Partia Ziuganowa wykorzystała wstrząsające morderstwo dziecka, by wywołać antyimigranckie nastroje.

Lider rosyjskich komunistów /facebook.com/photo.php?f
Lider rosyjskich komunistów /facebook.com/photo.php?f

29 lutego w Moskwie, przed wejściem do stacji metra Oktiabrskoje Pole, chodziła ubrana w tradycyjny strój muzułmański kobieta, z odciętą dziecięca głową w ręku. Mówiła, że zrobiła to, bo mąż ją zdradza, krzyczała też „Allahu akbar!”. Groziła przechodniom, że się wysadzi w powietrze. Jawnie niezrównoważoną kobietę aresztowała policja. Okazało się, że była to 39 letnia obywatelka Uzbekistanu, zatrudniona przez rosyjską rodzinę jako niania ich 4 letniej córeczki. To ją właśnie zabiła.

1 marca na miejscu aresztowania zgromadziło się grupa około 100 rosyjskich nacjonalistów wzywających do obostrzenia prawa przeciwko imigrantom. Demonstranci wznosili rasistowskie okrzyki.

Zadziwiające, że takim postawom wtóruje Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej. Formacja Giennadija Ziuganowa wydała oficjalny dokument pt. „Nasza pozycja”, z żądaniami wprowadzenia wiz dla imigrantów, podgrzewający rasistowską atmosferę wskazaniami, że imigranci zabierają Rosjanom miejsca pracy i wezwaniami, by utrudnić otrzymywanie przez cudzoziemców prawa pobytu w Rosji. Komuniści szermują w ten sposób oskarżeniami rodem z faszystowskich ulotek o roznoszeniu chorób przez imigrantów.

Stanowisko rosyjskich komunistów jest tym bardziej godne potępienia, że Rosja od lat przyjmuje imigrantów z postradzieckich republik, dając im zatrudnienie i stopniowo cywilizując warunki ich pobytu. Ostatnim sprawdzianem, któremu Rosja sprostała, był napływ ponad miliona ukraińskich uchodźców z Donbasu. W wielonarodowej Rosji tego typu działania, które zaprezentowali ludzie z Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej to prosta droga do rozpalania etnicznych krwawych konfliktów.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. To się ocknęliście. :) Już od dawna wiadomo, że partie marksistowsko-leninowskie są nacjonalistyczne. Taka była PZPR (antyżydowska, działała też przeciwko homoseksualistom), taka jest KPCh (tak, wiem – maoistowska jest, ale to jeden pies) i takie są inne siły wpatrzone w ojców leninizmu, stalinizmu, maoizmu i innych przeróbek marksizmu. To konserwatywna prawica etatystyczna, a nie „awangarda sojuszu robotniczo-chłopskiego”. Nie miejcie złudzeń, że jest inaczej!

  2. Bez względu na to kto potępia mord chwała mu za to, Brawo Ziuganow a w „naszych” tv nic cisza żeby tylko ludzie się nie dowiedzieli

  3. To nie KPRF się kompromituje tylko strajk.com swoim ślepym uchodźco-islamofilstwem.
    Ten cały strajk.com zaczyna mi brzydko pachnieć waszyngtońską agenturą która ma w klasyczny sposób (na zasadzie dziel i rządź) od środka rozbijać każdą antykapitalistyczną inicjatywę.

  4. A Wacek R. w gazecie bardzo wybiórczej płacze rzewnymi łzami, że Ruscy ukrywają przed ciemnym ludem tę zbrodnię. Nie komunistyczną tym razem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

„Szczyt antymigracyjny” w Budapeszcie: polityczny atak skrajnej i konserwatywnej prawicy

W stolicy Węgier, na zaproszenie premiera Viktora Orbana, rozpoczyna się dziś „szczyt demo…