańskie polityki w tym regionie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. 15 lat trwania wojny to ok 5475 dni. 25 tys ofiar dzielone na 5475 daje 4,5 ofiary na jeden dzień. Śmiem wątpić w te „dane”. 25 tysięcy to tam zginęło samych ameryckich wojaków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Pedro Castillo zapowiada renegocjacje umów z koncernami wydobywczymi

Prezydent Pedro Castillo zapowiedział, że od stycznia jego administracja rozpocznie przegl…