Obywatele zadecydują o wprowadzeniu zmian w ordynacji wyborczej 6 września br. – wynika z informacji podanych przez RMF FM. W referendum zostaną również zadane pytania o finansowanie partii z budżetu i ordynację podatkową.

facebook.com/KomorowskiBronislaw
facebook.com/KomorowskiBronislaw

Bronisław Komorowski ma oficjalnie ogłosić termin referendum jeszcze dziś. Konferencja odbędzie się o godz. 14:00 pod budynkiem Urzędu Skarbowego przy ul. Chałubińskiego 8. Wiadomo, że obędzie się ono w pierwszą niedzielę września. Prezydent już wcześniej zapowiadał, że z organizacją referendum będzie trzeba poczekać do jesieni, aby umożliwić wzięcie w nim udziału większej liczbie Polaków, którzy w okresie letnim często przebywają na wakacjach.

Urzędujący prezydent, który przegrał w pierwszej turze wyborów z Andrzejem Dudą o 0,99 proc., robi wszystko by pozyskać zaufanie wyborców czarnego konia tegorocznej elekcji – Pawła Kukiza. Dlatego też po 10 maja przypomniał sobie, że jest zwolennikiem wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

Aby przeprowadzenie referendum było możliwe konieczna jest przegłosowanie prezydenckiego projektu w Senacie. Wyższa izba parlamentu musi podjąć decyzję w ciągu 14 dni od momentu wpłynięcia dokumentu. Jeśli senatorowie dadzą zielone światło, wówczas referendum musi się odbyć w ciągu 90 dni.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rajd ku czci zapomnianych partyzantów

W okolicach Radomska odbył się Rajd Rowerowy Śladami Walk Gwardii Ludowej i Armii Ludowej …