Trzech gejów zawarło w kolumbijskim Medelim poliamoryczny związek małżeński. Planowano, że węzłem małżeńskim połączy się czterech mężczyzn, ale jeden z nich zmarł ostatnio na raka.

fot. wikimedia commons

W roku 2016 kolumbijski Trybunał Konstytucyjny nakazał sędziom i notariuszom aby nie odmawiali legalizacji małżeństw jednopłciowych. Takim związkom wolno też adoptować dzieci. Jednak zawieranie małżeństw przez więcej niż dwie osoby do tej pory w Kolumbii nie miało miejsca.

A jednak notariusz w Medelin potwierdził, że trzej panowie po wypowiedzeniu formuły przysięgi są małżeństwem. Jest to pierwszy zalegalizowany poliamoryczny związek w tym kraju, jednak nie jest to zupełne novum w Ameryce Południowej. Dwa lata temu w Rio de Janeiro pobrały się trzy kobiety. Dopytywane przez media, wyjaśniały, że ich związek jest podobny do innych. Każda z nich ma swój pokój, a tym co je wyróżnia, jest fakt, że muszą mieć łóżko, które pomieści je wszystkie trzy. Bo zawsze sypiają razem.

Świeżo upieczeni małżonkowie z Medelin również chętnie opowiadają o meandrach życia małżeńskiego.

– Mieszkamy razem, dzielimy dom, łoże, wszystko. Żyjemy poliamorycznie – mówił stacji radiowej Caracol aktor Víctor Hugo Prada Ardila opowiadając o swoich mężach Manuelu José Bermúdezie Andrade i Johnie Alejandro Rodríguezie Ramírezie.

Prada wspominał, że w czasie ceremonii zawarcia małżeństwa wspominano czwartego z panów, który miał wraz z nimi wejść w poliamoryczny związek małżeński, ale choroba nowotworowa była szybsza.

Poza tym aktor opowiadał, że procedura zawarcia ich małżeństwa nie była prosta. Najpierw we trzech skontaktowali się z trzema różnymi notariuszami i złożyli u nich odpowiednie dokumenty. Po dwóch tygodniach dowiedzieli się u pierwszego, że papierów jeszcze nikt nie przejrzał. Drugie biuro odpowiedziało, że odpowiedzialny, za ich sprawę prawnik wyjechał. Natomiast trzeci notariusz, w którego biurze wisiał wielki krucyfiks, ku zaskoczeniu narzeczonych, bez problemu przyjął ich wniosek i w obecności czterech świadków potwierdził akt zawarcia małżeństwa.

Dzięki zawarciu oficjalnego związku, trzech mężów ma teraz rozwiązane wszystkie sprawy związane ze spadkami, alimentami i innymi regulacjami prawnymi na wypadek śmierci, bądź innych wydarzeń życiowych, które mogą im się przydarzyć.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Mogli by, tak dla zachowania równowagi czy proporcji, dokooptować kozę. Jedna żeńska istota ubogaciła by związek:)

  2. Jak wolność to wolność. Komu to się nie podoba to znaczy że jest prymitywnym trójkątofobem albo nawet quadrofobem. Tylko czekać jak będzie można zawierać małżeństwa z kozami i własnym odkurzaczem. Nowy wspaniały świat lewicy nadchodzi.

  3. Kolumbia przebija Kalifornie. Naiwnym, zapatrzonym w nowoczesną, wolną miłośc polecam książkę „Seks przyszłości”. A po przeczytaniu, „Żywoty cezarów” Swetoniusza. Wiele pożytecznych ciekawostek podaje niedoceniany Józef Ignacy Kraszewski w serii o czasach saskich. Warto pogrzebać w historii znanych rodów arystokratycznych, w ktorych dzieci rodziły sie jak króliki, płodzone przez dochodzących pieszczochów, a głowa rodziny z duma prezentowala dorobek. Im wyżej w hierarchii postawiony rodzic, tym wiekszy splendor dla prawnego. To wszystko bylo w eleganckim i arystokratycznym swiecie Polski, choć Francja zdecydowanie nas wyprzedza. Oburzonym przypominam, że dwór w Wersalu upadl dopiero wtedy, kiedy sam Ludwik XVI żył w cnocie i zajmowal się rzemiosłem, a jego równie cnotliwa, ale bezpodstawnie oskarżana o lubieżność żona, Maria Antonina, z dobrego serca tlumaczyla głodnym paryżankom, że jak nie ma chleba, mozna jeść bułeczki. No to skrócono ich o głowę.To tylko gwoli uprzedzenia moralistów, chcących wyśmiewać ludzkie zachcianki.Postęp, wprawdzie retro, ale postęp. I co na to Plato?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Nowy lider Państwa Islamskiego był cennym informatorem CIA

Jak informuje ostatni raport Ośrodka Walki z Terroryzmem (CTC) słynnej amerykańskiej akade…